356 Shares 8153 views

Lek „tyzanidyny”: instrukcje użytkowania, synonimami. "Tyzanidyny-Teva", "tyzanidyny-Ratiopharm"

Jakie dawkowanie przepisanego leku „tyzanidyny?” Instrukcje stosowania leku jest przedstawiony poniżej. Również z materiałów tym artykule dowiesz się o to w jakiej formie jest produkowany, to powiedział, oznacza to, że część tego, czy ma to skutki uboczne i przeciwwskazania odpowiedniki.


Kształt, opis składu

Jaki jest skład ma leku „tyzanidyny?” Instrukcje użytkowania stwierdza, że aktywny składnik tego leku jest tyzanidyny. Również struktura badanego leku zawiera jako substancję pomocniczą bezwodna koloidalna, ditlenek krzemu, mikrokrystaliczna celuloza i kwas stearynowy.

Lek „tyzanidyny”, którego dyspozycja jest osadzony w kartonie, wykonane w postaci okrągłych białych tabletek. Na jednej stronie taśmy rozdzielającej jest lek, a druga – znakowanie T4 i T2.

cechy farmakologiczne

Jaki jest mechanizm działania leku „tyzanidyny”? Instrukcje użytkowania wskazuje, że jest to zwiotczające mięśnie. Po otrzymaniu tabletek wewnątrz leku substancji aktywnej zmniejsza napięcie mięśni szkieletowych, obniżając odporność na bierne ruchu i zwalniania kurczowego reakcji i wzmocnienia dowolną częstotliwością.

Z powyższego wynika, że można łatwo zauważyć, że rozważany lek promuje działanie mięśni, relaks. Dzieje się tak ze względu na ucisk polisinapticheskie odruchów rdzeniowych. Efekt ten jest wynikiem uwolnienia aminokwasów z zacisków (presynaptycznych) kręgosłupa interneuronów.

parametry farmakokinetyczne

Jakie są parametry farmakokinetyczne leku „ma tyzanidyny” (tabletki)? Instrukcja użytkowania w tym zakresie daje wyczerpujące informacje.

Po doustnym podaniu leku, jest całkowicie pochłaniana. Absolutną biodostępność wynosi około 40% (w związku ze znacznym efektem pierwszego przejścia przez wątrobę).

Substancja czynna leku jest rozprowadzany do wszystkich systemów i tkanek. Jego związek z białkami o około 30%.

Okres półtrwania leku wynosi 2,5 godziny. Około 95% dawki jest metabolizowany. Wyświetlane leku przez nerki (około 60%) i przewodu pokarmowego (w przybliżeniu 20%).

wskazania

W niektórych przypadkach, przepisać lek „tyzanidyny?” Zastosowanie tego leku jest najskuteczniejsze w spastyczne stanu mięśni szkieletowych, które występuje, gdy chorób neurologicznych, takich jak:

  • udar;
  • zwyrodnieniowa choroba rdzenia kręgowego;
  • przewlekłe mielopatię;
  • stwardnienie rozsiane.

Również medycyna „tyzanidyny” pokazany na bóle w mięśniach, które rozwijają się na skutek klęski kręgosłupa.

Przeciwwskazania

Głównym i prawdopodobnie jedynym przeciwwskazaniem tego leku jest zwiększona wrażliwość pacjentów na tizanidyna. Ponadto zabrania się wziąć w połączeniu z takimi środkami jak „Ciprofloxacin” i „fluwoksaminę”.

Lek „tyzanidyny”: instrukcje użytkowania

Zgodnie z zaleceniami, dawka początkowa „tizanidynę” leku wynosi 2 mg.

Ponieważ efekt leku osiąga szczyt w ciągu 1-2 godzin, rozcieńcza się po 3-6 godzinach, leczenie powinno być przeprowadzone w odstępach 6-8 godzin. Tak więc, w ciągu dnia powinna wynosić nie więcej niż 3 tabletki.

Dawka leku zwiększa się stopniowo do 4 mg (na dawkę). Jednak robi tak tylko w przypadku, jeśli po 4 dniach leczenia wynik nie została wyrażona.

Całkowita dzienna dawka leku nie powinna być większa niż 36 mg. W odniesieniu do jednostek dawkowania, przyjmowanie od 16 mg specjaliści nie badano.

  • W niewydolności nerek. Z tą diagnozą tabletek przepisanych z najwyższą ostrożnością.
  • Zaburzenia czynności wątroby. Lek „tyzanidyny” ostrożność jest zalecana dla ludzi, którzy mają jakąkolwiek formę niewydolności wątroby. U tych pacjentów, jednostka dawkowania powinna być zmniejszona. Konieczne jest, aby stale sprawdzać poziom aminotransferazy. Pierwsza kontrola wykonywana jeden miesiąc po rozpoczęciu leczenia.

przypadków przedawkowania

Kliniczne objawy, które występują na tle przedawkowania mogą mieć zupełnie inną farmakologię. W większości przypadków pacjenci mają senność, dezorientacja, senność i śpiączkę. Ponadto, lek w dużych dawkach może powodować zaburzenia mięśnia sercowego, w tym wystąpienie bradykardii i niedociśnienie.

skutki uboczne

Czy są jakieś skutki uboczne u pacjentów otrzymujących lek „tyzanidyny”? Instrukcje użytkowania (synonimy narzędzia są wskazane poniżej) czytamy, że lek podlega mogą powodować suchość w ustach, senność, niedociśnienie, bradykardię, zmniejszenie ciśnienia krwi, zawroty głowy, skurcze mięśni, zmęczenie, osłabienie, zmęczenie, omamy, uszkodzenie wątroby, zaburzenia wątroby.

Bardzo rzadko leczone tym lekiem promuje pojawienie się zespół Stevensa-Johnsona, złuszczające zapalenie skóry, wstrząs anafilaktyczny, częstoskurcz komorowy, zapalenie wątroby, depresja, drgawki, ból stawów, wysypka, parestezje i drżenia.

interakcji

Przed użyciem „tyzanidyny” lek powinien dokładnie zapoznać się z instrukcją. Określa ona następujące cechy jego interakcji z innymi lekami:

  • W połączeniu z „cyprofloksacyna” i „fluwoksaminę” może znacznie zmniejszyć ciśnienie krwi, a także rozwijać senność. Ponadto, tego rodzaju złożonych preparatów jest niezgodny funkcje psychomotoryczne człowieka.
  • Równoczesne stosowanie leków z inhibitorów CYP1A2 (na przykład „zileuton fluorochinolony” „” „” „amiodaron meksyletyna”, „” „propafenon werapamil,” „” „famotydyna cymetydyna” „acyklowiru” i „”), tiklopidyna ściśle przeciwwskazane.
  • Nie zaleca się w połączeniu pigułki „tyzanidyny” z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Jeśli obecny stan pacjenta wymaga jednoczesnego podawania tych leków, pierwsza dawka powinna być minimalna. Przyjmowanie dużych dawek leku może doprowadzić do skutków niepożądanych, takich jak niedociśnienie, bradykardia i nadmierna.
  • Łączyć tego leku z alkoholem nie jest zalecane. Wynika to z faktu, że alkohol zwiększa stężenia substancji czynnej leku we krwi, a to może prowadzić do niepożądanych efektów.

warunki życiowe półka, magazynowanie i sprzedaż

Tabletki „tyzanidyny” wydawane w aptekach na receptę lekarza. Powinna korzystnie zawierać się w temperaturze pokojowej, w ciemnym miejscu. Konieczne, aby chronić lek z małymi dziećmi.

Okres ważności tych środków wynosi 3 lata. Po tym okresie jest zabronione podjąć.

Cena, synonimy i analogi narkotyków

Różne leki takie jak „tyzanidyny”, „tyzanidyny Ratiopharm” i „Teva tyzanidyny?” Instrukcje do stosowania tych środków zawiera te same oznaczenia, efekty uboczne, przeciwwskazania, sposoby podawania i dawkowania. Jedyna różnica pomiędzy wymienionymi lekami są ich producenci. Tak więc, wszystkie te środki mogą być uznane za równoznaczne.

Jeśli chodzi o „unikalny” tyzanidyny leku, wtedy to takie leki jak „Sirdalud”, „Tizalud” i „Sirdalud MP.”

Ile są „tyzanidyny”, „tyzanidyny Teva” i „tyzanidyny Ratiopharm”? Rozporządzenia załączone do tych leków, nie jest odpowiedź na pytanie. Aby poznać cenę tych środków będzie można przeciwdziałać tylko. Zasadą jest, że nie jest bardzo wysoka i wynosi około 120-170 rubli rosyjskich (w zależności od liczby tabletek w opakowaniu i producenta).

Należy od razu zauważyć, że lek „tizanidynę” ma stosunkowo niski koszt (na przykład, takie analogi jako „Sirdalud”, „Tizalud” i „Sirdalud MR” są mało kosztowne, około 240-270 rubli). Dlatego większość pacjentów podać swoje preferencje do pierwszego leku.

Recenzje leków

Teraz już wiesz, dlaczego przepisać leki takie jak „tyzanidyny”, „tyzanidyny Ratiopharm” i „Teva tyzanidyny”. akceptacja użytkownika z tych środków zostały przedstawione powyżej.

Pacjenci, którzy kiedykolwiek tego leku, nosić na różne sposoby. Większość opinii pozwalają stwierdzić, że lek „tyzanidyny” nie zawsze spełniają oczekiwania pacjentów.

Wiele osób twierdzi, że ten lek w jednym z trzech przypadkach powodować działania niepożądane, takie jak ciężkie skurcze i bóle mięśni. Podobne reakcje występują natychmiast po zastosowaniu leku.

Po użyciu drugich tabletek, niektórzy pacjenci czują się słabi, zawroty głowy i chęć wymiotować. Gdy takie objawy, eksperci zalecają, aby zrezygnować z otrzymywania funduszy, lub ich intensywność może się zwiększyć.

W niektórych przypadkach, po użyciu „tyzanidyny” ludzie mają problemy z ciśnieniem i żołądka, i kołatanie serca.

Należy zauważyć, że pozytywne informacje zwrotne od leku objętego przeglądem nie jest tak dużo. Wśród nich jest dostępność i niski koszt leku.

W świetle powyższego należy stwierdzić, że biorąc leki „tyzanidyny” i jego synonimy, należy wskazać tylko i wyłącznie na receptę.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę działań niepożądanych, eksperci nie zaleca się stosowania leku w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią, ponieważ może to być szkodliwe dla zdrowia dziecka lub płodu.