885 Shares 4244 views

Język angielski – dość w mocy, najważniejszą rzeczą jest znalezienie czasu

Każdy z nas miał szczęście zapoznać się z językiem obcym w szkole, a wielu kontynuowało "komunikowanie się" z nim w instytucjach lub uniwersytetach. Duża liczba osób, poddawana wpływowi mody lub prawdziwą potrzebę znajomości języka angielskiego, poszła na różne kursy w swojej pracy. I nawet po tylu latach siedzenia z książkami, aby pochwalić się znajomością języka obcego, nie każdy może. Oczywiście, przy czytaniu literatury, większość dealerów robi całkiem nieźle, ale z potoczną mową jest dużo gorsza. To proste: umiejętność pisania i czytania nie gwarantuje swobodnej komunikacji w języku ojczystym.

Pisemne (literackie) i mówione po angielsku: różnice

Dlaczego, po spędzeniu tylu czasu nauki języka obcego, wiele osób nie nauczyło się mówić? Wszystko jest proste: czyta się literaturę, wystarczy znać wiele słów (tak zwanego pasywnego słownictwa) oraz podstawowych konstrukcji gramatycznych, a do oglądania filmów dla nich trzeba dodać percepcję innego mowy przez ucho. Język angielski, podobnie jak każdy inny język, wymaga umiejętności budowania dobrych fraz w podróży.

Ponadto mowa literacka i ustna różnią się w ich leksykalnej kompozycji. Podczas pisania książek używana jest duża liczba słów, złożone zdania są skonstruowane i tak dalej. W codziennym życiu wszystko jest znacznie prostsze. Liczba najczęściej używanych słów jest znacznie mniejsza, a jeśli spojrzysz na język z punktu widzenia gramatyki, to w wypowiedzi ustnej bardzo mało osób chce załadować się konstrukcją zwrotów florystycznych, wszystkie dążą do uproszczenia.

W związku z tym zupełnie odmienne podejścia do nauki języka, w zależności od celów w tej konkretnej sytuacji. Miłą radością jest to, że szybko nauczysz się języka mówionego.

Spoken English – metody nauczania

Najprostszym sposobem jest zapisanie się na odpowiednie kursy. Musisz jednak zachować ostrożność i zadać sobie pytanie, na czym opierają się zasady zajęć. Jest pożądane, aby prowadzone były przez native speakerów, ponieważ tylko pomogłoby opanować mówione po angielsku, co będzie zrozumiałe w jego ojczystym kraju, czyli "żywym" i nowoczesnym.

Drugi sposób to podręczniki samodzielnego nauczania, które ostatnio pojawiły się w dużej liczbie. A w przypadku języka codziennego, gdzie nie ma obowiązku opanowania złożonego gramatyki, jest to całkowicie uzasadnione.

Jeśli masz czas i silne pragnienie szybkiego osiągnięcia tego rezultatu, możesz z powodzeniem połączyć te dwie metody, uzupełniając je oglądając filmy i programy telewizyjne.

Język angielski dla początkujących i zbadany wcześniej: jak długo potrwa

Oczywiście, reklamując wiele kursów i autorów technik, które wymagają samodzielnego studiowania języka, oświadczam, że prawie kilka godzin zostanie wprowadzonych do głowy wiedzy niezbędnej i wystarczającej do komunikowania się w języku angielskim bez żadnych problemów. Niektórzy zwabią publiczność z powodu braku konieczności odradzania pracy.

Gdziekolwiek zdrowy rozsądek jest ważny, także w badaniu języka obcego. Lingwistiści mają rację, którzy twierdzą, że aby swobodnie komunikować się, musisz to zrobić automatycznie, bez myślenia o każdym słowie, które musisz powiedzieć. Jest oczywiste, że bez stałego powtórzenia nie jest to osiągnięte.

Stąd wniosek: teoretycznie można szybko opanować umiejętności mówienia konwersacyjnego (na przykład półtora miesiąca), ale tylko wtedy, gdy lekcje w klasie uzupełniane są regularnie, a najlepiej codziennie, niezależnymi działaniami mającymi na celu poznanie wiedzy zdobytej podczas pracy w klasie.

Język angielski dla początkujących i dla tych, którzy wcześniej studiowali język wcześniej, wymagają nieco innego nakładu pracy. Ale polegają tylko na zapamiętaniu słów pierwszej konieczności. Z drugiej strony, mając starą wiedzę, czasami łatwiej jest im zostawić, niż próbować dostosować się do nowych zadań.