822 Shares 1074 views

Osteofity: leczenie przyczyny i zapobieganie

Przed przystąpieniem do leczenia jakiejkolwiek choroby, konieczne jest, aby zidentyfikować jego przyczyny. Osteofity (gr osteon kości + Phyton coś wzrasta.) – ta kość specyficzne procesy, które mogą występować w postaci wzniesień, pagórków i nawet GAD często powoduje ból podczas ruchu. Najczęściej znajdują się one w szyi lub kręgosłupa.


Jeżeli istnieje podejrzenie kostne leczenie zaleca zawierać specjalne procedury medyczne (fizykoterapii, masażu, fizykoterapii, itd.) Są prowadzone w łagodnych postaci choroby lub w początkowym etapie. W niektórych przypadkach trzeba brać leki przeciwzapalne, takie jak naproksen „”, „”, „ketoprofen ibuprofen” lub „Aspiryna”, zmniejszyć stan zapalny i obrzęk w okolicy ścięgna. Ciężkie spondylozy (znany również jako kostne) do leczenia bardzo trudne. W tym przypadku zaleca się leków lub operacji.

Jakie są przyczyny pojawienia się osteofity? Poniższe opcje są zidentyfikowane:

  • dziedziczność;
  • sposób pasywny życia (rozrywka oglądania telewizji, siedzący tryb pracy);
  • body przeciążenie (sport, osobiste, zawodowe, etc.);
  • różne rodzaje urazów i przeciążeń kręgosłupa i szyi;
  • naruszenie pozycji;
  • stopy płasko;
  • bólu okolicy lędźwiowej;
  • Ogólnie starzenia się organizmu;
  • choroby metaboliczne i otyłość.

Uważa się, że główną przyczyną tworzenia fizjologicznego kostne – podrażnienie okostnej. Innymi słowy, Chrząstkowe stawów bez powłoki pozostaje w kontakcie, ocierają się o siebie, co prowadzi do wytworzenia specyficznych procesów kości. Tak więc, w sensie osteofity nawet chroni stawy przed uszkodzeniem.

Kręgosłupa występuje ze względu na ogólny starzenia się organizmu, tak często u osób starszych. To nie zawsze towarzyszy bolesnych doznań, a zatem może być bezobjawowy. Ale czasami te kościste procesy powodują kompresję struktur nerwowych, co prowadzi do poważnych konsekwencji. Dlatego każda zapobieganie chorobom jest lepiej niż leczyć.

W celu zapobieżenia osteofity są zachęcani, aby utrzymać aktywny tryb życia. Osoby z dłuższym siedzący tryb pracy, musi co najmniej raz na godzinę, aby zrobić kilka ćwiczeń rozciągających szyi, pleców i innych części ciała. Najważniejsze – aby monitorować postawę: konieczne jest nie wystawia szyję do przodu i tyłu była gładka. Ogromne znaczenie w zapobieganiu kręgosłupa jest masaż leczniczy. Aby zapobiec osteofity zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w wapń, magnez (ryby i owoce morza, orzechy, nasiona, szpinak, fasola, groszek, ser, produkty mleczne, chleb pełnoziarnisty) i witaminy. Konieczne jest monitorowanie zmian masy ciała.

Jeżeli wykryta w szyjki kostne leczenie powinno być złożone.

Jest udowodnione, że kręgosłup szyjny – najbardziej wrażliwe części kręgosłupa, ponieważ posiada specjalną strukturę. Dlatego też, nawet w najmniejszym stopniu na jego szczep kręgów są przesunięte, a naczynia krwionośne i nerwy są kompresowane, co niekorzystnie wpływa na mózg za ukrwienie. Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ trzeba zrobić wszystko, co możliwe, aby nie wydaje się bardziej poważne konsekwencje.

Są następujące objawy spondylozy szyjnej: ból w szyi, promieniujący do ramion, zawroty głowy, ograniczenie lub ból podczas obracania głowy w pozycji stojącej, dzwonienie w uszach, zaburzenia widzenia, etc. Jeśli atak bólu głowy nie mogą być tolerowane, nudności i wymioty, a następnie tętnic i żył w tych międzykręgowych otworu ściągnięty i zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Co zrobić w tym przypadku? Oczywiście, należy udać się do lekarza.

Osteofity: leczenie

Leczenie będzie bardziej skuteczne, jeśli jest przeprowadzany w kompleksie, czyli podczas stosowania leków i procedur medycznych.

Leki "diklofenak", "Nise", "Voltaren", "ibuprofen", etc. przeciwbólowo i przeciwzapalnie. witaminy B, niacynę, preparaty wapnia, fosforu, magnezu, manganu oraz podjęte dla zwiotczenia mięśni. Nowoczesne obiecujące suplementy diety, według lekarzy, bezużyteczne.

Jeśli wykryte kostne, leczenie ostrego nieznośnego bólu obejmują lekarze umożliwiają niezależne korzystanie z takich leków jak „analgin”, „Baralgin”, „Tempalgin”, choć ostrzegał o negatywnym wpływie przewodu pokarmowego, i nalegać na poniższym specjalista obsługi obowiązkowego , Można również użyć środki przeciwbólowe przeciwzapalne ( „diklofenaku”, „fenylobutazon”) lub maści ocieplenie ( „Finalgon”, „Kapsikam”, „Viprosal”, „Virapin”, „Apizartron”), które, według lekarzy, nie tak traktowane, a rozpraszające się z bólu.

Ponadto, jeśli chodzi o kostne, leczenie może być przeprowadzone za pomocą bardzo skutecznych metod leczenia – fizykoterapia łagodzi ból i funkcji organizmu przywraca. Fizjoterapia ma również pozytywny wpływ na mięśnie, wzmacniając je, a ich masaż łagodzi skurcze. Eksperci są zgodni, że ćwiczenia nie mogą być wykonane w okresie zaostrzenia choroby lub w czasie ostrego bólu.

Ważne jest, aby zbliżyć się do choroby każda osoba indywidualnie. W zależności od etapu osteofity i funkcje mogą być przypisane do zabiegów akupunktury w celu łagodzenia hipertoniczność mięśni, girudoterapii (leczenie pijawkami medycznej), aby przyspieszyć usuwanie obrzęków oraz wiele innych procedur innych niż medyczne.

Jeśli istnieje podejrzenie osteofity kręgosłupa, leczenie będzie tu również specyficzne.

Objawy spondylozy w kręgosłupie są sztywność, ograniczenie ruchu i pleców, a także osłabienie i drętwienie kończyn, wskutek podrażnienia nerwów i obrzęku zapalnego. W celu zapobiegania rozwojowi późniejszych etapach, w których byłoby to niemożliwe do zrobienia bez operacji, należy skonsultować się z lekarzem.

Oczywiście, we wczesnych stadiach rdzenia kręgosłupa dobrze reagują na leczenie. Jeżeli pacjent jest takie osteofity, leczenie odbywa się w taki sam sposób, jak w odcinku szyjnym. Ma wielki fizjoterapię wartość dodatnia, skomplikowanych procedur fizjoterapeutycznych i korekcji ortopedycznej (niosący kołnierz terapeutycznego lub gorset). W niektórych przypadkach leczenie przepisane leki. Po gospodarzem ból i ukończył kurs leczenia, aby zapewnić pozytywny wynik musi nadal prowadzić aktywny tryb życia, które poprawiają krążenie krwi i wspieranie mięśni na odpowiednim poziomie. Najważniejsze – nie przesadzaj!

Wszelkie choroby, lepiej jest zapobiegać niż cierpieć i być traktowani. Zostało to potwierdzone przez prawdę. Ale jeśli wszystko sama choroba złapałeś, nie zapomnij o potrzebie leczenia.