232 Shares 9268 views

Jaka jest kara za brak ubezpieczenia samochodu? Ile trzeba zapłacić za brak ubezpieczenia?

Prawdopodobnie większość kierowców były sytuacje, kiedy musiałem łamać przepisów ruchu drogowego i jeździć bez CTP. Według obecnych przepisów, uważa się karę za brak ubezpieczenia. Niezależnie od tego, czy polisa OC została zapomniana w domu, czy to wygasło lub nie kierowca, jest to przestępstwo. Przerwanie policji drogowej, pod warunkiem, że sankcje. Rozważmy każdy z odrębnych sytuacjach.


Polis zostali w domu

Jeżeli ubezpieczenie jest tam, ale kierowca zostawił go w domu lub w innym miejscu trochę, będzie musiał zapłacić karę za brak ubezpieczenia w kwocie równej 500 rubli. Przestępstwa określonego w artykule 12.37 kodeksu w pierwszej części.

Z drugiej strony, pracownicy mają prawo wątpić w obecności zasady. A jeśli udowodnić, że nie jest możliwe, to przestępstwo może być utożsamiane z brakiem samym dokumencie. Wtedy wykroczenie kwalifikuje się na podstawie art 12.37 Kodeksu Administracyjnego drugi, a kara za brak ubezpieczenia w tym czasie będzie 800 rubli.

Inspektor ma zawsze rację

Należy zauważyć, że policja drogowa będzie prawo w obu przypadkach. Dlatego, aby narzekać tych działań w przyszłości będzie bez znaczenia. Okazuje się, że to wszystko zależy od kierowcy. Na przykład, może on poprosić kogoś z krewnych przynieść politykę lub idź do niego na własną rękę, pozostawiając samochód w policji ruchu drogowego. Ale jeśli czas nie jest po prostu w sporządzaniu protokołów w odpowiednim ustępie należy zauważyć, że kierowca nie zgadza się z decyzją pracownika DPS, jak w rzeczywistości istnieje polisa, ale zapomnij o tym w domu.

W tym przypadku możliwe jest, aby zapłacić karę za brak ubezpieczenia w wysokości 500 rubli. Należy jednak przygotować się do dodatkowego wysiłku. Trzeba jeszcze podjechać do wydziału policji drogowej wraz z polityką i napisać oświadczenie, że zmieniony wyrób kpa, zgodnie z którą przyniósł do odpowiedzialności administracyjnej.

Ale jeśli policja drogowa będzie w dobrym nastroju, może okazać się, kierowca będzie mógł dostać się z słowne ostrzeżenia, a następnie wrócić do domu za politykę.

Jeśli kierowca nie jest specjalnie z polityką, z obawy przed utratą, to trzeba przynajmniej do przewozu w schowku kserokopię dokumentu. Ruch grzywny za brak ubezpieczenia nadal będzie musiał zapłacić, ale nie ma już sporu o za jakiś papier do zakwalifikowania przestępstwa, a tylko trzeba zapłacić 500 rubli.

Jazda bez ubezpieczenia

Raz, w 2008 roku, można bezpiecznie przejść bez polityki przez miesiąc po upływie terminu ważności poprzedniego polityki wygasła. Może się to wydawać dziwne, ale dziś są kierowcy, którzy naiwnie wierzą, że taki z reguły jeszcze w życie.

Jednak tak nie jest. Nawet jeśli zajęło kilka minut po poprzednim CTP wygasła, kierowca zatrzymał pracownik DPS kwalifikuje tę jazdę jako przestępstwo. Co będzie kara za nim? Wielkość kary za brak ubezpieczenia w tym przypadku wyniesie 800 rubli.

Niezależnie od okoliczności kierowca nie jest przygotowany do wyjaśnienia, to nie pomoże. Ponadto nie należy zapominać, że polityka nie jest wydawane bez kontroli. I tak powinno być dobrze przygotowane z wyprzedzeniem i upewnić się, aby oba dokumenty w czasie.

Jedyną okolicznością uzasadniającą jazdy bez ubezpieczenia, zakup samochodu jest mniej niż 10 dni temu.

zaległe ubezpieczenie

Jaka jest kara za brak ubezpieczenia powinny być, okazało się. Wyobraźmy sobie teraz, że istnieje polisa, ale jest spóźniona. Z powyższego jasno wynika, że jest to również przestępstwo. Jednak to, co kara pójdą? polityka przeterminowane jest równoznaczne z jej braku. Dlatego przestępstwo zostało zakwalifikowane przez art 12.37 Kodeksu Administracyjnego drugiej strony, oraz karze grzywny w wysokości ośmiuset rubli.

Zatem złe pamięci w tym przypadku spowoduje niezbyt przyjemnymi konsekwencjami dla torebce. Dlatego najlepiej jest, aby przypomnieć sobie, nawet na kilka tygodni, wygasa polityka, konieczność zastąpienia.

Kierowca nie jest wpisany do ubezpieczenia

Zdarza się również, że ten, który napędza samochód, nie jest wpisany w polisie. Następnie, pomimo obecnego CTP, kara będzie nadal trzeba płacić. Ponadto obowiązek ten dotyczy nawet kierowcę, a właściciel pojazdu. Po tym wszystkim, że powierzone mu samochód dla kogoś, kto nie jest wpisany w dokumencie ubezpieczenia. Iw związku z tym jego odpowiedzialność za te działania.

Za takie przestępstwo będzie musiał zapłacić 500 rubli. Jeżeli zakłada się jazdy pojazdu przez innych, powinny one być określone w polityce. Nawet jeśli początkowo wydaje się jedynie do jednego kierowcę, to nie jest trudne do odnowienia. Wystarczy przyjść do biura zapłacić różnicę i dostać nowy CTP.

Niektórzy rzemieślnicy, jednak staramy się szybko sporządzenie pełnomocnictwa w tym czasie jeszcze zatrzymać policjant ruchu samochodu podchodzi do niej. Oczywiście, poświadczone przez notariusza nie jest konieczne i na tyle papieru, wypełnione ręcznie. Jednakże, biorąc pod uwagę wszystkie elementy, które powinny być zawarte w nim, jest mało prawdopodobne, w tak krótkim czasie będzie w stanie dokonać rzeczy prawo. Pełnomocnictwo do prowadzenia pojazdu silnikowego powinna idealnie zawierać:

  • dane właściciela paszportu pojazdu;
  • Informacje pojazd;
  • Kierowca dane paszportu, którzy ufają zarządzania;
  • rzekome akty z samochodem.

To tyle, aby napisać do pracownika dokument DPS wydawał się wystarczająco przekonująca. Dlatego też, jeśli planowany przejazd jednorazowy z kierowcą, który nie jest wpisany w polityce, trzeba dbać o niego i zrobić pełnomocnictwa przed wyjazdem.

Uwaga: sezonowa polityka OC

Zazwyczaj okres, na który zostało wydane ubezpieczenie, wynosi jeden rok. Ale jeśli samochód nie ma działać przez cały rok, jest możliwość wystawienia dokumentu sezonowe. Jednak w tym samym czasie, jeśli nadal się zdarzyć, że kierowca będzie musiał jechać samochodem, a to zatrzymać policji drogowej, będzie karane, podobnie jak (kara za brak ubezpieczenia) wypłacane są przestępcami, że jest 500 rubli. A płatności te będą musiały dokonać za każdym razem kierowca zatrzymany.

wniosek

Wniosek z powyższego jest prosta: o projektowanie konieczności ubezpieczenia się martwić potem, aż poprzedni jest nadal ważny. Dodaj do tego jest również zły moment, jak dostać się do wypadku. Wysokość kary za brak ubezpieczenia będzie stosowana w trybie normalnym. Ale poza tym, sprawca będzie musiał zapłacić z kieszeni obrażenia uszkodzonego samochodu innego uczestnika wypadku, jeśli jest on uznany za winnego w nim.