138 Shares 2178 views

Gdzie rosną kawę? kraje produkujące kawy

Z filiżanką gorącej czarnej pachnący napój zaczyna się rano. Używamy go kilka razy dziennie. Podczas kolacji, imprezy i romantyczne daty jest zawsze służył jego imię. Pomaga utrzymać aktywność i nie spać, gdy pilna potrzeba uzupełnienia raportu kwartalnego. On – król wszystkich napojów. On – nie ma sobie równych i wielkie, wspaniałe i smaczne czarna kawa. A dzisiaj będziemy rozmawiać o historii odkrycia, o którym kawa jest uprawiana, jego odmian i wiele więcej.

Że kozy munched

W Europie „cava” ukazał się jakieś trzy wieki temu. Ale w rzeczywistości napój obchodzony przez tysiące lat. Tak, wszystko się w około 902 roku. W górach Etiopia KAFFA stado kóz. I pasł nich był młody człowiek o imieniu Kaldi. On również zauważył, że zwierzęta, którym powierzono do niego ostrożnie, aby zjeść tu rosnące krzewy czerwonawe jagody. Po ich użyciu brute początek na igraszki ze zdwojoną aktywnością. Kaldi postanowił również poznać tajemnicze owoce, a wraz z nimi i liści. Smak potraw nie był lubiany, ale po jakimś czasie pasterz zauważył, że gdzieś ukrył zmęczenie i nastrój stał się o wiele lepiej. Facet powiedział o cudownej rośliny do wszystkich swoich przyjaciół, a jego sława rozeszła się po buszu wokół wsi i poza nią.

Dowiedzieć się o cudownych właściwościach czerwonych jagód i się do mnichów-misjonarzy. Są bardzo zainteresowani faktem, że spotted kóz. Dzięki kilkudziesięciu błędów i eksperymentów udało im się stworzyć bezkonkurencyjny bulion receptury oparte na tych owocach. Napój pomaga utrzymać koncentrację przez kilka godzin, aby radzić sobie z bezsennością, kiedy musiał modlić się za kilka godzin, aby odjechać bluesa. Mnisi-misjonarze byli pierwsi ludzie, którzy wymyślili napoju kawowego. Aby to zrobić, po prostu namoczone w wodzie, owoce zebrane z Etiopii krzaka. Nieco później zaczął do wyschnięcia w jagody słońce, co pozwoliło im dużo czasu, nie kwaśny. W ten sposób ludzie mogą być transportowane na duże odległości delikatnością. Obecnie istnieje wiele różnych receptur przygotowania napoju z żywością, ludzie wiedzą, gdzie kawa jest uprawiana i co jego oceny są najlepsze.

Własne kawy

Kawa kocha ciepło i dużo słońca. A ponieważ rośnie tylko w krajach tropikalnych. W którym omówimy później. A teraz powiemy Ci jak uprawiać kawę w domu, bo nie każdy może udać się do Brazylii czy Etiopii zaangażować w rolnictwie istnieje. Tak więc, na uprawie fasoli w domu lepiej jest wziąć Arabica. Kostium i niektóre specjalnie wyhodowanych odmian karłowatych krzewów. Produkt można rozmnażać przez nasiona lub sadzonki. W tym artykule skupimy się na pierwszej metody, ponieważ nie jest tak czasochłonne.

Przez dwa tygodnie, konieczne jest, aby bronić gleby. To powinno być luźne, a jej reakcja – lekko kwaśny. Najlepszą częścią ziemi na wprowadzenie nasion w nim – to dwie części murawy ziemi, jedna część piasku i jedna część torfu. Eksperci radzą, aby pierwszym zarzucie spaleniu w piecu lub na parze. Naturalnie, gdzie uprawy kawy, po prostu nie. Ale aby rozwijać go w mieszkaniu, procedura ta jest nieunikniona.

Nasiona kiełkują kawy w temperaturze 19-24 stopni, więc trzeba dbać o niego. Teraz przygotować w pełni dojrzałe owoce. Ich usunięcia z zewnętrznej powłoki, przemyć wodą i posiadają na 30 minut różowy kolor roztworu nadmanganianu potasu. Każde ziarno musi mieć pulę. Wypukłą stroną do góry leżał nasiona do ziemi przez jednego centymetra. Następnie wlać do szklanego pojemnika i zakładanie pokrywy. Liście cotyledon pojawiają się po jednej do sześciu tygodni. Po ich uwolnić od muszli zaczynają stopniowo wycofać się do banku. Na początku odbywa się to przez kilka minut, po czym czas jest zwiększana, aż statek nie jest na ogół przestaje nosić.

Stopniowo zaczniesz tworzyć i rozwijać drzewo. Jego korona pojawi się w drugim roku po posadzeniu. Dlatego też, jeśli będzie najpierw zauważyć bagażnik tylko rośliny i nic więcej – nie martw się: wszystko jest tak jak powinno być.

Przekazania świat w poszukiwaniu kawy

Że kolej przyszła porozmawiać o tym, gdzie kawa jest uprawiana. I robią to w wielu krajach. Dlatego postaramy się pokrótce opowiedzieć o każdym z nich.

Każdy wie, że niezwykle pyszna kawa importowana z Brazylii, gdzie w rzeczywistości jest on rośnie. Kiedy w tym kraju nie ma mrozu, to daje 30-35% wszystkich kawą, która istnieje na rynku światowym. Najczęstszym rodzajem zboża w kraju – jest Arabica Santos. Napój otrzymano kwaśny ma niewielkie goryczy oraz środka zapachowego.

Etiopia – kraj, który dał światu magiczne ziarna, a miejsce, gdzie rosną kawę i do dnia dzisiejszego. W dzisiejszym świecie kawy z Etiopii jest jednym z najlepszych. Harrar gatunek jest najbardziej elitarnych.

Jemen i Półwysep Arabski

Jest to również dość dobrze znane miejsce, gdzie kawa rośnie. W górach Jemenu przez kilka stuleci z rzędu rosnących Mocha – znaną markę kawy. W tej części świata kawy spadły przez starożytnego portu Mocha. Dlatego byłoby bardziej poprawne nazywają ten rodzaj „Arabian” lub co najmniej „Jemen”. Arabian Mocha czekolada znana posmak. W związku z tym, że rozpoczęła się powiększać mieszaninę kawa i gorąca czekolada. Obecnie termin ten jest nazywany Mocha i Jemenu kawę i napój oparty na gorącą czekoladę i kawę.

Nawet niektórzy z kraju, gdzie kawa jest uprawiana

Kultura rośnie również w otwartych przestrzeniach Meksyku w stanach Veracruz i Miapas. To nie produkuje najlepszą kawę na świecie, ale jego smak jest przyjemny. Kawa z Nikaragui nie daje żadnej oceny lub opis. Przypomina jedną fabrykę w Meksyku, z drugiej – z Salwadoru. Drugim co do wielkości producentem całego świata bierze kawy Kolumbia.

Cóż, jak bez Włoszech

Nie wspominając już o Włoszech – to nie oznacza nic do powiedzenia w ogóle o kawie. Włochy uważają, że jej integralną częścią. Te rośliny kukurydzy były dopiero w XVI wieku. W 1750 roku, pierwszy napój warzono, a stało się to w Wenecji. Wtedy to był sprzedawany wyłącznie w aptekach, a koszt jest bardzo drogie. Ale po 13 latach, Wenecja mogła się pochwalić 218 bary kawowe. Że Włochy dał światu cappuccino i espresso. Marka „Lavazza”, produkującej smaczne produkty, zdobyła miłość nie wyśmienite.