285 Shares 7842 views

Co to jest miernik wagi zaworów 12 mm, wymaganej dla instalacji fundamentów

Budowa domów zakłada budowę fundamentów budynku, więc wznieść inny projekt fundamentów. W zależności od materiału, z którego zbudowany jest dom, założyć jedną lub inny rodzaj fundamentu. Jednym z najważniejszych elementów podstawy jest wzmacniający szynę, która nadaje wytrzymałość, elastyczność konstrukcji betonowej. Najczęstszym z metalowych prętów do fundamentu zbrojenia 12 mm. Zaniżać wielkość jest niemożliwe, gdyż liczba ta jest już minimalna. Przed angażować w urządzeniu szalunków i wylewanie fundamentów, konieczne jest obliczenie ilości metalu, aby być dostarczone na miejsce. W związku z tym pojawia się pytanie: ile zawory metrowe waga sekcji 12-milimetrową?

Rodzaje metalowych prętów na fundamencie

Zbrojenie metalowe są produkowane zgodnie z GOST, który jest normatywny akt prawny Federacji Rosyjskiej i nakładają na producentów i programistów do przestrzegania wymaganych parametrów, które są określone w dokumencie. Aby określić, ile zawory-12 miernik wagi, trzeba wiedzieć, jakie są dostępne rodzaje produktów. Jest walcowane na gorąco w 6 klasach wytrzymałości termomechanicznej, stali wzmocnionej, spawanej stalowej i polimeru wzmocnienia kompozytowego. Ostatni – najlżejszy wagi wszystkich innych, jeśli weźmiemy dla porównania taką samą średnicę, ponieważ wykonane ze specjalnego materiału lekkiego.

Jak obliczyć masę

Aby ustalić, ile ton zbrojenia-12, używane na trzy sposoby. Po pierwsze, możliwe jest ważenie jeden lub więcej prętów o tej samej średnicy i określonej długości. Po tym, tonę masy podzielonej przez rezultacie i do obliczenia ilości. Drugi przykład wykonania jest przeznaczony do użytku w obliczania nominalnej średnicy przedmiotu, który ma wielkość w przekroju gładkiego pręta. Trzeci sposób na rozwiązanie proste zadanie ile metr waży zaworów 12 jest wykorzystanie tabel normatywnego wskaźniki techniczne do wyznaczania ciężaru według średnicy metalu. Dane te są określane przez GOST, dzięki której można szybko dowiedzieć się kwoty za tonę, w zależności od typu, rodzaju produktu, jak również materiału używanego do produkcji.

Zastosowanie gości w obliczeniach

pręty metalowe mogą być gładkie lub rowkowane. Na pierwszym sprawa jest prostsza, ponieważ średnica jednolity na całej długości wyrobu. Rowkowane, w przeciwieństwie do tego, mają powierzchnię niejednorodny, co trudno jest obliczyć swoją wagę. W dokumencie normatywnym zawiera różne tabele z definicji średnicą pręta wagę w zależności od klasy wytrzymałości stosowanym procesem hartowania metalu, walcowanie i t. D. W rezultacie, w celu określenia ilości miernik masy zaworu 12, to jest konieczne, w uzupełnieniu do średnicy, aby wziąć pod uwagę niektóre wskaźniki. Średnia wskazuje, że produkt jest o 12 mm średnicy, posiada minimalną średnicę między żebrami 11 mm, oraz maksymalną średnicę na krawędzi – 13,5 mm. Na podstawie tych parametrów, obliczone już pracował obszar artykułu, który ma 1,13 cm. Sq. Dalsze podsumowuje Okazuje się, że zawór Meter 12 ma ciężar 0,89 kg. Okazuje się, że 1 tona metalu aby stworzyć solidne i niezawodne elementy fundamentowe dopasować 1123.60 pręty metr długości. Jeśli zwora 12 mm, nie jest używany i podjąć średnicę większy niż liczba prętów, odpowiednio zmniejsza się.

Dlaczego potrzebujemy takich obliczeń

Projektowanie, budowa to główne kroki w celu utworzenia bezpiecznego domu i ludzi tam mieszkających. Obliczenia się konieczne, aby każdy etap budowy było dokładne, poprawne. Ilość wymaganego zbrojenia należy obliczyć siłę fundamentu i pozwoli na dostawy do budowy specjalistycznego transportu w wymaganej ilości. przynajmniej zmniejszy to koszty transportu, załadunku, obniżyć koszty pracy. Dlatego każdy, nawet niewielki budynek powinien zawierać wcześniejsze planowanie i obliczania wymaganego materiału. Nie chodzi tylko o urządzeniu, zasada ta ma zastosowanie do wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych, czy cegła, pustak, drewna lub linoleum, laminat, tapety. Wszystko ma rachunek, tzn. In. Na centymetr, teraz kilogram trzeba zapłacić.