152 Shares 8494 views

„Differin”, krem i żel: opinie. Analog "Differin"

Lek „Differin” – doskonałe narzędzie do eliminacji trądziku i inne irytujące wypryski skórne. Jest aktywnie wykorzystywane w praktyce Najsłynniejsze kosmetyczek. Ale ten lek ma skutki uboczne – w pierwszych dniach nim może powodować łuszczenie i zaczerwienienie. Jest to proces naturalny i przemijające, jednak u niektórych pacjentów to szybko odpycha. Oczywiście, starają się znaleźć remedium na tego samego efektu terapeutycznego i mniej poważnych skutków ubocznych. Ale czy warto to robić i jakie leki mogą zastąpić sprawdzony „Differin”? Analogi recenzje oraz inne informacje na temat tego narzędzia, można dowiedzieć się z tego artykułu.


Ogólna charakterystyka

Lek „Differin” to lek przeznaczony do walki z trądzikiem. Struktura chemiczna może być przypisana do retinoidów, a na jakości farmakologicznej – do dermatoprotektoram. Lek ten normalizuje przemianę materii w skórze, odżywia i chroni ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Lek „Differin®”, którego analogami będą rozważane w tym artykule ma zdolność kontrolowania częstość występowania komórek nabłonkowych, jak również procesu keratynizacji oraz zmienia się płatki. Ponadto zapobiega to powstawaniu nadmiernego rogowacenia (stratum corneum). Tak, to ma jedyny środek terapeutyczny i efekt kosmetyczny. Może on być stosowany jako pojedynczy środek w stosunku do leczenia trądziku „Differin” (żel lub krem). Nadaje się również do leczenia trądziku , w połączeniu z innymi lekami.

Formularz uwolnienie

Preparat „Differin®” na rynku jest dostępny w dwóch postaciach dawkowania – żelem a kremem o identycznej stężenie aktywnego składnika głównego – 0,1%. Są one sprzedawane w plastikowych probówkach 30 gramów. Lek wykonany przez francuską firmę farmaceutyczną Laboratoires Galderma, która jest zorientowana na rozwój i produkcję kosmetyków z mocą uzdrawiania. W Stanach Zjednoczonych i Europie są również dostępne w handlu balsam Differin „Właściwości”, a składnik aktywny jest identyczna jak w przypadku innych produktów pod tą samą nazwą.

Żel Kompozycja „Differin”

Główny składnik aktywny leku „Differin” analogi których wymienione są poniżej, jest adapalen. Ponadto, jako składnik pomocniczy dodaje się zwykle do żel

 • glikol propylenowy;
 • karbomeru 980;
 • chlorowodorek sodu ;
 • wersenian sodu;
 • Poloxamer 182;
 • fenoksyetanolu;
 • parahydroksybenzoesan metylu;
 • wodą destylowaną.

Krem „Differin”

Lek „Differin®” (krem) zawiera w swojej strukturze szeroką gamę dodatkowych substancji, które dają postać dawkowania zdolność nawilżania i odżywiają skórę, przy czym środek ten suszy skóry jest znacznie mniejsza niż w żelu. W nim, oprócz Adapalen, zawiera następujące składniki:

 • glikol 20 polietylenowy;
 • karbomer 934P;
 • glicerol;
 • parahydroksybenzoesan metylu;
 • naturalny perhydroskwalen;
 • wersenian sodu;
 • propylu;
 • fenoksyetanolu;
 • seskistearat metyloglukozy;
 • 10% roztworu wodorotlenku sodu;
 • woda destylowana;
 • cyklometikon.

właściwości lecznicze

Efekt terapeutyczny „Differin®” preparat (krem, żel) ze względu na właściwości Adapalen. Ten materiał należy do najnowszej generacji retinoidów. Jest to syntetyczna witamina A w postaci aktywnej. Główne właściwości terapeutyczne leku „Differin” jest zmniejszenie ilości zaskórników – wysypka skórna (zaskórniki), trądzik, pryszcze. Jest w stanie zmniejszyć liczbę zmian i zapobiec nowej gojenie spowodowane ekspozycją na adapalenu organizmu: sebostaticheskogo, komedonoliticheskogo, antikomedonnogo, przeciwzapalnego.

Sebostaticheskoe działanie Oznacza to zmniejszenie produkcji sebum. W rezultacie, zawartość tłuszczu w naskórku jest znacznie zredukowane, pory stają się znacznie swobodniej, a przywrócone normalne mikrokrążenie skóry.

Antikomedonny komedonolitichesky i narkotyków efekty i są połączone ze sobą w wyniku działania tego samego mechanizmu. Adapalen posiada zdolność do rozpuszczania się korki tłuszczowe, które zatykają pory i zmniejsza szybkość tworzenia płatków rogowej skóry. To sprawia, że jest to bardzo skuteczny lek „Differin” zaskórników.

działaniu przeciwzapalnym opisane środki kontaktowe związane z możliwością adapalenu neutralizacji aktywności enzymów odpowiedzialnych za ten proces.

Tak więc, stosowanie leków „Differin” może znacznie poprawić wygląd skóry. Jednak cena tego leku jest dość duży, więc niektórzy pacjenci próbują znaleźć mu godnego zastępstwa. Jak wspomniano powyżej, ten preparat jest produkowany przez francuskich kosmetyków. Może w Rosji produkować taniej, ale nie mniej jakości produkty? Przeanalizujmy to pytanie w szczegółach.

Analogi i synonimy

Jest dobrze wiadomo, że lek o nazwie synonimiczne leki, które zawierają w swoim składzie tego samego składnika aktywnego. Ale analogi – to leki o podobnych właściwościach terapeutycznych, ale z różnych składników aktywnych. Opisaliśmy naszego produktu, są tacy, i inni.

Obiekt „Differin®” (żel) zawiera następujące synonimy:

 • "Adapalene";
 • "Klenzit";
 • "Adolat".

Synonimem lekarstwa dla innej formie wydawania leku jest krem „Adaklin”.

Oczywiście, prezenty i leki o podobnym działaniu terapeutycznym na współczesnym rynku farmaceutycznym. Szczególnie dużo leków, przypominający wpływ na organizm „Differin” (krem). Podobne właściwości są następujące kompozycje:

 • maść "Videstim";
 • maść "Radevit";
 • retinowy maść.

Każde z tych narzędzi ma swoje zalety. Zazwyczaj kremy i maści tłuszczowe są właścicielami suchej skóry, ponieważ wymaga stałej wilgoci. Jednak różni się od wysypki dotyczy głównie pacjentów z naskórka tłuszczowych. Oni są najbardziej korzystnie stosowane w leczeniu skóry „Differin» -żel. Podobny wpływ na organizm miał środki wymienione poniżej:

 • Żel "Izotreksin";
 • rozwiązanie "Retasol".
 • "Effezel" żel.

Ponadto, istnieją leki, które są, ściśle mówiąc, nie może być przypisane ani do synonimów rówieśników „Differin”. Jednak oni są również przeznaczone do zwalczania trądziku i skutecznie stosowany w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami. Są to, na przykład, „Baziron” i „Skinoren”. Które z tych narzędzi jest lepszy? Każdy musi odpowiedzieć na to pytanie dla siebie, ponieważ organizm każdej jednostki ludzkiej. Zatrzymajmy się na opisie niektórych funduszy w szczegółach.

"Klenzit" lub "Differin"?

Leki te są synonimami, to znaczy zarówno zawierający Adapalene. Jednak pierwotne „oznacza” Differin wyprodukowany we Francji, a ogólny „Klenzit” – w Indiach. Dlatego leki te mają różne stopnie skuteczności. Analogowy „Differin” u niektórych pacjentów wywołuje entuzjastyczne recenzje, a drugi nie pomaga. Po tym wszystkim, leki generyczne są środki, które mają te same substancje czynne jak oryginalnych leków, ale technologia ich wytwarzania mogą być bardzo zróżnicowane. Ponadto, czystość związku chemicznego oryginalnego leku i jego analog może być również różny. Więc można spróbować taniej „Klenzit”, ale jeśli jego zastosowanie będzie wydawać się nieskuteczne w razie potrzeby – to lepiej, aby przejść do „Differin”.

"Skinoren" lub "Differin"?

„Skinoren”, jak również „Differin®”, dostępny w dwóch postaciach dawkowania – żelu i kremu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to nieefektywne. Ta analogowa „Differin” zasługuje na uwagę, ponieważ jest on często stosowany w terapii podtrzymującej po leczeniu innymi lekami. Na przykład, po przebiegu leczenia „Differin” lek do trzech miesięcy, eksperci zalecają, aby przełączyć się do słabszego „Skinoren”, który jest środkiem zapobiegawczym, które należy stosować kilka razy w tygodniu. Jednocześnie pacjenci mogą znaleźć, by tak rzec, marmurową cerę, jak lek ma właściwości wybielających. Oprócz tego efektu, to znaczy praktycznie żadnych skutków ubocznych.

"Baziron" lub "Differin"?

Zasadniczo, „Baziron” – nie analogiem „Differin”, ponieważ te leki o innym mechanizmie działania. Nawet efekt terapeutyczny mają nieco inny. Śmietana „Baziron” zmaga się z objawów zewnętrznych – zmniejsza zapalenie, eliminuje bakterie, a tym samym zmniejsza ilość zaskórników i wyprysków. Lek „Differin” czarnych punktów pomaga też, ale on walczy przyczyny trądziku: redukuje sebum, uwalnia go od porów, zmniejsza ilość twardej skóry, poprawia oddychanie i mikrokrążenie, zapobiegając rozprzestrzenianiu niej zarazki powodujące stan zapalny. Oba leki mogą wywołać podrażnienia, ale efekt ten jest jeszcze dużo wymawiane w „Baziron”.

W ten sposób skuteczny i bezpieczny „Differin” jest najbardziej odpowiednia do tego celu. Często jednak te dwa leki są stosowane razem. Kosmetyczki polecam rano, aby umieścić na krem „Baziron”, a wieczorami cieszyć się „Differin”. Skuteczność tej kombinacji jest bardzo wysoka, ale gdy jest ona wykorzystywana istnieje ryzyko nadmiernego wysuszenia skóry, a nawet poparzenia. Dlatego też, w obecności silnego zapalenia lepiej jest użyć „Baziron”, a następnie przejdź do „Differin”.

Magia „Radevit”

Lek „Radevit” – godnym analog „Differin” w Rosji. Może być stosowany do pielęgnacji zdrowej skóry i do leczenia różnych chorób naskórka. Spektrum zastosowania jest bardzo szeroki:

 • przywracając skórę po oparzeniach, w tym słonecznej;
 • usuwanie peelingu sucha po nasłonecznienia;
 • zapobieganie pod wpływem światła;
 • skórę adaptację do zmian klimatu;
 • ochrony naskórka przed szkodliwym wpływem środowiska (dym smogu);
 • zwiększona odporność u dorosłych.

Terapeutyczna skuteczność tego narzędzia jest to, ze względu na skład produktu przedstawionego powyżej. zawiera witaminy D, E, A. Mają one korzystny wpływ na skórę i są skuteczne w stymulacji wytwarzania kolagenu, który zapewnia elastyczność.

Tak więc, „Differin” jest skuteczny tylko wtedy, gdy stosowane do sterowania pracą gruczołów łojowych w skórze i eliminuje zaskórniki i pryszcze. A lek „Radevit” szeroki zakres efektów, jednak, aby wyeliminować trądzik zwykle nie należy go używać. Wydaje się, że te dwa produkty wzajemnie się uzupełniają, ale używać ich razem nie są tego warte. Fakt, że „Radevit” w żadnym wypadku nie może być stosowany z innymi retinoidami w celu uniknięcia ich nadmiernego gromadzenia się w organizmie.

opinie

Zdecydowana większość opinii na temat leku „Differin” pozytywne, ponieważ jest bardzo skuteczne, naprawdę usuwa pryszcze i poprawia kondycję skóry twarzy. Jednakże, istnieje punkt ujemny – produkt kosmetyczny w pierwszych tygodniach stosowania powoduje bolesne zaczerwienienie i złuszczanie. Z biegiem czasu, powyższe efekty znikają, a stan skóry poprawia się znacząco. Jednak niektórzy pacjenci nie mogą wytrzymać stres psychologiczny i zacząć patrzeć na analogu „Differin”.

Pozytywna opinia o tym leku jest poparte możliwością wykorzystania go w leczeniu trądziku, zaskórniki i trądzik, a także retinowy peelingu. W rzadkich przypadkach „Differin” powoduje intensywne podrażnienia, które powoduje, że ludzie przestać go używać. Fakt ten stwarza poszczególnych pacjentów negatywną opinię o nim, i, w konsekwencji, mają negatywną opinię.

Teraz już wiesz, że to lekarstwo „Differin” i jakie preparaty można go zastąpić. Jednak przy wyborze odpowiedniego urządzenia jest najlepiej skonsultować się z właściwym kosmetyczki.