614 Shares 4298 views

Środki żółciopędne.

Obecnie między różnymi chorobami zajmują szczególne miejsce patologii wątroby i pęcherzyka żółciowego. Mówiąc o funkcji wątroby nadużycia, nie może być zilustrowane liczne patologie: zapalenie wątroby, marskość i dystrofia o różnej genezie. Większość z takich chorób jest prawdopodobnie zakłóca syntezę kwasów żółciowych (żółć). Co do pęcherzyka żółciowego, główny wyłom w jego pracy jest zmniejszenie aktywności skurczowej.


Istnieją specjalne substancje, które promują aktywację funkcji wątroby (zwłaszcza jego funkcji trzustki), co z kolei prowadzi do zwiększonego wydalania żółci do dwunastnicy. Takie żółciopędnie dziś powszechnie stosowane w praktyce w leczeniu różnych stanów chorobowych. Przede wszystkim, leki te są stosowane na zapalenie wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych. procesy zakaźne obejmujące struktury wątroby, pęcherzyka żółciowego lub dróg żółciowych wskazuje również stosowanie leków.

Wszystko żółciopędnie są podzielone na te, które zwiększają produkcję żółci (cholepoiesis), i tych, które aktywują wydzielanie żółci (holekinez). Są też leki, które działają na dwóch mechanizmach. Choleretic z kolei dzieli się na prawdziwe (które zwiększają ilość żółci z powodu bardzo żółciowego produkcji) i fałszem (zwiększające zawartość wody w żółci).

Żółciopędne przedstawiono preparaty na bazie kwasów żółciowych (na przykład, leki „Allohol” i „Holenzim”). syntetyczne można stosować oprócz danych leków farmaceutycznych ( „Oksafenamid” „Nicodin”). Może być również stosowany choleretic herbatę. najczęściej używany wywary lub preparaty na bazie wrotyczu, thoroughwax i kukurydzy znamiona. Należy zauważyć, że produkty na bazie ziół leczniczych mają wyraźny efekt terapeutyczny. Więc żółciopędnie trawy piasek Immortelle, stosowane w ciągu kilku pierwszych dni choroby, jest w stanie usunąć wszystkie objawy stanu patologicznego.

Ważne jest, aby wiedzieć, że czas działania leków na bazie kwasów żółciowych wynosi nie więcej niż trzy godziny, podczas gdy syntetyczne analogi przedłużyć działanie do sześciu lub siedmiu godzin. Inną zaletą leków syntetycznych złożone działanie. Na przykład, lek „Oksafenamid” nie tylko posiada żółciopędny działania, ale także zmniejsza ogólny poziom cholesterolu we krwi. Żółciopędne bazie roślin leczniczych posiada tylko trwała i odporna na uderzenia, a także wywiera wpływ na wątrobę struktury wątroby.

Przez działanie na śluzówce dwunastnicy holekinetiki aktywowania tworzenia i dostarczania hormonów we krwi (cholecystokininy), która prowadzi do zwiększonej aktywności skurczowej pęcherzyka. Normalna pęcherzyka cięcia zapobiega zastojowi żółci, wnikanie we krwi, i zapobiega tworzeniu się kamieni w przewodach i pęcherzyka żółciowego.

Należy zauważyć, że żółciopędne wykorzystywane nie tylko do celów terapeutycznych, ale także jako preparat w celach diagnostycznych (np dwunastnicy intubacji).

Wśród najważniejszych przeciwwskazań do żółciopędnym zastosowania i holekinetiki – ostre choroby zapalne wątroby. Ponadto przeciwwskazane mianowania choleretic leków dla pacjentów z chorobami zwyrodnieniowymi tkanki wątroby (włóknienie i marskość).

Tak więc, dzisiaj istnieje lista różnych leków w celu wyeliminowania stagnacji w pęcherzyku żółciowym, co pozwala lekarzowi na wybór medycyna, która jest najlepsza i bardzo skuteczny w tym konkretnym przypadku.