406 Shares 3072 views

O tym, jak wiązać bandanę

Bandana jest niczym więcej niż duża trójkątna lub kwadratowa tkanka. Można go nosić prawie na każdej części ciała: na szyi w postaci chustki, na ręce, nogi, biodra. Chociaż, oczywiście, najczęściej jest on używany w postaci lakonicznego i prostego nakrycia głowy. W tym artykule opowiemy, jak wiązać bandanę , aby nie tylko uciec przed kurzem lub upalającym słońcem, ale także stworzyć stylowy oryginalny obraz.


Trochę historii

Po pierwsze, trójkątna klapa tkanki była używana jedynie w celach praktycznych – aby chronić osobę przed kurzem. Wystarczy przypomnieć amerykańskim kowbojom – doskonale wiedzieli, jak wiązać bandanę, często nosić je wokół szyi, a kiedy jechali bydło były podniesione, chroniąc nos i usta przed chmurami kurzu, które wzbudzało wiele stada zwierząt. Mieszkańcy Azji Centralnej od dawna używali kawałków materiału, aby chronić głowy przed słońcem. Jeśli spojrzysz na turban azjatycki i trochę wyobraźni, możesz zobaczyć to w tej samej bandanie. Jednak to było dawno temu. Teraz ten popularny i nowoczesny fryzjer poważnie naciągnął czapki z daszkiem i panamy i zabrał sobie godne miejsce w akcesoriach stylowych ubrań. Do produkcji bandany stosuje się różne materiały: bawełna, dzianina, syntetyka, jedwab, wełna, a nawet skóra. Ostatnią opcją było upodobanie wielu rowerzystów. Kolor nowoczesnej taśmy może również zaskoczyć swoją różnorodnością. Oprócz różnych abstrakcyjnych rysunków i napisów, często są orientalne ozdoby, różne symbole, loga zespołów rockowych i wiele innych.

Opcje bandan

To uniwersalne akcesorium zostało zużyte od XV w. I nadal jest noszone przez kobiety i mężczyzn do dziś. Oto najbardziej popularne sposoby łączenia bandany:

  1. Weź kawałek tkaniny kwadratowej o boku około 60 centymetrów i złożyć go ukośnie tak, aby utworzyć trójkąt. Teraz powstałe dwa narożniki zaciskają się mocno na szyi za lub na górze na głowie. Trzeci, pozostały koniec trójkąta, można pominąć pod węzłem lub po prostu zostawić swobodnie zwisające. Ten sposób na wiązanie bandanny jest najbardziej popularny i daje osobie wygląd kowboja lub przynajmniej fanem hip-hopu.
  2. Następna opcja jest odpowiednia tylko dla kwadratowego kształtu tkaniny. Owiń jeden z narożników tak, aby znajdował się w przybliżeniu w centrum. Weź końce bandanny przylegające do linii zagięcia w obu rękach i delikatnie umieść złożoną krawędź na czole. Teraz lekko przechylić głowę i mocno ściśnij brzegi do uszu. Owinąć je do tyłu głowy i związać go ze zwykłym węzłem. Trzymaj końce jedną ręką, aby nie rozkwitać, drugie miejsce pozostały koniec bandyny nad węzłem. Końcowy dotyk: kolejny węzeł swobodnych końców, aby złapać tylny róg bandany.
  3. Ta metoda jest trochę podobna do poprzedniej. Tutaj trzeba także umieścić jeden z końców na środku kwadratu. Teraz zamiast wiązać dwa naroża, opuść swobodny koniec głowy i delikatnie przytrzymaj jedną ręką, a drugą krawędź boczną nad nią z tyłu głowy.

Teraz wiesz, jak wiązać bandanę, a przy pomocy prostych instrukcji możesz stworzyć fajny i stylowy wizerunek zazdrości wszystkich przyjaciół. Nie bój się eksperymentować! Prawdopodobnie bandana jest tym szczegółem, które dla twojego obrazu i nie wystarczyło.