795 Shares 2640 views

Aleksander Mitta: biografia, filmografia, życie osobiste

Aleksander Mitta – znaczącą postacią w kinie rosyjskim. Jego filmy wyglądać cały kraj, a młodzi reżyserzy chętny do nauki z bogatym doświadczeniem Aleksandra Naumovicha, Mitta prowadzącego lekcje w szkole-studio swego autora. Jak rozpocząć karierę jako znanego reżysera? I jakie filmy Mitta cieszyć największy sukces ze społeczeństwem?


Biografia Aleksandra Mitty

Prawdziwe imię Mitta – Rabinowicz. Dla jego twórczości, Alexander wziął pseudonim, zapożyczając nazwę jednego ze swych krewnych.

Aleksander Mitta – rodem Moskal. Urodził się w roku 1933. W 2013 roku reżyser obchodził swoje 80. urodziny.

Mitt nie zdawał sobie sprawy, że on przyciągany przez świat kina. Wyższe wykształcenie otrzymał na Wydziale Inżynierii Lądowej Uniwersytetu imienia Kujbyszewie. Następnie Aleksandr Naumovich dostał rysownik pracy do kilku komiksów.

Po Mitt ukończył VGIK (dyrektor artystyczny był radziecki reżyser Michaił Romm), on współpracę z Alekseem Saltykovym ( „Sibiryachka”) i zrealizował swój pierwszy film „Mój przyjaciel, Kolka!” Obraz w London Film Festival otrzymał nagrodę, a przed Mitta otworzył drzwi do świata kina.

praca aktora

Aleksander Mitta nie całe życie spędził w fotelu reżysera. Na początku swojej kariery otrzymał i działając doświadczenie w filmie.

W 1966 roku na ekrany radzieckich spośród filmu Marlena Hutsieva „July deszczu.” Jesteśmy w filmie o młodej kobiety granej przez Helen Evgenii Uralovoy, który stara się budować relacje z obiecującego naukowca Władimira. Po przejściu przez serię pewnych konfliktów, para ostatecznie zrywa. Aleksandru Mitte polecenie taśmę rolę know-nudne Vlada.

Film został źle przyjęty przez krytyków filmowych, którzy znaleźli dramat „July Rain” jest dość słaby, napięte i daleko idące.

Mitt następnie pojawił się kilka razy w kadrze, ale w tych projektów, które zaangażowane strzelając sobie. Mówimy o serialu „border: Taiga powieść”, „Dzięki Bogu, że przyszedł!” Oraz film „Hot sobota”.

praca reżysera

Filmografia Aleksandra Mitty posiada 18 prac. Spośród nich najbardziej popularne są tylko cztery obrazy.

Kinopovest „dzwonka, otwórz drzwi” został nakręcony w 1965 roku przez reżysera w tym filmie po raz pierwszy pojawiła się na ekranie Elena Proklova, który później stał się znaną aktorką. Działka pasa zamocowany jest na lekkie uczucie doświadczonego uczennica Tanya Nieczajew w stosunku do Pioneer. Dziewczyna stara się zadowolić obiekt jego westchnień: pomaga organizować zbiorów pioniera, poszukuje występy ciekawych ludzi. Ale to nie pomogło: młody człowiek nie widzi Tanya i na lodowisko, spotyka go z różnymi dziewczynami. W końcu uświadamia sobie, że Piotr Nechaeva – nie bohaterem powieści, a rozczarowany w Pioneer.

W Wenecji obraz „dzwonka, otwórz drzwi” zdobył główną nagrodę – „Lew św Marka”

W 1976 roku wziął Mitt historycznego filmu „The Tale of Jak Czar Peter Moor żonaty”. taśma scenariusz został oparty na twórczości Aleksandra Puszkina. Ibrahim Hannibal w filmie grany przez legendarnego Władimira Wysockiego. Po tym filmie Vysotsky między Mitta i zaprzyjaźnił się.

Mitt jest również autorem pierwszego filmu Radziecki katastrofy zwanej „Załoga”. W historii radzieckiego samolotu pasażerskiego wylądował na lotnisku w fikcyjnym miasteczku oilmen. Nie było trzęsienie ziemi, pas startowy został zniszczony. Ale teraz, załoga Tu-154 byłaby konieczna w cokolwiek było podniesienie samolotu w powietrzu, ponieważ wkrótce wszystko wokół jest zalać wrzącą lawą. Film trzyma w napięciu publiczność, ponieważ nie wiadomo, czy bohaterów uda się uciec?

Dyrektor ostatnim filmie prac jest uważany za najbardziej znany serial „The Border. Taiga powieść”, który opowiada o tragicznej wynik miłosny trójkąt pomiędzy pielęgniarką Marina, kapitan i porucznik Goloshchekin Stolbov. W filmie wystąpili osobistości takich jak Olga Budina Marat Bashara Aleksieja Guskov, Renata Litvinova i innych.

Aleksander Mitta: miłość życia

Aleksandr Naumovich jego obecna żona Lily Majorow odprowadzana z innym mężczyzną. W 2017 roku Aleksander Mitta, a jego żona świętować ślub diament. Para ma tylko jedno dziecko – syna Eugene, który pracuje jako artysta.