243 Shares 9311 views

Jak czyścić sztućce wykonane ze srebra niklu w domu

Produkty wykonane z niklu, srebra całkiem praktyczne. Są nie tylko trwałe, ale także estetycznie dość miłe, można je stosować nawet w czasie wakacji. Melchior – stop metalu i nikiel. Ponadto, wyroby wykonane z tego materiału może być pokryta srebrem. To pozwala na jak najbardziej zbliżone do ich srebrne sztućce, ale ceną za to będzie znacznie niższa.

zasady czyszczące

Sztućce wykonane ze srebra niklu wymagają starannego postawy i przyleganie do opieki wskazówek:

  • Nie mogą być wykorzystywane w środków czyszczących, które zawierają atom chloru;
  • Nie jest zalecane, aby oczyścić sztućce z niklu i srebra konwencjonalnych proszków czyszczących, ponieważ powierzchnia zostanie usunięta;
  • Pielęgnacja powinna być delikatny.

Jeśli nie wiesz jak do czyszczenia sztućców wykonany z nowego srebra, należy pamiętać, że wszystkie metody czyszczenia srebra może być również stosowane do takich produktów.

Oczyszczanie sodu i soli

Soda – jest to jeden z uniwersalnych Recreatives Products, która pomaga nam nie tylko gotować. Z pomocą tego materiału można czyścić sztućce wykonane ze srebra niklu, bez obawy uszkodzenia.

Emaliowaną PAN do wlewania wody do którego dodanie sody (2 łyżki. L. 1 l). Aby doprowadzić zawartość do wrzenia. Później na patelni, zmniejsz sztućców i zostawić je tam przez 5 minut. Następnie wyjąć i przemyć je konwencjonalnej detergentu do zmywania naczyń.

Innym wszechstronne narzędzie – zwykła sól kuchenna. W słonej wodzie, należy dodać pokruszone skorupki dwóch jaj. Następnie trzeba gotować wodę, a następnie umieścić w naczynia doniczkowych. Po kilku minutach wyjąć przedmioty i po prostu pocierać sukna.

sól sodowa i mogą nadawać produkty cupronickel połysk i wyeliminowania zapachu. W tym głębokim zbiorniku trzeba położyć folię i wlać do wody (powinna być gorąca). Dodanie do niego soli i sody w stosunku 3: 1. Przechowywać urządzeń jadalnia nocne kontenerów. Rano wyjąć i wyczyścić sukno.

reguły przechowywania

Nie wystarczy wiedzieć, jak do czyszczenia sztućców wykonane z niklu srebra. Musisz być w stanie przechowywać je, a następnie oczyszczone i mogą być rzadkie. Są to podstawowe zasady:

  • osadza się gęstą folii polietylenowej (szczelnie zamknięty pojemnik może być zastąpiony);
  • Uniknięcia przedłużonej ekspozycji na działanie wilgoci (w celu usunięcia wilgoci z ciemnymi plamami może ocet).

Ponadto warto pamiętać, że po sztućce mycia wykonane z niklu, srebra należy natychmiast wytrzeć do sucha. Przestrzeganie zasad pozwoli bardziej troska użyć ulubionego zestawu przez długi czas.