478 Shares 1651 views

Jak jest wymiana łożyska koła „Chevrolet Niva-”

Chevrolet Niva samochód ma dość powszechne ze względu na doskonałą zwrotność i możliwość pracy w trudnych warunkach terenowych. Łożyska kół „Chevrolet Niva-”, dla których cena jest w zakresie od 1000 rubli za zestaw, są jednymi z głównych elementów podwozia systemu. Są one dostępne na każdym kole i są niezbędne, aby umożliwić swobodny podróży, płynny ruch i zmniejszyć stopień tarcia.

Kiedy trzeba zainstalować nową część

Wymiana łożyska koła „Chevrolet-Niwa” jest wytwarzany, gdy pozycja koła w ruch proces zmiany. To powoduje przedwczesne zużywanie się gumy, dodatkowo, jeśli integralność elementów zostanie uszkodzony w trakcie jazdy, istnieje możliwość zakleszczenia i zatrzymanie koła, co może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji. Biorąc pod uwagę, że eksploatacja pojazdu odbywa się w dość trudnych warunkach sprzyjających zwiększać obciążenia zawieszenia, łożysko koła zapasowego „Chevrolet Pole” powinna być przeprowadzona w odpowiednim czasie, nie tylko w razie awarii, ale również wtedy, gdy wartości przebieg określonych przez producenta.

Co należy zwrócić uwagę

Istnieje wiele znaków wskazujących, że piasta nie powiodło się. „Chevrolet Niva-” w tym samym czasie może działać w różny sposób, a warto zauważyć inne symptomy:

 • Zmiana trajektorii samochodu w ruchu. Wynika to z faktu, że blokuje łożysko koła jest uszkodzona. To samo dzieje się, gdy słaba jakość przeprowadzania wyrównania.
 • Wibracja. Pojawiają się one w przypadku poważnego zużycia i odczuwalne w kierownicy iw ciele. Ta funkcja nie może być ignorowane, ponieważ wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo zakleszczenia piasty.
 • Konkretne dźwięki są zauważalne nawet wewnątrz kabiny. Kryzys powstaje w wyniku przemieszczania się kulek łożyskowych złamane.

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy należy wymienić łożyska kół przednich lub tylnych „Chevrolet Niva-”, w zależności od których elementy są w porządku. Proces ten nie będzie powodować trudności nawet dla niedoświadczonych kierowców, ponieważ w tym przypadku nie ma potrzeby stosowania specjalnych narzędzi i specjalistycznej wiedzy.

Wybór nowej części

Głównym czynnikiem w wyborze nowego łożyska są zamierzone działanie maszyny. Jeżeli ruch odbywa się głównie na drogach miejskich, możliwe jest ograniczenie części wykonane Wołga samochód. Do regularnej jazdy po nierównym terenie i trudnych warunkach drogowych będzie optymalna dla tego elementu o wysokiej trwałości, które można znaleźć w producentów włoskich i niemieckich.

Warto zauważyć, że nowy samochód jest ustawiony do łożysk tocznych projektowania dwurzędowemu że nie wymaga dodatkowej regulacji i stosowania smarów.

demontaż

W celu uzyskania pełnego dostępu do kół, konieczne jest podniesienie pojazdu. Jeśli trzeba wymienić łożyska koła „Chevrolet Niva-” na przednim kole, to musi być całkowicie podniesione przednią część samochodu po obu stronach, aby zapobiec presji stabilizatora i uproszczenie pracy. Następnie należy postępować zgodnie z następującą sekwencję działań:

 • Set przystanki.
 • Wyczyszczone koła, wówczas zdemontować pokrywę piasty za pomocą śrubokręta.
 • Hub zwoje nakrętki i osłabiony. Jeśli element jest zamocowany zbyt ciasno, można użyć kawałek rury jako dźwigni.
 • Płaski śrubokręt rozewrzeć klocki.
 • Skręcanie pasek mocujący zacisk i element unosi się do góry i mocowane do drutu za pomocą sprężyny. Jest to konieczne do wykonywania węża hamulcowego.
 • Demontażu tarczy hamulcowej.
 • Z ramienia kierowniczego wytłacza palec. Wstępnie zaznaczone położenie śruby regulacyjnej na pręt. Potem napór włącza inny sposób.
 • Skręcanie zamków zwrotnicę.
 • Pobiera się nakrętki piasty i usunąć podkładkę nośną.
 • Z SHRUS pięści usuwane wraz z piastą.
 • Pięści szczelnie zamocowany w imadle, a następnie wytłacza się koncentrator. "Chevrolet Niva-" różni się dostatecznie solidny system podwozia, mimo to, trzeba być ostrożnym podczas pracy.
 • Za pomocą ściągacza zdemontowane i łożysko pierścieni zabezpieczających.

Montaż nowych części

Wewnętrzna powierzchnia wszystkich elementów muszą być starannie oczyszczone od pyłu i zanieczyszczeń. Pierścień blokujący jest smarowana i zamontowany w dłoni. Ponadto, łożysko stałe, ile potrzeba do obsługi dokładnie, ponieważ wpasować się wciskowo w nadmiernej siły prowadzą do niszczenia jej struktury.

Po zamontowaniu pierścienia wewnętrznego zainstalowany piasty. W odwrotnej kolejności zbiera wszystkie pozostałe elementy.

Wymiana łożyska koła „Chevrolet Niva-” powinno być uzależnione od pewnych szczegółów. Przykładowo, śruba regulacji ustalona zgodnie ze znakami zdeponowanych jego usunięcia. Zamek komory dysku i dokręcania nakrętki są wykonane po usunięciu samochodu z podnośnika.