603 Shares 9328 views

Stała pamięć służy do przechowywania informacji

Niektórzy ludzie uważają, że jest to bardzo proste informacje, zrób to, aby uzyskać więcej wyjaśnień potrzebne? Ale są ludzie, stawiając pytanie „Stałe urządzenie magazynujące jest używany na co?”, A to nie jest rzadkością, więc chciałbym zrobić trochę jasności w odniesieniu do tego tematu.


Czym jest pamięć tylko do odczytu?

Stała pamięć służy do przechowywania danych w formie elektronicznej. Jest jeszcze inny, bardziej zrozumiałe dla zwykłego brzmienia użytkownika. Stała pamięć służy do przechowywania programów, które są stosowane w urządzeniach elektronicznych. Często wytwarzane w formie prostokąta, w którym jest to konieczne, części składowe, które zapewniają przechowanie ograniczonej ilości danych w środowisku, w którym napięcie nie jest stosowany stały. Innymi słowy, energia ROM są niezależne pamięci, w której przechowywane są i niezbędne dane. Jeżeli dana osoba czyta te słowa, możemy stwierdzić, że jest już za pomocą ROM jak cieszyć się odpowiednie urządzenie. Jeśli chcesz zobaczyć urządzenie osobiście, jest całkiem możliwe do zrobienia. Jak to zrobić – to zależy od tego, z którego devaysa przeczytać ten artykuł. Jeśli na komputerze, należy zdjąć panel dostępu z jednostki systemowej i spojrzeć na przedniej części komputera. Można tam zobaczyć całkiem małe urządzenie wielkości 20 * 10 * 4 cm lub tak (uwaga teraz mówimy o jednostce systemu komputerowego, zamiast laptopa, nie mieszać). ROM wygląda jak kawałek czarnego plastiku na bokach związanego z płytami żelaza.

Tak więc, można powiedzieć, że tylko pamięć służy do przechowywania odpowiedź na wszystkie ewentualne pytania, bo to jest, gdy wszystkie informacje są zapisywane, użytkownik zapisuje na komputerze. Ale im bardziej nośniki zostaną omówione później.

Co to jest?

Zgodnie z charakterystyką ich wykorzystania można wyróżnić dwa rodzaje ROM:

 • Przenośne. Obejmują one te stały urządzenie pamięci masowej, który jest wygodny w użyciu podczas przenoszenia z jednego komputera lub innego urządzenia elektrycznego do drugiego. Należą do nich książek elektronicznych nośników pamięci masowej, Flash i wielu innych podobnych urządzeń w funkcjonalności.
 • Stacjonarny. Urządzenia te są tak zaprojektowane, że będą one ustalić raz i będzie cieszyć się przez wiele lat. ROM jest zainstalowany w komputerze, należy do tego gatunku.

Tylko do odczytu wspomnienia różnią?

Do niedawna głównym i najbardziej znacząca różnica między nimi jest ilość informacji, które mogą być rejestrowane. Zatem głównymi nosicielami są taśmy magnetyczne i ich pochodne – dyskietki, który miał pamięć o setki lub tysiące razy mniejsze niż na dyskach twardych komputerów. Ale czas mijał, a teraz przenośny ROM pod względem pamięci nie są gorsze stacjonarne, czasami modyfikowane przez przeniesienie dysku twardym komputera. Ale nawet teraz, to pozostała istotną różnicę:

 • Rozmiar. Zazwyczaj urządzenia przenośne pamięci masowej jest jeszcze przeznaczony do mniejszej ilości pamięci, więc jest to zupełnie naturalne, są one mniejsze.
 • Różne rodzaje połączeń na komputer, oraz łączącym gniazda: wewnętrzne i zewnętrzne (poza urządzeniem systemu i w środku).
 • Szybkość reakcji. To zapewne zauważyliście wielu czytelników. Jeśli transfer plików pomiędzy folderami zajmuje kilka sekund na komputerze, a następnie przenieść do urządzenia zewnętrznego w pamięci komputera będzie potrzebował minutę.

Przenośne urządzenia magazynujące

Dla przenośnych urządzeń pamięci masowej, takich elektronika powinna zawierać:

 • Elektroniczne przechowywanie książki. Ta pamięć tylko do odczytu służące do przechowywania ogromnych ilości danych. Tak, te książki wielkości odpowiadają zwykłych książek z papieru, ale ilość danych, które mogą być umieszczone na nich, robi wrażenie: to jest do 10 terabajtów (takie rzeczy są na wolnym rynku, jak to pisze).
 • Dyski oparte na technologii laserowej (CD, DVD, itp.) Zapewne wielu z was może znaleźć małą kolekcję takich nośników, które są gry czy filmy, ale niektóre są teraz w dobie internetu i swobodnego dostępu do informacji, kupić je do odbioru domu.
 • Urządzenia taśmowe (dyskietce, teraz praktycznie nie używane).
 • Wielokrotnego użytku elektroniczne nośniki danych za pomocą technologii „flash” (u ludzi są one znane jako dyski flash). Niewielka pamięć tylko do odczytu używany do przechowywania danych do kilku jednostek lub dziesiątek gigabajtów.

Stacjonarne urządzenia pamięci masowej

Należą do nich:

 • Dyski twarde, które są zainstalowane w komputerach.
 • Całe systemy informacyjne generują informacje, które mogą być postrzegane w ogromnym nagromadzeniem centrach danych.

Porady przy wyborze ROM

A teraz, znając całości i ogólnego, które są tylko do odczytu pamięci, nie zaszkodzi wiedzieć, które urządzenie wybrać. Jednak w celu uniknięcia przykrego rozczarowania, trzeba najpierw zrozumieć system liczenia danych. Fakt, że takie urządzenia działają w systemie binarnym, który jest ważny dla liczby 1024. Stało się tak, że 1 gigabajt to 1024 MB, 1 megabajt to 1024 kilobajty, i tak dalej. D. (jest to temat na inny artykuł). A producenci czasami nieuczciwi i biorąc za podstawę wartość zaokrąglenia liczby 1000 przewoźnika. Można kupić flash-nośnik do 16 000 megabajtów i można powiedzieć, że jest to 16 GB, ale w rzeczywistości będzie tylko 14,9 GB. A teraz rad:

 • Przy zakupie należy sprawdzić, czy określony nominał jest odpowiedzialny prowadzić rzeczywistą sytuację. Zapytaj sprzedawcę o sprawdzenie komputera zainstalowanego w sklepie. Sklepy że klienci doceniają, taka procedura jest przewidziana przepisami, więc nie martw się i nie wahaj się zapytać.
 • Sprawdzić stałego urządzenia pamięci masowej pod kątem uszkodzeń zewnętrznych. Sprawdzić działanie punktu №1 będzie również przydatny.
 • Sprawdź jakość gniazd. Jeśli widzisz uszkodzenia, wybierz inne przedmioty.
 • I zawsze pamiętać o uprawnienia kupującego w przypadku zakupu towarów o niskiej jakości.

I wreszcie, powtórzmy: pamięć tylko do odczytu służące do przechowywania co? Dane przedstawione w formie elektronicznej. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, każdy czytelnik będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie bez wahania.