402 Shares 5823 views

Polerowanie po malowaniu samochodu z rękami

Z działalnością Car malowanie dwóch powiązanych ze sobą mocno zakorzenione mit. Po pierwsze, zmiana warstwy farby jako takich eliminuje nawet najmniejsze defekty na powierzchni ciała. Po drugie, po tej operacji można zacząć korzystać z urządzenia bez wykonywania dodatkowych procedur. Zarówno obala mit, polerowanie po malowaniu samochodu, która jest wykonywana w celu wyeliminowania nierówności powierzchni i poprawianie wydajności wynik.


Przygotowanie powierzchni do polerowania

Przygotowania obejmują kilka procedur. Pierwszym z nich jest dokładne przemycie powierzchni ciała. Dalsze sootblowing wytwarzane za pomocą specjalnego środka czyszczącego, który uwolni powierzchnię cząstek pyłu minut. Jeśli planujemy polerowania po malowaniu samochodu, który tak czy inaczej zostało narażone na działanie czynników olejowych, pożądane jest przeprowadzenie i odtłuścić powierzchnie. Następnie, wklejając obszary, które zostaną poddane polerowaniu.

W ramach przygotowań ważne jest, aby pamiętać, zaraz obszarów problemowych. Malarstwo jako taki nadal nie eliminuje wady zewnętrzne, a ponadto, w słabej jakości może dodać wady z powodu nierównomiernego rozkładu składu farby. Podczas przygotowywania organizmu ważne jest podkreślenie tych obszarów. Zwykle po polerowanie samochodów farby wpływa powierzchnia ciała jest całkowicie zapełniona, ale poszczególne strony będą zwracać szczególną uwagę.

Jakie narzędzia i materiały są potrzebne?

Wszystkie urządzenia, które będą potrzebne w trakcie pracy można podzielić na dwie grupy – bezpośrednich narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. W odniesieniu do pierwszej grupy, odnosi się do mielenia maszyny, polerowanie aparatury i przenoszenia, jeśli jest to konieczne. Reszta – to polerowania Koła specjalne pasty do zewnętrznej obróbki ciała, papierem ściernym, i wszelkiego rodzaju materiałów ściernych. Ponadto, polerowanie samochodów po malowaniu nie jest bez wody. Więc najlepiej przynieść wąż dużą nawadniania obrabianych powierzchni.

„Wet” szlifowanie

Pierwszy etap obróbki korpusu jest szlifowanie. Ta operacja, w którym usuwanie z tych powierzchni większość wad odnawiania. Innymi słowy, usunięte guzki, miejsc z różnic w poziomach powlekania i tym podobne. D. W tym przypadku badany techniką „mokre” szlifowania. różni się od „na sucho”, ponieważ wymaga stosowania specjalnych urządzeń oraz odpornych podpaski wilgoci dla przetwarzania.

Następnie, po polerowanie samochodów malowania obejmuje również wdrożenie uderzenia mechaniczne, ale w mniejszym stopniu. „Mokra” mielenie towarzyszy podlewania wody, które zmywa się opóźniające cząstek. Z jednej strony, zapewnia czysty i wysokiej jakości wykończenie powierzchni, z drugiej – operacja wymaga więcej wysiłku fizycznego i kłopotów.

„Suchy” szlifowanie

Główną różnicą, że odróżnia tę technikę jest jeszcze możliwość za pomocą szlifierki oscylacyjnej, która zapewni bardzo dobre efekty przy niższych kosztach. Wada tej metody polega na tym, że wolna woda nie jest usuwana z drobnych cząstek stosowanych serwetki. Ponadto, trudno jest regulować i dostosować do konkretnych warunków terenowych i szlifowania częstotliwości przetwarzania.

Sytuacja staje się bardziej skomplikowana, jeśli wykonywane polerowanie samochodów po malowaniu z ich rąk, bez wysokiej jakości materiałów. Mimo to, w dużej mierze te same tkanki ustalić, jak gładka powierzchnia jest, po pierwszej sesji mechanicznego wykończenia nowej powłoki. Z drugiej strony, bezpośredni wpływ przodu ściernym, którego nie ma przeszkód w postaci wilgotności osiąga dobre wyniki w wygładzaniu grubych warstw farby pokrywają się. Alternatywy dla tej metody, pod względem jakości wykończenia dekoracyjnego powierzchni ciała po prostu nie istnieje. W każdym razie, jeden z tych technik, które są dostępne dla zwykłych kierowców.

polerujące materiały ścierne

Być może najbardziej skuteczną metodą jest fizyczne farby leczenie. To polega na tym, że na powierzchni ciała dotkniętej pasty ściernej. Mechaniczne wywierać drobne cząstki zawarte w masie roboczego.

Zazwyczaj polerowanie samochodów po malowaniu ręcznie za pomocą materiałów ściernych odbywa się w trzech etapach. Dla każdego z tych frakcji typ cząstek działającego na powierzchnię. W związku z tym zaczyna się praca z bliskim ściernych, a kończy się w niewielkiej części na kilku mikronów. W specjalnym urządzeniu, które jest zaopatrzone w miękką dysków stosowane jako narzędzie uruchamiające. Te ostatnie zostały przetworzone materiały ścierne. Operacja wykonywana jest w kilku podejściach, a po każdym z nich zakłada obfite spłukiwanie pasty wody.

polski ochronny

Jest to ostatni i najważniejszy etap imprezy. W ochronnej polerowania dwa główne zadania – wyeliminowanie małych zadrapań i tworzenia bariery, która jest w trakcie pracy zapobiega ciała przed uszkodzeniami mechanicznymi i negatywny wpływ deszczu. Wykonać tę czynność pomoże ten sam polerki, ale z innych past. W szczególności, już rozprowadzić mieszaninę na bazie wosku, które znajdują się w ciągu 6-7 prań. Ale najbardziej niezawodny polerowanie lakieru po malowaniu samochodu składa się z bazie teflonu. Trwała powłokę ochronną, która będzie stanowić więcej niż 10 praniach. Ale to jest logiczne, że istnieje taka kompozycja jest znacznie droższe. Zdarza się, że przy okazji, właściciele samochodów doświadczony połączyć dwa rodzaje preparatów, przetwarzanie najbardziej wrażliwych obszarach teflonowych związku i chronione obszary – mieszanek woskowych.

Czy są jakieś wady polskiego?

Wszystkie niedogodności związane z operacjami polerowania są zredukowane do niezdarny użycia materiałów ściernych. Jeśli Oszlifowywanie nie może w zasadzie szkody powierzchni ciała, wszystkie rodzaje polerowanie wyrobów ściernych są teoretycznie zdolne pozostawiając nawet wyraźne cięcia na okładce. Dlatego, polerowanie lakieru po malowaniu samochodu z rąk powinny być wykonywane bardzo starannie.

Często początkujący kierowcy, starając się szybko wyeliminować zauważalny nierówną farby, zaczyna używać pasty z dużą ścierny, który pogarsza sytuację. Wyeliminować te same cięcia na środek ścierny o dużej frakcji jakiejś pomocy polskim ochronnej, lecz nie we wszystkich przypadkach. Dlatego też, jeśli wystarczające doświadczenie w wykonywaniu takich operacji jest lepiej używać tylko pastę z niewielką część szkody, że nawet powłoka lakieru jest bardzo problematyczne. Inną rzeczą jest to, że efekt eliminacji istotnych nieprawidłowości będą małe.

wniosek

Przetwarzanie karoserii po procedurach malowania, w istocie, jest to typowy sposób, aby utrzymać optymalny stan powierzchni. Oznacza to, że można to zrobić w celu przywrócenia regularnego pokrywę. Dopiero gdy polerowanie ciała auto po malowaniu skupia się na wyeliminowaniu wad powstałych w procesie nakładania dekoracyjnych kompozycji w zwykłym formacie, operacja ta jest wykonywana w celu oczyszczenia, a na odbudowę warstwy ochronnej.

Jak już wspomniano, powłoka z wosku lub teflonu trzymać średnio 7-10 praniach. W związku z tym, po pewnym czasie procedura będzie nadal trzeba powtarzać do farby i skończyć wreszcie nie tracą swój pierwotny wygląd.