485 Shares 3842 views

Rozszerzone funkcje systemu Windows 7 przy użyciu Windows Anytime Upgrade

Często użytkownicy, którzy nie posiadają umiejętności niezbędne do samodzielnego montażu, modernizacji lub skonfigurować system operacyjny, kupić komputer lub laptop z zainstalowanym producenta gadżet określonej wersji systemu operacyjnego. Jednak prawie zawsze zainstalować system operacyjny jest okrojoną wersją Windows 7 – elementarny, Home Basic lub Home Premium. Funkcjonalność taka edycja jest ograniczona i może nie zawsze być wystarczające do wygodnej pracy. W tym przypadku, aby zmienić aktualny problem na bardziej funkcjonalne można użyć specjalnego narzędzia o nazwie Windows Anytime Upgrade (SGGW).

Ustalania aktualnej wersji systemu Windows

Pierwszym krokiem powinno być zidentyfikowanie zainstalowany na PC wersja systemu operacyjnego, jego wersji i głębi bitowej, jak również możliwości oferowanych przez tego przeglądu do użytkownika. Aby to zrobić, przejdź do „Właściwości systemu” klikając prawym przyciskiem myszy na skrót na pulpicie „Mój komputer” i wybierając „Właściwości” z menu. Tutaj można zobaczyć rodzaj zainstalowanego systemu operacyjnego, jego wersji i innych niezbędnych danych. Z funkcjonalnością każdego z wydań mogą zapoznać się na oficjalnej stronie firmy „Microsoft” w specjalnej sekcji, która opowiada szczegółowo o aktualnych wersjach systemu Windows.

Ograniczenia użytkowe Windows Anytime Upgrade

Ci, którzy zdecydowali się skorzystać z rozszerzeń narzędzie funkcjonalność SGGW OS, należy wiedzieć, że ma kilka istotnych ograniczeń:

– program może aktualizować system operacyjny otrzymała tylko w obrębie tej samej długości słowa: 32-bit 32-bit i 64-bit – 64-bitowym, odpowiednio;

– pierwotnie narzędzie nie działa w wersjach Ultimate i Enterprise systemu Windows 7 (ale nie ma sposobu obejścia tego ograniczenia, które można znaleźć poniżej);

– narzędzie przeznaczone do wykonywania aktualizacji tylko między wypuszcza Windows i przy jego pomocy niemożliwe jest uaktualnienie z poprzednich wersji systemu operacyjnego.

wydanie systemu Windows można podzielić na poziomach funkcjonalności dostępnej w każdym z nich:

  • Poziom 1: Starter, Home Basic, lub.
  • Poziom 2: Rozszerzony Home.
  • Poziom 3: Profesjonalne.
  • Poziom 4: maksimum.

Zwiększyć ramp-up wykonany jest funkcjonalny. Tak więc, na przykład, początkowe redaktorzy mogą być przeniesieni do któregokolwiek z następujących, bardziej funkcjonalnego i profesjonalnego – tylko do maksimum.

Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę fakt, że w procesie aktualizacji występuje tylko dodać dodatkowe funkcje, które są mało prawdopodobne, aby mieć wpływ na szybkość komputera i poszerzone wydanie nie zwiększy swoją prędkość.

Windows 7 Anytime Upgrade: uzyskać nowe możliwości systemu operacyjnego

Przed użyciem narzędzia, trzeba się upewnić, że komputer posiada wszystkie niezbędne aktualizacje z Windows Update, jak również najnowszych „Service Pack”.

Narzędzie SGGW wymagają stabilnego połączenia z Internetem, a także obecność klucza Windows Anytime Upgrade, zakupionej za pośrednictwem sklepu.

Aby uruchomić program, przejdź do „Właściwości systemu” z panelu sterowania lub menu kontekstowego ikony „Mój komputer” i wybierz „Uzyskaj dostęp do dodatkowych funkcji, wyznaczając nowe wydanie Windows 7”. System poprosi o podanie klucza SGGW ofertę do zapoznania się z warunkami umowy licencyjnej i wyświetlić przycisk „Update”, na co i prasie. Proces aktualizacji może trwać do pół godziny czasu, podczas którego system operacyjny uruchomi się ponownie kilka razy. W rezultacie, komputer będzie miał odpowiednią wersję systemu Windows 7.

Obniżenie edycję Windows 7

Jednym z głównych powodów obniżenia publikacja może być przejście z pirackim „profesjonalnego” Edition na licencji. To może być okrojoną, ale przejście nie jest stracone dostosowania i aktualizacji. Windows Anytime Upgrade pozwala na wykonywanie tak, ale trzeba będzie dokonać pewnych dodatkowych kroków, ponieważ program instalacyjny sprawdza edytora przed uaktualnieniem.

Aby narzędzie pomyślnie przeszedł testy zgodności, należy użyć Edytora rejestru, aby zmienić wartość zainstalowanej wersji systemu operacyjnego.

W HKEY_LOCAL_MACHINE trzeba iść na oprogramowaniu ścieżka Microsoft Windows NT CurrentVersion EditionID i zmienić parametr do odpowiedniej edycji zestawach: Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate lub Enterprise.

Następnie, wykorzystując okno narzędzia Anytime Upgrade należy wybrać opcję „Update. Zmień wersję systemu Windows 7. " Po zakończeniu procesu aktualizacji na komputerze zostanie zainstalowana nowa wersja systemu operacyjnego, zachowując wszystkie aplikacje i ustawienia poprzedniego.