803 Shares 7657 views

Jak narysować psa? Instrukcja krok po kroku

Istnieje wiele różnych technik przedstawiających zwierzęta na papierze, każdy ma specyficzne cechy charakterystyczne. Na przykład, jeśli chcesz nauczyć się rysować psa ołówkiem, aby wyglądało realistycznie, możesz to zrobić następująco. Najlepiej jest zrobić czarno-białe zdjęcie z obiektem rysunkowym, a po dokładnym przeanalizowaniu go od nowa odtworzyć psa, kopiując również sztukę światła i cienia.

Lub jest inna opcja, jak narysować psa. Konieczne jest zbadanie struktury ich ciał, a na podstawie tej wiedzy wyciągnąć zwierzęta, składając obraz w ich głowach. Jak narysować psów różnych ras przy użyciu tej metody? W rzeczywistości jest to dość proste. Struktura ciała wszystkich członków rodziny wilków jest prawie taka sama. Ale na przykład jamnik będzie musiał wydłużyć ciało i skrócić łapy, podczas gdy w rosyjskim greyhound, przeciwnie, długość łapek powinna być zwiększona.

I zawsze jest trzecia droga: wykonaj kroki krok po kroku lekcje, jak narysować psa. W tym artykule będziesz mógł znaleźć taki podręcznik. Powiemy, jak narysować psa dla dzieci. To nie trwa długo, ale będzie proszę każde dziecko.

Więc najpierw trzeba rysować owalne jajowisko pod niewielkim kątem. U podstawy "jajka" (z małym przesunięciem w górę) przedstawiamy inny mały owalny – przyszły nos psa.

Teraz dodaj łuk pod nosem (usta), oczami i uszami, zarysuj miejsce szyi.

Rysuj uczniów i początek kołnierza.

Kończymy kołnierzyk.

Teraz przyszedł obrót torsu naszego psa. Ponieważ nasz pies ma dość kreskówkową postać, a nie realistyczne fundamenty, proporcje zwierzęcia są nieco zniekształcone. Tak, owalny, który przedstawia ciało jest nieco mniejszy niż głowa psa.

Narysuj dwie łapy.

Dorysovyvaem brzuch i ogon.

Narysuj dwie kolejne łapy, częściowo ukryte za tymi dwoma poprzednimi. Teraz nasz pies jest gotowy. Pozostaje dodać elementy wystroju na żądanie artysty.

Postanowiliśmy ozdobić nasz pies dwoma plamkami na twarzy i jedną dużą plamą na plecach. Dodaliśmy także cień. Możesz malować swój pies, dać dom, miskę z kością i innymi radościami psów. Ale ponieważ naszym celem było uczyć, jak narysować zwierzę, pozostałe szczegóły pozostawiamy według własnego uznania.

Teraz praca jest zakończona, a teraz znasz jedną z możliwych opcji, jak narysować psa. Ale nie jest jedynym. Nawet, można to nazwać najprostszym. Jeśli chcesz, aby dzieci miały szorstki rysunek, możesz ograniczyć się do takich zdjęć. Ale! Jeśli znajdziesz miłość w tych pięknych stworzeniach, najprawdopodobniej nie chcesz zatrzymywać się na rysunkach z kreskówkami. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na dwie pierwsze opcje przedstawione na początku artykułu.

A jeśli nie zaniedbujesz tej praktyki, wkrótce będziesz mógł narysować nie tylko stałe przedmioty (takie jak spania psy), ale także zwierzęta w ruchu. A rezultat takiej pracy niewątpliwie przyniesie artystce znacznie silniejsze uczucie radości i satysfakcji (zarówno z samego procesu, jak iz samego obrazu).