179 Shares 7511 views

Kashi "Nestle": opinie klientów. Rodzaje i asortyment kaszów "Nestle"

Kashi "Nestle" jest jednym z produktów słynnej szwajcarskiej firmy Nestle, która od ponad stu lat jest liderem w różnych dziedzinach handlu (żywność dla niemowląt, czekolada, kawa, karma dla zwierząt domowych, kosmetyki itp.). Postawa rodziców wobec tego produktu jest niejednoznaczna, więc rozważymy bardziej szczegółowo mocne i słabe strony żywności dla niemowląt.


Ogólna charakterystyka zbóż

Dla rozwoju i rozwoju niemowląt, producenci marek Nestlé opracowali specjalne naboje w postaci suchego proszku, wyhodowanego z mlekiem lub wodą. Ich osobliwością jest nie tylko szybkie przygotowanie, ale również zrównoważony skład minerałów, pierwiastków śladowych, witamin, błonnika pokarmowego.

Ponadto, wiele kaszy "Nestlé" zawiera żywe bifidobakterie, które pozytywnie wpływają na jelita dziecka. Korzyścią tych mikroorganizmów jest poprawa układu immunologicznego, poprawia się mikroflory jelitowe i zmniejsza ryzyko alergii.

W niektórych gatunkach obecne są mikroelementy wraz z bifidobakteriami, niezbędne do pełnego rozwoju i wzrostu dzieci. Jest to szczególnie odpowiednie dla tych dzieci, które są selektywne w żywności, włączane do sztucznego żywienia, nie otrzymują pełnego zestawu witamin i minerałów.

Porridge tej marki zostały wykonane specjalnie dla cech każdego wieku. Dlatego zwróć uwagę na opakowanie, gdzie jest napisane, dla kogo to jedzenie jest odpowiednie (osoby alergiczne, pewien wiek, dzieci z wrażliwością na laktozę lub gluten itp.).

Kashi "Nestle": asortyment

W tej marce sprzedawane są następujące rodzaje żywności dla niemowląt:

 • Bez mleka . Pierwszym krokiem w ustalaniu niemowlęcia z dorosłym pokarmem. Kasze zawierają niezbędne witaminy, minerały, błonnik pokarmowy i bifidobakterie. Produkty z gryki i ryżu nie zawierają glutenu i laktozy. W płatkach owsianych jest białko roślinne i mała ilość glutenu.
 • Mleczarnia . Ten produkt może być rozcieńczony mlekiem. W tej serii jest kasza gryczana, ryż, pszenica, owies w czystej formie iz dodatkiem owoców.
 • Seria bezmlecznicza "Pomogajka". Jest "wodnisty" do przygotowania owsianki "Nestle". Bezmyskietka w składzie zawiera bifidobakterie i prebiotyki, które są szczególnie odpowiednie dla dzieci, które nieustannie zaatakują brzuch. Ta seria opracowała zbiór artykułów dla niemowląt dla alergików.
 • Seria mleka "Helper". Ten produkt jest reprezentowany przez dwa płatki z jogurtu o smaku bananów i truskawek i jabłek gruszkowych. W swoim składzie są substancje odżywcze i probiotyki niezbędne do normalizacji układu pokarmowego i wzmacniania odporności.
 • Seria "Shagayka" . Produkty te są przeznaczone dla dzieci, które podejmują pierwsze kroki i uczą się żuć. Kashi jest reprezentowany przez trzy gatunki pięciu zbóż o smaku truskawkowym, jabłkowym i truskawkowym.

Typy naczyń dla niemowląt "Nestle"

Na opakowaniu widać ikonę dziecka z liczbami lub krokami, które pokazują optymalny wiek dodatkowego karmienia.

 • 1 krok. Jest to seria zbóż bez mleka i mleka przeznaczonych do początkowego żywienia, kiedy pierwsza kasza gryczana i ryż wprowadza się do racji 4-5 miesiąca życia dziecka. Skład pokarmów dla niemowląt w tym wieku ma lekką konsystencję, dzięki czemu można połykać.
 • 2 kroki – od 6-7 miesięcy. Kashi "Nestle" w tym wieku mają dodatki z owoców i dyni, gęstszą konsystencję i uczą dziecka jeść łyżką. Produkty te mają również kategorie produktów mleczarskich i nabiałowych.
 • 3 kroki – od 8-11 miesięcy. Jest to wielokomponentne mleko i kasza bez mleka z owocami. Ten rodzaj żywności dla niemowląt jest stworzony specjalnie dla dziecka, aby nauczyć się żucia żywności.
 • 4 krok od 12-18 miesięcy. Zrównoważona kiełbasa z kawałkami owoców i jagód.

Kashi "Nestle": bez mleka

Rozważmy bardziej szczegółowo skład zbóż bez mleka: mąka owsiana, ryż hipoalergiczny, kasza gryczana, gryczana i śliwki.

Mąka owsiana w składzie zawiera następujące składniki: 9 witamin (A, E, B1, 2, 6, D, C, PP, kwasu foliowego), cukru, lecytyny (emulgatora), 7 minerałów (potasu, sodu, jodu, żelaza, , Cynk, fosfor), błonnik pokarmowy, bifidobacteria BL, płatki owsiane. Zaletą płatków owsianych jest brak barwników, smaków, konserwantów i GMI. Liczne przeglądy dotyczące nabojów "Nestle" wskazują na jedną wadę – obecność cukru.

Hipoalergiczny kaszki owsiane jest przeznaczony dla dzieci z nietolerancją laktozy i glutenu. Kompozycja witamin, minerałów, bifidobakterii jest taka sama jak w mączce owsianej. Tylko ich ilość różni się od mąki ryżowej.

Hipoalergiczne zapalenie gryczanej odznacza się również obecnością mąki gryczanej w kompozycji. Jednak ten typ owsianki jest niepopularny u dzieci, które preferują ryż i płatki owsiane. Żywność dla niemowląt ze śliwkami ma ten sam skład, co zwykła kasza gryczana, dodaje się jedynie śliwki.

Asortyment zbóż mlecznych

Jeśli posiłki niemowląt są przeznaczone dla dzieci z nadwrażliwością na laktozę i gluten, a także zdrowe niemowlęta z czterech miesięcy, owsianka Nestle jest odpowiednia dla wszystkich trzech etapów wieku:

 • W pierwszym etapie mąka owsiana jest oferowana z smakiem jabłoniowo-morelowym, po prostu gryczaną i dodatkiem suszonych moreli, pszenicy dwóch rodzajów (z dyni, jabłka), ryżu z jabłkiem.
 • Z pół roku dziecko może kupić pszenicę bananową, ryż o smaku bananowym, owsiankę z pięciu (jabłko-banan) i trzy (jabłko-gruszkowe) zboża, owsiankę z gruszką i bananem.
 • Dla dzieci ośmiornicy płatki owsiane oferowane są z kawałkami gruszki, pszenicy dwóch rodzajów: z truskawkami jabłkowymi i smakiem moreli.

Jeśli zdecydujesz się na przynętę, zwróć uwagę na mleko bez karmy dla niemowląt "Nestle". Ich asortyment nie jest tak różnorodny, jak w produktach mleczarskich, ale wyklucza ryzyko alergii. Pomimo faktu, że nabiał tej marki nie zawiera genetycznie zmodyfikowanych źródeł, konserwantów, środków aromatyzujących, niektóre dzieci mogą doświadczać indywidualnej nietolerancji składników żywności dla niemowląt.

Skład nabojów mlecznych w 1 etapie

 • Bezglutenowe jabłko składa się z mąki ryżowej, cukru, odtłuszczonego mleka w proszku, 10 witamin ( kwas pantotenowy), bifidobakterii, 7 minerałów (tych samych), olejów roślinnych, jabłka, błonnika pokarmowego.
 • Bezglutenowa gryczana dodaje mąkę gryczaną, maltodekstrynę, lecytynę. Wszystkie inne składniki są takie same jak w powyższej owsiance. W wersji z suszonymi morelami dodaje się morele i suszone morele.
 • Mąka owsiana o smaku jabłko-morelowym jest najbardziej wzbogacona o witaminę B i jod. Zawiera składniki takie jak mąka owsiana, 10 witamin (dodatek kwasu pantotenowego), błonnik pokarmowy, cukier, bifidobakterie, odtłuszczone mleko w proszku, 7 minerałów (tych samych), olejów roślinnych, jabłek i moreli.
 • Mąka pszenna dodaje do swojej kompozycji mąkę pszenną i dodatki – dynię lub jabłko. Wszystkie inne składniki są takie same jak w przypadku mąki owsianej lub ryżu.

Należy pamiętać, że owsianka owsianka dla dzieci "Nestle" zawiera małą ilość glutenu, dzięki czemu można wprowadzić ten płatnik nie wcześniej niż 4 i nie później niż 7 miesięcy, aby wykluczyć ryzyko enteropatii glutenu.

Co składa się z kaszy na 2 stopnie

 • Bezglutenowa kasza ryżowa o smaku banana składa się z mąki ryżowej, cukru, olejów roślinnych, błonnika pokarmowego, bananów, bifidobakterii, odtłuszczonego mleka w proszku, 10 witamin (podobnie jak w pierwszym etapie) i 7 minerałów.
 • Kasza, kasza, cukier, błonnik pokarmowy, mleko w proszku, cukier, błonnik, jabłko, banan, cukier, baklazan, jabłko i banan wzbogacony o fosfor, wapń i witaminę D. Zawiera również pszenicę, ryż, owies, jęczmień, mąkę kukurydzianą, Oleje roślinne.
 • Kasza z trzema zbóż ma ten sam skład, co poprzednia, składa się tylko z mąki owsianej, pszenicy, mąki jęczmiennej, jabłka i gruszek.
 • Mąka owsiana nasycona jest jodem i witaminą B. Dodaje się płatki owsiane, bananowe i gruszowe, pozostałe to standardowe składniki.
 • Kasza pszenna różni się wyłącznie dodatkami bananowymi i mąką pszenną.

Dzieci najbardziej lubią płatki z owoców "Nestle". Mama komentuje, że dzieci chętnie jedzą ryż i wielogałęziowe, ale gryki i płatki owsiane – woli.

Składniki kapsułek są 3 stopniami. Komentarze rodziców

 • Mąka owsiana gruszką zawiera suche odtłuszczone mleko, mąkę owsianą, oleje roślinne, standardowy zestaw witamin i minerałów, błonnik pokarmowy, bifidobakterie, cukier, kawałki gruszki.
 • Kasza owsiana z jabłkiem i truskawką, z wyjątkiem mąki pszennej, kawałków truskawki i jabłka, kompozycja jest taka sama jak w pierwszej produkcji.
 • Pszenica z morelą w porównaniu z poprzednią wersją ma dodatki morelowe.

Teraz zwróć uwagę na opinie klientów, którzy próbowali kaszę Nestlé. Opinie są bardzo zróżnicowane. W większości przypadków mama jest zadowolona z produktów, zauważa dobry apetyt u dziecka, zyskuje na wadze, dobry nastrój i energię.

Rodzice, których dzieci są uzależnione od alergii, chorób układu trawiennego, są niezadowoleni z produktów Nestlé ze względu na słodko słodki smak i obecność mleka w kompozycji. Te dzieci mają wysypkę na skórze, zaparcia, niedomykalność.

Dlatego też rodzice, lekarze i producent zalecają, aby przynęty z bezkołowymi produktami zbożowymi: z 1 łyżki bez wprowadzenia innych nowych produktów, aby zobaczyć reakcję dziecka na składniki żywności dla niemowląt.

Skład pomiotów "Pomogajka"

Kasza owsiana pierwszego etapu jest reprezentowana przez hipoalergiczny owsianka z chleba świętojańskiego i ryż i produkt z kukurydzy o niskiej zawartości alergenów. W pierwszym wariancie kompozycja wyklucza składniki alergiczne: białko mleka krowiego, soję i pszenicę, a także gluten. Pierwsza owsianka składa się z mąki ryżowej, mączki z chleba świętojańskiego, sacharozy, kwasu cytrynowego, witamin, olejów roślinnych, jodku potasu, fosforanu sodu, węglanu wapnia, siarczanu cynku, mleczanu żelaza. W drugim wariancie produkt składa się z mąki ryżowej i mąki kukurydzianej, aromatu wanilii, pozostałe składniki są standardowe.

Kasza na mleko Nestle drugiego etapu jest również reprezentowana przez dwa typy: 5-płatków z kolorami wapiennymi i pszenicami ze śliwkami. Pierwszy beztłuszczowy produkt składa się z pszenicy, kukurydzy, jęczmienia, mąki owsianej i żytej, probiotyków, witamin i minerałów, oligofruktozy, suchego ekstraktu z limonki, inuliny, smaku waniliowego, maltodekstryny. W drugim zbożu, zamiast mąki owsianej i mąki pszennej, dodaje się śliwki zamiast wapna, pozostałe składniki pozostają takie same.

Produkty wolne od mleka w trzecim etapie są reprezentowane przez 8-płatkowany jogurt i po prostu 8-płatki. Obejmują one ryż, kukurydzę, mąkę z pszenicy, żyta, mąki owsianej, proso i sorgo; Laktobacillus, smak waniliowy, kultura termofilna, sproszkowany jogurt. Kompleks witaminowo-mineralny pozostaje taki sam.

Mleko 3-zbożowe zbożowe 3 kroki mają smak bananów i truskawek. Obejmują one mąkę z jęczmienia, owsa i ryżu, bifidobakterie, witaminy i minerały, aromaty waniliowe, odtłuszczone jogurty i sproszkowane mleko, oleje roślinne (kokos, palm, rzepak, słonecznik), kawałki owoców i jagód, cukier, Glutenu, bakterii kwasu mlekowego.

Klatki Shashka

W tej serii prezentowane są produkty z trzeciego i czwartego etapu. W pierwszym przypadku jest to kasza z dodatkiem 5-zbóż z glutenem o smaku wiśniowo-truskawkowym, składająca się z pszenicy, kukurydzy, jęczmienia, ryżu, płatków owsianych, olejów (w tym samym składzie), mleka w proszku, truskawek, jabłek, marchwi, suszonych pomarańczy i gruszek, Smak waniliowy, sok z buraka cukrowego i owoce męczennicy, lecytyna, cukier, minerały i witaminy, bifidobakterie, maltodekstryna, skrobia kukurydziana.

W drugim przypadku bardziej zróżnicowane owsianka "Nestle". Asortyment jest reprezentowany przez 5-gramowy produkt o smaku jabłoniowo-truskawkowym. Skład jest taki sam, zmieniają się wyłącznie suplementy owocowe.

Jak widać, asortyment zbóż jest bardzo zróżnicowany i odpowiedni dla różnych kategorii dzieci. Jeśli dziecko ma uczulenie, zwróć uwagę na produkty wolne od mleka, nie powodujące alergii. Producent ostrzega, że może wystąpić indywidualna nietolerancja składników owsianki, więc uważaj na reakcję dziecka.