626 Shares 2075 views

Koło garncarskie: satysfakcjonujące hobby

Gliny – materiały naturalne, takie miękkie i giętkie. Mówi się, że produkcja wyrobów z gliny daje ludziom poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego modelina na kole garncarskim już dawno zyskał popularność wraz z upływem czasu i zainteresowania tym hobby to nie tylko nie zmniejszyła się, ale wręcz przeciwnie, stale rośnie.


Jeśli zdecydujesz się spędzić trochę czasu na rozwój tego hobby, pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić – kupić kole garncarskim. Można ją kupić w wyspecjalizowanych sklepach, gdzie znajduje się wszystko, co niezbędne dla ceramiki pełne zatrudnienie – okręgu, różnych odmian gliny, narzędzia, a nawet produktów piecowych tego naturalnego materiału. Więc nabyć kole garncarskim. Jej cena waha się od 21000 do 60000 rubli. Ceramik początkujący nie powinni wydawać pieniędzy na drogi sprzęt. Nie wiem jeszcze, jak to będzie biznes, czy nie. Aby rozpocząć, zakup tańszego modelu – dla rozwoju rzemiosła jest to dosyć. Ponadto, zakup stosy i cienki drut do cięcia gotowego produktu z kołem garncarskim. Zamiast drutu może najcieńszą strunę gitary.

Przechodzimy teraz do kwestii gliny. Dowiedz się, jak dokonać właściwego przygotowania do glina nie jest tak łatwe, dlatego zalecamy najpierw zakupić gotową mieszankę. Przygotować go zgodnie z instrukcją. Nie zapomnij jedną ważną kwestię – przed wysłaniem gliny na kole garncarskim, konieczne jest, aby zabić. Na stole, roll glinę do kiełbasy, pół zgrać ruch jakby wycisnąć pranie i mocno rzucać na stół. Podłącz je ponownie i powtórz manipulacje około 20 razy. Tylko pod takim ugniatanie gliny jest gładka i sztukaterie.

Można rozpocząć modelowanie. Nie martw się, jeśli nie masz nic okazują. to zajmie czasu, aż się nauczyć przynajmniej podstawowe techniki modelowania gliny. Nieźle jak przejść kursy pre-twórcze i klasy mistrzowskie w tej dziedzinie.

Zwinąć kawałek gliny w kulę, umieścić go na kole garncarskim w centrum tarczy. Dociskać powierzchnię i obsługiwać urządzenie. Upewnij się, że glina znajdował się dokładnie na środku. Z pomocą rąk, zacznij dać pożądany kształt detalu. Jeśli jest to pożądane, to może być przekształcony do dzbanka, pot lub miski o dowolnym kształcie. Podczas pracy, nie zapomnij, aby zwilżyć ręce wodą.

Jego pierwsza praca, spróbuj zrobić niewiele. Moda kawałek ceramiki jest o wiele łatwiej niż duże. Spróbuj uruchomić z produkcji spodek. Aby to zrobić, mała tarcza z gliny leżał na kole garncarskim i zacząć tworzyć płytkę. Prasy glinę nieco trudniejsze niż produkcja dzbanów i garnki. Z delikatnie palcami, utworzyć podniesione obrzeże.

Po opanowaniu podstawowych technik tej skomplikowanej sytuacji można wyzwolić wyobraźnię. Tak, na początku trudno, nie wszystko idzie tak, jak o tym myśleć, ale po pewnym czasie wszystko stanie się o wiele łatwiejsze. I jest prawdopodobne, że kole garncarskim wykonane przez ulubionym narzędziem, za pomocą którego będzie można wdrożyć różne pomysły – zarówno proste i złożone.