825 Shares 4486 views

Opony na zimę Doshipovka własnymi rękami

Problem bezpieczeństwa na drodze przejmuje największe znaczenie w zimie. Aby rozwiązać ten problem, używamy specjalnych opon z kolcami, które zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę. Ale czasami opona szybko się zepsuje, tracąc dużą liczbę kolców. W tym przypadku najlepiej jest kupić nowe opony, ale w przypadku braku takiej możliwości będzie doshipovka opon.


Opinii na temat tego sposobu aktualizowania różnych opon. Niektórzy kierowcy uważają, że jest bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, inni uważają, że jego stosowanie niepraktyczne. Procedurę tę przeprowadza się za pomocą dowolnego odpowiedniego sposobu, w kilku etapach.

Jak doshipovka

Opona Doshipovka jest możliwe tylko pod pewnymi warunkami, najlepszym rozwiązaniem będą produkty, które mają otwory. Zazwyczaj są one odpowiedniej wielkości tak, że niedoświadczony właściciele samochodów nie będą mieli trudności w pracy.

Najpierw trzeba przygotować pistoletu pneumatycznego. Jest to konieczne dla wysokiej jakości, szybkie i dokładne przeprowadzenie robót. Należy zauważyć, że położenie urządzenia naładowany separator musi być dokładnie pionowy.

TIP zamontowane kolce wystawać 1,5 mm od powierzchni. Jeśli to konieczne, ich wysokość może być korygowane za pomocą blachy stalowej i młotka. Pozwoli to zapobiec utracie kolec i przedłużyć okres eksploatacji.

Materiały są dobierane w zależności od nawierzchni drogi o tym, co jest w zasadzie jazdy samochodem. Pojedyncze artykuły kołnierzy odpowiednie do płaskiej drodze. Dvuflantsevye kolce zapewniają komfortową jazdę na pagórkowatym i górzystym terenie.

Doshipovka opon zimowych jest znacznie uproszczona stosując ciepły roztwór mydlany. obsługiwane one całą zewnętrzną część opony, tak, że kolce są znacznie szybsze wkładane w otwory.

Prace procedura

Do pracy wymagany korektor lub białe znaki wosk ołówek na ciemnym gumy, szydło, taśmą klejącą, papier ścierny i zestaw kołków w jednym rozmiarze. Należy zauważyć, że procedura wymaga staranności i dokładności.

Po pierwsze, trzeba podzielić koła. Z korektorem zaznaczone punkty, które będą kolce, i są usuwane papierem ściernym. Guma jest przebita za pomocą szydła i zwilża się wodą z mydłem.

Po naładowaniu pistolet powietrza i montaż śrubowy może zacząć instalować kolce. Konieczne jest, aby sprawdzić wysokość montowanych elementów.

Otrzymany wynik nie zależy tylko od tego, jak te prowadzone opony doshipovka, ale także od jakości opon. Odpowiednie ogumienie musi być przeznaczony do stosowania w okresie zimowym. Zaleca się również stosowanie gumy, wyposażony w otwory, gdyż powstały samowiercący obniża wydajność.

Korzystanie starych opon

Szczególną uwagę należy zwrócić na opony, które były w eksploatacji. Otwory nie powinny być noszone i być noszony, konieczne jest napięty i bezpiecznego mocowania kolców. technika mocowania wymaga dokładnego oczyszczenia otworów z pyłów i drobnych zanieczyszczeń, a po oczyszczeniu zużytych opon jakość jest praktycznie niemożliwe. Ponadto muszą one spełniać następujące wymagania:

  • brak zniszczeń i łzami w siedzeniach;
  • z oponami data produkcji jest nie starszy niż 4 lata;
  • pozostały wysokość bieżnika jest w zakresie 7-8 mm;
  • Opony produkowane z fabryki już nabite.

funkcje

Doshipovka opony zimowe wraz z ich rąk, jak to możliwe i do opon, które nie mają dziur. Mogą być cięte za pomocą wiertarki, których obrót wynosi nie mniej niż 30 tys. Kolce są na tym samym poziomie i nie wchodzą, otwory powinny mieć tę samą szerokość i głębokość.

Wstępnie obliczony kolce systemu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczone w pionowych pasków, to zapewnienie wysokiej jakości i szybkości zestaw hamulcowy. Szef stadniny powinien być kilka razy mniejsza niż listew. Są jeszcze inne niuanse instalacji kołków, zwłaszcza podczas pracy z obsługiwanych kół. Takie opony mają niewielką wysokość bieżnika, który jest dlaczego obcięty wybrany produkt. Jeśli ustawisz kolce są przeznaczone dla nowych opon, będą hałasować podczas jazdy i szybko wypaść.

Co trzeba wiedzieć

Po doshipovka opona z rąk zostanie przeprowadzona, należy odczekać co najmniej dwa lub trzy dni, aby wypróbować je w akcji. Po tym czasie całkowicie wysuszone kółka mogą być instalowane na komputerze. Dlatego konieczne jest, aby być ostrożnym i iść na chwilę przy niskich prędkościach. Po raz pierwszy po instalacji kolców wysokie prawdopodobieństwo ich utraty. Należy również unikać gwałtownych szarpnięć i skręty. Przestrzegać ograniczenia prędkości powinny pierwszym tygodniu po studding, podczas których produkt bezpiecznie zablokować w miejscu.

Opony Doshipovka: wybór z cierni

Najlepszym rozwiązaniem będzie wyroby ze stopów żelaza, nie podlegają one deformacji i pozostają niezmienione nawet po twardym na polnej drodze z dużą ilością dziur i wybojów. Kształt końcówki można zmieniać w dostatecznie rozdzielone opcję okrągłe w wyniku atrakcyjnego kosztach, lecz ma niską skuteczność. Mieszkańcy północnych regionach innych niż surowym klimacie, warto zwrócić uwagę na wieloaspektowy kolców, które posiadają samochód z ufnością nawet na gołej lodzie.

Ponadto, istnieją stadniny diament, który nabył swoją nazwę ze względu na strukturę krystaliczną wieloaspektowy. Doshipovka opona takie wyroby zapewnia niezawodną przyczepność, ale podlegają one szybkim zużyciem. Ma podobne właściwości czworokątnym, w kształcie krzyża oraz elementy trójkątne.

Przez liczbę kołnierzy produkty dzieli się na dwa rodzaje. Pojedyncze kołki kołnierzy są niskie koszty i minimalny wpływ na siedzeniu, ale zapewniają one słabe osiągi podczas jazdy. Części Dvuflantsevye są zoptymalizowane pod względem prędkości i manewrowania.

opinie

Dziś wielu właścicieli samochodów są świadomi tej możliwości aktualizacji kół jak doshipovka opon zimowych. Uwagi dotyczące tej procedury w większości pozytywne, mimo że jest to możliwe do spełnienia i rozczarowany kierowców, którzy mają do czynienia ze złym montażu kolców. Wielu powie, korzyści ekonomiczne, jak doshipovka taniej kupić nowe opony, a także możliwość samodzielnej pracy bez użycia drogich narzędzi. Jak dla doshipovki swoje ręce, w tym przypadku, właściciele samochodów są zadowoleni z wyników, bo nie mają wątpliwości co do jakości tej pracy.