824 Shares 8172 views

Ameba Proteus, ich siedliska, zwłaszcza struktura i funkcjonowanie

Amoeba Proteus zewnątrz jest komórka jest bezpośrednio związany z rodzajem pierwotniaków, rhizopods do klasy, albo są one nazywane sarkodovyh. Mają nibynóżki są narządy, przez które się poruszają i przechwytywania żywności. Gęsta powłoka w komórkach brakujących w związku z którym ameba można łatwo zmienić kształt. Pokrywa zewnętrzna – bardzo cienkie błony cytoplazmatycznej.

Struktura Amoeba Proteus.

Ameby jest bardzo prosto ustawione. Jednym z najprostszych żywych istot. To ma szkielet. Amoeba Proteus mieszka na dnie różnych zbiorników w błocie. Jest jedna rzecz: w zbiornikach tylko słodkowodne: staw, rów, etc. Jeśli spojrzeć na niego, to było oczywiste, że szary przezroczysty bryła ma stały kształt. Nazwa ta jest tłumaczona jako „zmienne”. Komórki ciała powstają cały czas fałszywego stopę, ze względu na fakt, że cytoplazma płynie tam iz powrotem. Wymiary bryła może być co najmniej 0,2 mm i co najwyżej 0,7 mm. Organelle – nibynóżki ułatwić ruch tej małej istoty. Ruch jest bardzo powolny, to przypomina przepływ gęstego śluzu. Podczas ruchu ameby napotyka różnych organizmów jednokomórkowych takich jak algi i bakterie. Owija się wokół nich i jak ssać własną cytoplazmy, tworząc trawienny wakuoli.

Amoeba Proteus cytoplazma przydziela specyficzne enzymy, które trawią pokarmy. Jest to proces wewnątrzkomórkowego trawienia. Rozgotowany spożywczych w postaci cieczy wchodzi sam cytoplazmy i niestrawionego pożywienia bez – są zwolnione. Ta metoda zapisu zatrzymującą nazywa fagocytozę. W korpusie ameby subtelne kanały, przez które ciecz przechodzi do komórek ciała. Proces ten znany jest jako pinocytozy. Dostępne jeden wakuole, wyrzucić nadmiar cieczy z produktów. To się nazywa wakuoli skurczu. Pozbywa się nadmiaru co pięć minut. W entoplazma ma jądro. Powielanie odbywa się następująco: komórka dzieli się na dwie części, tj bezpłciowo.

Jak ameba izoluje się od negatywnych skutków z zewnątrz.

Jeżeli istnieją niekorzystne warunki dla istnienia tego organizmu, takich jak suszenie stawu woda chłodząca w stawie i drugiej, ameby Proteus zawsze usiłuje oddzielić się od nich. Czerpie organelli, jest pokryte podwójną skorupą a tym samym tworzy się torbieli. W sprzyjających warunkach, np, latem pozostawia ameba torbieli. Torbiel przenoszone przez wiatr, więc Amoeba Proteus jest rozliczana. Ta istota oddychania występuje w całej swej powierzchni ciała, czyli komórek organizmu. Ameba absorbuje tlenu występującego w środowisku wodnym, uwalnia dwutlenek węgla. Substancji odżywczych, tlenu rozkładają się prostszych związków. U ludzi i wielu zwierząt, zwłaszcza w ich jelitach, ameby żyją pasożyty. Jeden z przedstawicieli tych pasożytów jest ameba czerwonki. Podaje cząstek jelit (zniszczone), a czerwone krwinki. Jest czynnikiem sprawczym choroby zakaźnej, która nazywa Amoebic czerwonka.

wnioski:

– Amoeba Proteus i czerwonka ameba są zwierzęta jednokomórkowe. Przenieś poprzez organelli-prolegs należą do kłączy;

– rhizopods klasa jak algi, co wskazuje na ich zależność;

– żywią się materią organiczną dostaje od innych roślin lub inne proste organizmy, które odróżnia je od glonów ameby.

Ameba – chociaż najprostszy, ale całego organizmu zdolnego do samodzielnej egzystencji.

462 shares 8879 views
Jaki jest efekt halo
653 shares 2036 views