725 Shares 6834 views

Błąd IO i jego eliminacja

W systemach operacyjnych, firma błąd wejścia-wyjścia „Microsoft” na urządzeniu oznacza, że dany system były trudności z czytania lub zapisywania danych na nośniku. Jeśli jest to kij, a następnie pojawi się ten komunikat podczas korzystania z nich za pomocą czytnika kart lub podczas próby uzyskania dostępu do dowolnego pliku. Często błąd IO oznacza, że urządzenie musi być wymieniony. Można jednak próbować ożywić swoje dane, a nawet powrócić do okresu przechowywania.

Załóżmy najpierw zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Uszkodzenie dysku lub napędu flash mogą przez naprężenia mechaniczne (na przykład, wchodzących, wstrząsem, itp). Jeśli nieprawidłowo włożony lub usunięte karty, należy sprawdzić go z oczywistych wad grupy kontaktowej lub organu. Często zdarza się, że jeśli złamiesz powłokę przywrócony, mapa zacznie znowu działać. Wtedy będziesz w stanie wrócić informacji. Po tym należy pozbyć się uszkodzonego dysku. Pozwala to zapobiec częstemu utraty danych.

IO dysku błąd może również wystąpić z powodu uszkodzonego systemu plików. Dzieje się tak wtedy, gdy napęd jest usuwany bez użycia funkcji bezpieczeństwa, jak również, gdy nastąpi zanik zasilania podczas transmisji danych. Jako przykład, wyobraźmy sobie sytuację, że masz kogoś, aby zrobić zdjęcie, a na tym etapie akumulator jest całkowicie rozładowany. W tym przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia karty pamięci. Aby przywrócić system plików, spróbuj wpisać w linii poleceń „chkdsk (litera dysku): / R”. Ważne jest, aby zapisywać wszystkie dane, że komputer jest w stanie odczytać, na dysku roboczego.

Kolejny błąd wejścia-wyjścia może wystąpić z powodu wadliwego działania czytnika. Lepiej jest używać uniwersalne urządzenie, które jest w stanie obsługiwać wiele formatów. Aby wyeliminować przyczynę niepowodzenia tego konkretnego sprzętu, należy sprawdzić, czy są jakieś oderwane fragmenty wewnątrz kija. Innym jest, aby zwracać uwagę na integralność kabla.

Następnym powodem, że często pojawia się błąd IO może być niezgodność z przekazywania informacji. W późnych latach dziewięćdziesiątych, większość komputerów obsługują technologię o nazwie dostępu DMA. Jeśli urządzenie będzie próbował użyć go do starszych wersji pamięci flash, które obsługują tylko tryb PIO, wyjście błędów I zawiedzie. Jak to się dzieje i kiedy używać standardu pamięci Compact Flash. Nie wolno nawet do podłączenia czytnika do kontrolera ATA w komputerze.

Aby usunąć te błędy, przejdź do „Menedżer urządzeń”, gdzie trzeba znaleźć punkt kontrolera, który jest błąd mapy. Kliknij Ustawienia zaawansowane, aby włączyć tryb przewijania DMA i usunąć go z markerem. Pozwoli to sterownik do pracy w trybie PIO. Oto, co do zasady, a także wszystkich przypadkach, gdy komputer lub laptop może wydać taki błąd. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń, a wszystko będzie dobrze.