492 Shares 2124 views

Zmiana pracy: co, gdzie, jak?

Zdarza się, że w znanym terenie, można zauważyć brak jej dalszego rozwoju, podrażnienie przed kolegami i zarządzania, a także apatię do wykonywania zwykłych obowiązków. Może to wskazywać na potrzebę zmiany ich sferę działalności.


Jak zrozumieć, że trzeba coś zmienić radykalnie? Jak znaleźć pracę z bezpośrednich pracodawców?

Pomaga to prosty eksperyment. Zrób sobie przerwę na co najmniej tydzień: emeryturę, całkowicie rezygnując z pracy-mail, telefon i inne zwykłe środki komunikacji. A następnie zważyć swoje emocje. Jeśli są opracowywane, aby powrócić do swoich obowiązków, a potem po prostu trzeba odpocząć. Być może czujesz, że chciałbyś pracować w innym zespole lub, na przykład, do innej firmy wykonywanie tej samej pracy.

Jeśli są uciskani przez samą myśl o powrocie do działalności zawodowej, nadszedł czas, aby myśleć o radykalnej zmiany.

Od czego zacząć?

podsumowanie analizy

Zbadaj swoje CV i określenia, które można stosować swoje umiejętności.

Wybierając nowy obszar

Wybierz zakres, które są przyciągane. Następnie znaleźć kilka osób, które są z nim związane. Po rozmowie z nimi, będzie w stanie zrozumieć, czy wszyscy tak atrakcyjne, jak myślisz.

Jeżeli nie można określić wybór branży, dociśnij na te pytania:

  • Co można zrobić dla ludzi? Czasem odpowiedź na to pytanie jest łatwiej dać niż zdecydować, co można zrobić dla siebie.

  • Jak najlepiej, widać twój dzień? Jak chcesz zbudować swój czas pracy, może być ważniejsze niż iluzji niektórych inspirujących stanowisk.

  • Co absolutnie nie chcą? Czasem odpowiedź na pytanie, co ludzie nie chcą, jest o wiele łatwiej niż zdecydować, o czym marzysz. Może po prostu podoba. Zadaj sobie pytanie, co jest nie do przyjęcia dla Ciebie w przyszłej pracy.

Szukaj sędziów

Jeśli radykalnie zmienić rodzaj pracy, kierować pracodawcą i agencją rekrutacyjną ostrożnie będą patrzeć na kandydata ze względu na brak doświadczenia w danej dziedzinie. W rozwiązaniu tego problemu pomóc odpowiednie zalecenia. Istnieje również podsumowanie jest wysyłany do żądanej pozycji, ważne jest, aby dołączyć list motywacyjny, który zostanie określony swoje umiejętności zawodowe, które można zastosować w wybranej branży.

Należy rozumieć, że zmiana zakresu działalności – nie jest szybki proces i zazwyczaj nie trwa krócej niż sześć miesięcy. Również przygotować psychicznie na to, że po raz pierwszy będzie musiał zdobyć umiejętności, więc możliwe jest, aby pracować jako zawodowy asystenta. To także określi możliwość zmniejszenia zwykły dochód, ale jeśli dokonał właściwego wyboru, szybko nadrobić zaległości.