723 Shares 3838 views

Jak gotować ryż do sushi?

Sushi nie tak dawno pojawił się na europejskich stołach, ale udało się podbić serca milionów ludzi z jego smaku i orientalnej atmosferze.


Nie każdy może sobie pozwolić, aby uczestniczyć w drogich barów sushi i japońskie restauracje, entuzjaści tak zdesperowani często niechętne do przygotowania sushi w domu na własną rękę. Ale przed nimi raz staje się problemem, jak gotować ryż sushi, nie uszkadzając go, a nie zbyt słone? Sprawa nie jest tak proste jak się wydaje. Gotowanie ryżu trzeba będzie długo, a niektóre orientalne sztuczki. Tylko wtedy będzie dobrze trzymać i nie zamieni się w jednorodnej owsianki.

Obecnie w Internecie można znaleźć wiele różnych porad ekspertów na temat sekretów kuchni japońskiej, wszystkie one mogą iść, ale nie należy zapominać o tym, że wszystkie przepisy mają swoje własne cechy. Dlatego oferujemy Państwu oryginalną i jednocześnie tradycyjną wersję, jak ugotować ryż do sushi.

Zacznijmy od doboru odpowiedniego ryżu. Potrzebny jest specjalny, który wskazuje :. „ryż na sushi” Jeśli nie można znaleźć, trzeba wybrać spośród zwykłych zbóż. Warto zwrócić uwagę na fakt, że ziarna były małe i okrągłe, dzięki czemu są idealne do przygotowania sushi i rolkach. ryż specjalny pomogą zachować swój kształt naczyń ze względu na silne ziaren kleistość. Teraz spróbujmy dowiedzieć się, jak zrobić sushi ryżu.

Kolejny etap – przygotowanie zbóż do procesu gotowania. Jest to konieczne, aby wypłukać w zimnej wodzie, a następnie pozostawić na godzinę, aby opróżnić w sito. Wiedząc, jak ugotować ryż do sushi, weźmiemy niewielką ilość puli. Woda powinna być półtora razy więcej niż zboża. Niezwykły zapach i smak ryżu daje japoński wodorostów kombu. Jest to zazwyczaj sprzedawane w supermarketach w dziale dla sushi. Zewnętrznie, to jest małe i ma zastosowanie nie tylko wtedy, gdy trzeba ugotować ryż do sushi. Jest on stosowany do wytwarzania brzeczki i zup.

Wracamy na pytanie, jak prawidłowo gotować ryż do sushi. Owsianka powinny być gotowane w sumie 30 minut. Po umieścić Kombu, pokrywa lepiej nie podnosić, aby ugotować ryż na średnim ogniu, aż woda wrze od hotelu.

W tym czasie, gdy ryż jest gotowany, jego napełnianie jest konieczne przygotowanie specjalnej mieszanki. Dwie łyżki soli, siedem łyżki cukru i octu trzeba mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia się składników. Są ludzie, którzy nie lubią zapachu i smaku octu w takich przypadkach zalecamy zastąpienie swój zwykły sok z cytryny, to nie dostać mniej smaczne i pożywne. Również od gustu, można dokonać ryżowy korzenny lub odwrotnie. Tutaj wybór zależy wyłącznie od Ciebie.

Tradycyjnie, japońskie sushi ryż ugotowany umieścić w specjalnej drewnianej misce, jeśli tego nie zrobisz, pasowanie i zwykle pojemna miska. Umieścić w misce z gotowanego ryżu, a następnie rozprzestrzenia się równomiernie na powierzchni gotowanego opatrunku octu, soli i cukru. Pozostaje tylko wszystko wymieszać i poczekać, aż zostanie nasycona smakiem i trochę chłodny.

To wszystko. Operacja „Jak ugotować ryż na sushi” był udany!