773 Shares 5852 views

Najbardziej niewygodne sytuacje w życiu, czyli jak nie wpaść twarzą w błocie?

Czy kiedykolwiek czuł się nieswojo, jeśli są oferowane żywności, który miał alergię? Spready Czy jesteś przyjacielem psa, gdy przekroczył próg swojego domu? Czy kiedykolwiek usiadł na kolację z przyjacielem, kiedy jego kot, gdy jest na stole?


Jest to niewygodne, a może masz pomysł, że lepiej w tym momencie byś zostały gdzieś indziej. Pamiętaj, że każdy przeżywa nieprzyjemne sytuacje życiowe, więc starają się kontrolować i nie denerwować.

Oto kilka wskazówek, jak poradzić sobie z tak niezręcznej sytuacji.

Oferujecie jedzenie, które jesteś uczulony

Gdy wiesz, co żywności nie można jeść, to jest o, aby Mu służono, starają się spokojnie wycofać gospodyni na bok i powiedzieć jej o tym. Kiedy zaczyna przepraszać (pod warunkiem, że jest to dość uprzejmy, aby to zrobić), powiedz jej, że rozumie sytuację, nie mogła wiedzieć, co ten produkt jest jesteś uczulony. W czasie, gdy inni goście miałoby to danie podpisu, to są, niestety, dzieje się jeść coś, co jest mniej szkodliwe dla Ciebie.

Oferują one jedzenie, które lubisz?

Jeżeli nie jesteś uczulony na fakt, że zostały złożone, nadal jeść to, co myślisz, że nie lubisz. Można się zastanawiać. Czasami różne przyprawy można dokonać bez smaku danie bardzo smaczne. Ponadto twoje kubki smakowe się zmieniają, i że żywność, że jako dziecko nie lubisz, teraz może stać się Twoim ulubionym.

Jeśli zdarzy ci się zapomnieć czyjeś nazwisko

Nie rób tego zbyt wiele tragedii. Tylko przeprosić i powiedzieć, że trudno zapamiętać to nazwisko. Większość ludzi zapomina nazwisk innych osób przynajmniej raz w życiu, każdy miał taką sytuację, więc będą one zrozumieć.

niezręczna rozmowa

Większość z nas w sytuacjach, gdy rozmowa zaczęła się na temat, który wykonany jeden lub więcej osób czuje się nieswojo.

Może to być polityka, religia lub cokolwiek innego, co nie jest korzystne dla wszystkich uczestników rozmowy. Spróbuj zmienić temat dyskusji. Jeśli inni ludzie nie rozumieją wskazówkę, można grzecznie odejść.

Jeśli usłyszysz coś obraźliwego

Bez względu na to, czy jesteś na rodzinny obiad, czy w stołówce w biurze, nie musisz tam być, gdy ktoś opowiada wulgarne anegdotę lub plotkę o tym, kto nie ma. Można komentować, jeśli masz czelność bronić swojego stanowiska, czy może po prostu odejść i nie trzeba słuchać tego wszystkiego. Większość ludzi wie, że wszystkie z nich powiedział, że to obraźliwe.

niezręczna cisza

Większość osób korzysta żywy dialog, ale w wielu rozmowach, są chwile, kiedy nie ma nic więcej do powiedzenia. Ten zastój może powodować zakłopotanie, zamieszanie. Oczywiście, można się z tym pogodzić i nadal siedzieć i milczeć, można też znaleźć nowy temat rozmowy. Opanuj się najpierw rozpocząć rozmowę, ponieważ tylko w ten sposób można nadal komunikować.

Sytuacje konfliktowe w biurze

Niezależnie od tego, czy jesteś zaangażowany w konflikt lub obejrzeć wszystkie części, nigdy nie stracić godności, należy uważać, aby nie podnieść ton, kontrolować swoje przemówienie. Zgadzam się, to jest zawsze nieprzyjemne, jeżeli urząd zepsuć nastrój, a ponieważ tego dnia swojej nie udać. sytuacje konfliktowe mogą mieć pozytywny wynik, ale to jest w przypadku, gdy obie strony na przemian do wyrażania swoich poglądów i rzeczywiście słuchać tego, co mówią.

Konflikty z rodziną lub przyjaciółmi

Przyjaciele i członkowie rodziny powinni mieć szacunek do siebie, nawet jeśli mają pytania, które powinny zostać omówione. Nie uciekają się do agresji lub szorstkiej rozmowie. Jeden po drugim, aby pokazać swoje niezadowolenie, zawsze skłonny przeprosić konfliktu do przerodzić się w poważną kłótnię.

Błędy przy stole

Oczywiście, niektórzy ludzie nie wiedzą jak prawidłowo zachowywać się przy stole, i prawdopodobnie nie może nic na to poradzić. Jednak nawet najbardziej rozsądni ludzie popełniają błędy. W razie przypadkowego rozlania czegoś lub przerwana przez inną osobę podczas rozmowy, przeprosił.

Jeśli w niezręcznej sytuacji był panem domu, gdzie jesteś zaproszony, być empatyczny. Jeśli jego pies rzucić się na ciebie jak najszybciej wejść do domu, zrobić krok do tyłu i pozwolić właściciel przejąć kontrolę nad sytuacją.

Nie mieć duże tragedii z każdej niezręcznej sytuacji. Jeśli uszkodzony lub coś upuścił podczas kolacji, niech gospodyni że płacisz albo kupić nową rzecz zamiast.

Jeśli rzeczywistość jest na swój najgorszy koszmar

Wielu z nas ma obawy, że przyczyną koszmarów lub czynią z nas nie spać w nocy. Być może, następnego dnia trzeba wygłosić mowę, i boisz się, że zapomnisz o kilka słów. A może boisz się, że pójdziesz i spadek w oczach ludzi, którzy próbują zaimponować. Jeśli to rzeczywiście się dzieje, weź głęboki oddech i spróbować znaleźć jakiś pozytywny aspekt tej sytuacji. Większość ludzi będzie się śmiać z ciebie, nie na ciebie.