407 Shares 3106 views

Jak wybrać i zainstalować drewniany krzyż na grobie?

Drewniany krzyż na grobie – godny alternatywą dla tradycyjnych nagrobków i poprawnych form rzeźbiarskich posągów. Taki wariant rejestracji pochówku używany od czasów starożytnych. Uważa się, że poprawny sposób zainstalować to krzyż na grobie chrześcijańskiego wiernego. Z jakiego materiału wybierając mebla cmentarza i jakie zasady powinny być przestrzegane podczas instalacji?


Wybór drewna

Jeśli masz do czynienia z koniecznością wydania ostatecznego miejsca spoczynku bliskiej osoby, będzie prawdopodobnie chcesz zobaczyć wynik z wyglądało przyzwoicie. Produkcja drewnianych krzyży na grobie, wiele specjalizujący się w oferowaniu tego warsztatu. Drewno wygląda szlachetny, jednak wyborze materiału do produkcji, które są elementy plenerowe i struktury, należy wziąć pod uwagę jego specyficzne cechy.

Nie boi się wody i rot tylko osika. Jednak rasa ta nie jest wykorzystywana do produkcji akcesoriów chrześcijańskiej, ponieważ jest uważany za przeklęty. Jest na osiki Judasz powiesił się, i dlatego drzewo nie jest najlepszą reputację w świecie prawosławnym. Jeden z gatunków najbardziej długowiecznych jest uważany za dąb, na przestrzeni lat, staje się silny i nabiera szlachetnego ciemnym kolorze. Około 30 lat może stać produkty z buk, teak, popiołu. W razie potrzeby, nie trudno znaleźć drewniany krzyż na grobie sosny, jej niepodważalne korzyści – niski koszt, ale również straci atrakcyjny wygląd to jest o wiele szybciej niż droższych odpowiedników.

do obróbki drewna

Bez specjalnych produktów z drewna ochrony, które są na zewnątrz, mogą zachować swój atrakcyjny wygląd przez 5-7 lat. Z biegiem lat narażenia na działanie deszczu i gnije różnice temperatur drewna, robi się ciemno, nie może być pęknięć. Drewniane krzyże na grobie, i są traktowane ze szczególną antyseptyczne impregnacji ochronnej. Jednak nie ma strukturę, która może całkowicie zapobiec gnicie drewna. Nawet najdroższe i wysokiej jakości drewniany krzyż na grobie musiałby zostać zastąpiony po pewnym czasie. Co najwyżej, okres ten wynosi 30 lat.

Zasady ustalania ciężkie krzyże

Wcześniej wszystkie elementy grobów rejestracji barwione kolory. Obecnie najbardziej popularne są krzyże z drewna, przeprowadzone przy zachowaniu jego kolor i konsystencję. Takie produkty mogą posiadać czytelne formę lub być urządzone rzeźbione elementy. Na cmentarzu można zobaczyć symbole chrześcijańskie z dodatkowymi wyższych szczebli – tak starych rosyjskich drewnianych krzyży na grobie. Zdjęcia zmarłego może być również przymocowana do krzyża nagrobek, czasami zamiast ograniczonego do tabliczką z nazwą i lat życia, lub ikonę.

Po ustaleniu, na grobowcu Krzyż, nie zapomnij o nim. Pamiętaj, że jest to święte elementem dekoracji, i powinna ona zawsze wygląda prawidłowo. Raz w roku, jest przydatna do przetwarzania drewna konserwant. Krzyż powinien być poziom i wskazać dokładnie końcówkę do nieba. Z biegiem czasu, krucyfiks może zwisać, w takim przypadku należy starannie poprawione i ustalona w prawidłowej pozycji.

Warto wiedzieć przed zainstalowaniem drewniany krzyż na grobie

Zestaw znaków prawosławny może być w miejscu pochówku wierzącego. Oddzielnie, duchowny powinien omówić Wybór takiego pomnika dla nieochrzczonym osobę lub popełnił grzech ciężki. Nie zgodził się umieścić krzyże na grobach samobójstwa, ale dziś niektórzy księża zgadzają się odczytać grzebanie zmarłych na własną rękę, i błogosławiony instalację na grobach zabytków chrześcijańskich.

Co wybrać: tradycyjny pomnik lub krzyż? Jest to kwestia gustu i wiary, ale często można zobaczyć groby, które zostały zainstalowane obie. Najczęściej krzyż umieszczony jest na głowie zmarłego, a pomnik – w nogach. Pogrzeb ukrzyżowanie dzisiaj są nie tylko z drzewa, ciekawą odmianą metalu lub kamienia można zamówić w razie potrzeby. Jednakże, wyroby z drewna i uderzył w różnych kształtach i wzorach, a nie wyglądać mniej uroczyste.

Klient może wybrać rozmiar drewniany krzyż na grobie, należy wziąć pod uwagę lokalizację w pobliżu zabytków i groby środowiska jako całości. Średnia wysokość krzyżyki – 180-200 cm i długości prętów może różnić się znacznie w zależności od konkretnego kształtu produktu.