271 Shares 6866 views

Skoncentruj się z przebraniem lub niesamowitym przekształceniem

Magia, iluzja, fokus – to tylko nazwa tego, co fascynuje widza, zależy od tego, co dzieje się na scenie sceny lub scenie cyrkowej. Prawdopodobieństwo tego, co widzące oczy sprawia, że wierzysz w cuda. Nie jeden pokolenie widzów pamięta spektakle popularnych iluzjonistów, wielkich magów Davida Copperfielda, Hmayaka Hakobyana, Igor Kio. Na ich przedstawieniach były niesamowite cudowne przemiany, zniknięcie całego pociągu, ruch z jednego pudełka do drugiego. A to wszystko przed publicznością, która była w hali, i nikt nie mógł zrozumieć, jak to się dzieje. A każdy artysta zachował swoje oryginalne tajemnice sekretów, dlatego wszystkie te liczby były unikalne i tajemnicze.


Trochę historii

Liczba "transformacji kostiumów" lub koncentracja z przebraniem była rzadkością w byłym Związku Radzieckim. Po prostu na palcach można było policzyć artystów tego gatunku. Faktem jest, że kostiumy, które zostały zaszyte w tym pokoju były bardzo kosztowne. Nie każdy miał takie pieniądze na zakup tkanin i szycia. Musimy przyznać kredytu cyrkowi i szkole odmianowej – liczby były tak piękne i ekscytujące, że artyści zostali zaproszeni do zagranicznej imprezy. Jednak decyzja o możliwości odbycia podróży została podjęta nie przez gospodarza. Za granicą udaliśmy się "sprawdzonych" artystów ….

Z liczbą "transformacji kostiumów" pracują rosyjscy artyści Olga Petryaeva i Maxim Kotov. Ich występy są tak oryginalne, że po prostu fascynują widza. Koncentracja z przebraniem odbywa się z taką prędkością, że publiczność po prostu zastanawia się, jak to możliwe. Pokój jest interesujący i nie jest stabilny. Wielu artystów cyrku, którzy wybrali pracę w tym gatunku, oczywiście przynosi własne rzeczy. Są to pomysły, rekwizyty i kostiumy.

Jak to się stało?

Zwykle uczestnikami tego wydania są magik i asystent. Brzmi pięknie. Zaczyna się fokus z przebraniem. Sukienka dziewczynki ma średnią długość, na przykład w polkach. Wchodzi do obręczy, przykryta szmatką, mag podnosi go do góry, a po kilku sekundach obniża się, a publiczność widzi asystenta w sukni o innym kolorze i stylu. Nikt nie chce zmienić dziewczyny. Pozostaje spekulować ku zaskoczonym widzom, że prawdopodobnie sukienka zmienia kolor. I styl? Może to jest sztuczka wizji?

Chociaż publiczność jest zdumiona tym ukryciem, to się dzieje, nie mniej interesujące. Po prostu magik obejmuje asystenta szmatką, a nowa sukienka jest postrzegana przez społeczeństwo z szeroko otwartymi oczami i głupie pytanie – jak to się stało?

W czasie wyznaczonym na daną liczbę, asystent w oczach widzów ma czas zmienić kilkanaście strojów, prowadząc każdą publiczność do ukrycia publiczności.

Tajemnica koncentracji z przebraniem

Wszystko jest znacznie prostsze niż wydaje się widza. Aby doskonale wypracować liczbę, oczywiście artyści muszą działać jasno, sprawnie, zmieniając jeden strój po drugim, podnosząc i opuszczając ekran, powodując, że ruchy zakłócają uwagę publiczności. Ale kluczem do sukcesu fokus jest właściwie szyte ubranie. To nie tylko sukienki, bluzki, spódnice i kombinezony, ale wyjątkowe rzeczy, które mogą się przekształcić, nabierając nowego spojrzenia przed zdumioną publiczność.

Oba numery stron powinny być ubrani tak, aby widz nie podejrzewał, że są ubrani w kilka warstw ubrań wykonanych z cienkiego materiału. Jest to konieczne, aby jakościowo przeprowadzić fokus z przebraniem. Ekspozycją pokoju jest to, że ubrania są zapinane na rzep. Uformowana warstwa po warstwie, tak że, oderwając rzep na ramionach, bluzka upadła, zamieniła się w spódnicę. Górna w tym przypadku będzie miała ten sam kolor co opuszczona spódnica.

Jak zrobić fokus w skrócie

Każda para artystów ma własną technikę mocowania i własne kostiumy. Są pary, które nie rozpoznają żadnych naklejek, mają liczbę zbudowaną na haczykach i liniach. Transformacje kostiumów są również różne. Niektórzy zostawiają usunięte kostiumy na dole okrągłego ekranu, inni zmieniają kostiumy, pozostawiając samych siebie, jakby przechodząc przez strony książki.

Nawet nieznacznie otwierając zasłonę tajności, opowiadając, jak się to odbywa, widzowie z przebraniem będą zainteresowani przybyciem do publiczności. Ekspozycja, zawsze poszukiwana przez ciekawych widzów, nie wpłynie na postrzeganie liczby, ale wręcz przeciwnie, spowoduje podziw i podziw utalentowanych artystów.