518 Shares 9165 views

Zaparcia u noworodka. Rozwiązujemy problem.

W życiu każdego dziecka czasami spotykane tej nieprzyjemnej sytuacji, kiedy ma wypróżnienia się rzadko, kał jeszcze mocno, a jego odkrztuszanie czasami nawet bolesne. Mówimy o zaparcia.

Jaka powinna być częstotliwość krześle dziecka? Jeśli dziecko jest karmione piersią, to nie mniej niż dwa razy dziennie, w przypadku podawania mieszaniny – przynajmniej raz dziennie. W drugim przypadku, gdy dzieci są bardziej narażone na zaparcia.

Przyczyny zaparć :

a) w odniesieniu do żywności

– monotonna dieta dziecka i matki, niski owoców i warzyw w menu matki;

– kid Niedokarmianie;

– doprowadzania nieprawidłowe podawanie;

– proporcje nie przygotowania mieszaniny;

– niskie zużycie ciekłego dziecka;

– niedobór żelaza.

b) właściwości rozwoju

– anatomiczne i wrodzone wady przewodu pokarmowego;

– skurcz zwieracza odbytu;

– niedoczynność tarczycy;

– pęknięcia i zmiany zapalne odbytu;

c) brak opieki nad dzieckiem

– niewygodne warunki (na zimno puli mokre pieluchy, itp.

– Tryb silnik nie jest wystarczające.

Zdarza się również, że łączy w sobie kilka noworodka zaparcia przyczyny opóźnienia krzesła.

Zaparcia u noworodków i małych dzieci jest spowodowane przez skurcz zwieracza odbytu w kombinacji niewłaściwego odżywiania matki. Chłopak czuje dyskomfort, ból brzucha, więc on i kapryśne zmartwienia.

Jeśli obmacywanie brzucha znajduje się w postaci gęstej nici, jednej z jelita natychmiast lekarza.

Jakie są metody leczenia zaparć mogą pomóc swojemu dziecku? Niż leczyć zaparcia?

Starają się złagodzić stan noworodka, stosując następujące metody leczenia zaparć:

– głaskania brzucha w kierunku ruchu wskazówek zegara;

– regularne gimnastyka, masaże, stawiając jakieś dziecko na brzuchu;

– zgięcia i wyprostu nogi okruchy;

– biorąc pod ciepłą kąpiel;

– precyzyjne stymulacji odbytu z zastosowaniem rurki parowej (wyjątkowo rzadko);

– stosowanie lewatywy. Podobnie jak poprzednia, metoda ta powinna być stosowana, jeśli inne metody nie pomagają, jak częste parcia na uciskać lewatywa defikatsii. Leczyć wygaśnięcie pragnienia, to będzie konieczne zastosowanie leków.

Leczenie zaparcia powinny być zintegrowane. Zaparcia u noworodka mogą być spowodowane niewłaściwym matki i dziecka do karmienia.

Matka diety niezbędne jest wykluczenie produktów, które przyczyniają się do gromadzenia się gazów w żołądku (kapusta, czarny chleb, grzyby, winogrona, itp). Konieczne jest również w diecie, aby zmniejszyć ilość matek karmiących tłuszczu zwierzęcego i częściowo zastąpić ją roślinnością. Stosowanie produktów z dużą zawartością błonnika (zboża, owoce i warzywa, pełnoziarniste pieczywo i inne) przyczyni się do powstawania efektu przeczyszczający. Pokarmy, które powodują zaparcia u noworodka może być objawem alergii pokarmowej, w takim przypadku powinny być wykluczone z diety diety karmienia piersią matki. Korzystny wpływ na wyeliminowanie problemu wprowadzania diety prebiotyków i probiotyków. Dzieci, które są karmione butelką, podaje się dietę specjalnych mieszanek zawierających laktulozę, gluten świętojańskiego, które zapewniają normalizacji krzesło. Dzięki wprowadzeniu pokarmów uzupełniających dać sok z marchwi dziecka, śliwki, buraki, które przyczyniają się do zwiększenia perystaltyki.

Kilka słów o zastosowaniu lewatywy.

Próbuje leczyć zaparcia u noworodka z pomocą lewatywy, można wygenerować jeszcze większy problem. Regularne lewatywy hamują naturalny odruch oddawania kału i dziecko było całkiem w stanie poradzić sobie z samym problemem. Podczas opóźnienia fotela spowodowane niską aktywnością skurczową jelit już wymaga metod medycznych leczenia.