369 Shares 6478 views

Kuban Ptaki: zdjęcia i opis

Kuban – obszar kulturowy, w południowo-zachodniej Rosji. Na jego terytorium zamieszkałego przez ponad trzystu gatunków ptaków, niektóre z nich są wymienione jako zagrożone. Jakie gatunki występują w tym regionie? Jaki rodzaj ptaków w Kuban nazywa Kochetov? Są to pytania staramy się odpowiedzieć w tym artykule.


Region Kuban

Kuban Krasnodar lub region jest na Północnym Kaukazie, obejmujący wschodnie wybrzeże Azowskiego i Morza Czarnego. Jest to obszar kulturowe i historyczne, które tworzą niepowtarzalną życia i cech kulturowych.

Istnieje nawet istnieje swoista nazwa dla niektórych zwierząt. Na przykład, czy wiesz, co ptaki w Kuban nazywa Kochetov? Petukhov. Najprawdopodobniej słowo pojawiło się w starożytnej Rusi z kdkot słowo, a drugi z kolei pojawiły się jako onomatopeiczne słowa (ko-ko-ko).

W obrębie regionu wielu naturalnych obszarach – od stepów do podzwrotnikowych lasów i łąk alpejskich wysokogórskich. Taka różnorodność przyciąga różnych zwierząt. W Kubaniu mieszka ponad 80 gatunków ssaków, płazów, 10, 20, 300 gatunków gadów i ptaków. Szczegółowe opisy niektórych rodzajów Kubań ze zdjęciami ptaków można znaleźć poniżej.

W regionie znajduje się wiele małych rzek i jezior, w tym Abrau – największego jeziora na Północnym Kaukazie. Pogoda w regionie nie jest stała i zmienia się znacznie w ciągu roku. Rzeka na wiosnę często przelewać swoje banki, zalewając ich doliny.

Krasnodar Territory klimat jest przeważnie umiarkowany podzwrotnikowy kontynentalny i przybrzeżnych. Część obszaru zajmują lasy iglastych i liściastych. W obszarze Anapa i Półwyspu Taman jest zdominowany przez step z ujść. W górach, roślinność i warunki zmieniają się wraz z wysokością. Tak więc, obszar z liściastych i iglastych lasów stopniowo przechodzi w alpejskich łąk niskich ziół i krzewów jagodowych.

Ptak osiedlenia się w Kuban

Stepowe jeziora, ujściach rzek i rosnące trawy, rzeki, jeziora, bujne lasy – wszystko to przyciąga wielu ptaków. W północnej części Kubań przedstawiony passerines ptaków i wrony, orły i skowronka.

Ujściach rzek i bagien – popularne miejsce dla ptaków. Są ponad 200 gatunków. Wiele przybyć tylko podczas terenów rozrodu lub podczas migracji, ale około stu gatunków pozostają na zimę. W tych obszarach można znaleźć pelikany, orły, czaple, żurawie, Frajer, czajki, gęsi i wodery.

Osiada na morzu wybrzeży frajer, sieweczka morska, ostrygojad, Głowienka kaczka, Kormoran, Puffin. Ich dieta jest bardziej egzotyczne niż mieszkańców w ujściach rzek. Kuban morskie ptaki mogą złapać nie tylko ryby, ale również rapanov, kraby, krewetki.

W lasach żyją dzięcioły, drozdy, gołębie gołębie drewno drewno, sójki, Orioles, szczygły, sowy i chickadees. Jest wśród ptaków i miłośników stromych klifów, takich jak gołębicę i gołębia skalnego. W lasach, ogrodach, a także w niskich zalewowych żyć wróble, jaskółki, niebieski rolkowych.

Ptaki Red Book Kuban

Pomimo dużej liczby ptaków w regionie, niektóre gatunki są rzadkie, a inni, i znika. Kuban ptaki wymienione w Czerwonej Księdze: ibis, bocian biały, belladonna, że Pelikan, Kulony, czarno-headed Gull .. The bielik, Ogar, kormoran mały, Little Raven, itd. W sumie istnieje 57 gatunków.

Wrażliwych gatunków, których liczba zmniejszyła się z każdym rokiem, są zaganiacz blady, większość soczewica, kulik, dropie, Kaukaski ular. Dla zagrożonych gatunków należą złote orły, brodaty, podgorzałki, rzadkie – Golden plovers, cietrzew kaukaski.

Gatunków 2,000 złotych orłów mieszkających w Rosji w regionie Krasnodar, tylko cztery pary. Bociany do 7 par zamieszkujących ten region, choć w pewnych okresach ponad stu muchy. W innym dotrzeć około 40 gatunków żurawi demoiselle, gniazdo tylko osiem par.

Liczba ptaków zmniejsza zarówno z przyczyn naturalnych, a ze względu na człowieka. Niektóre gatunki giną z powodu braku żywności, podczas gdy inni umierają bardziej przy urodzeniu ze względu na długie okresy złej pogody. Istotnym czynnikiem jest kłusownictwo i sportu polowania, przekształcanie naturalnych obszarów na użytkach rolnych i rekreacyjnych.

Motley nagórnik

Nagórnik – mały ptak, który mieszka w górach, a także w obszarze Gelendzhik i Noworosyjsk. Drozdoń pstry kobiety są szare i mają szaro-brązowe upierzenie. Mężczyźni – Jasne niebieskie pióra na głowie i pomarańczowych piersi.

osiedlić ich w klify w wysokich łąk pokrytych trawą, w lasach. Budują swoje gniazda w skałach lub ziemi. Należą one do gatunków wrażliwych. U ptaków Kuban około 60 gatunków w lewo.

łyska

Łyska jest ptactwo wodne Kuban. Wymiary wygląda jak kaczka i długości nawet do czterdziestu centymetrów. Ptak znalezione w obszarach stepowych w górnym biegu rzeki Kubań. Ona woli ujścia rzek, dolin rzecznych i solone lub jeziorach słodkowodnych. Nest jest wbudowany w wodzie, na obszarach z mielizny lub trzciny.

Tułów łyski matowy czarny lub ciemnoszary na głowie jest mała biała plamka (od niego i nie było nazwisko). Dzioba ptaka jest białym, lekko ściśnięta w kierunku poprzecznym. Żółte nogi i palce są długie i szare, z szerokiej taśmy.

Ponadto na terytorium Krasnodar, łyska żyje w Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, Australii i pobliskie wyspy, Morza Śródziemnego i na Dalekim Wschodzie.

pelikan

Jednym z zagrożonych ptaków Kuban. W regionie Dalmacji pelikan osiedlić w rejonie Półwyspu Taman i Wschodniej Azowskiego. Preferuje obszary o gładkiej i ujściach rzek. Obecnie, region Krasnodar zamieszkałych przez maksymalnie 70 par pelikanami. Ich liczba maleje w związku z wychwytywaniem, zniszczenia, zanieczyszczenia wody.

Ten duży ptak o długości ciała 180 cm. Zakres jego skrzydeł sięga 3,5 metra. Charakterystyczną cechą pelikan – jego dziób. Dorasta do 50 centymetrów długości. Pelikan ma biały kolor, głowy i szyi piór zakręcony jak loki.

Głównie ptaki są trzymane w grupach. Żywią się wyłącznie rybami, więc dużo czasu na wodzie. Gniazdo w trzcinach lub na małych wysepkach porośniętych.

Orzełek

Mieszane lasy na obszarach przybrzeżnych zamieszkanych orzełek. Jest to dość powszechne ptak w Kuban. Eagle mogą osiedlić się w lesie i stepie, a czasem w lasach iglastych. W regionie Krasnodar to zamieszkuje okolice Noworosyjsk Gelendzhika i Mezbaya Psebaya.

Wymiary małych ptaków. Przypomina myszołów Hawk, ale posiada cechy charakterystyczne orła. Orzełek Ogon długi, rozpiętość skrzydeł 1,3 metra. Dziób jest zakrzywiona i krótkie.

Istnieją dwa kolor upierzenia tych orłów. One – ciemny, brązowy, brązowy, czasem czerwonawe lub złoty. Drugi – jasny brąz z mrocznym dnie. Cechą ptaków jest wielki kudłaty łeb i mocne nogi.

drop

Drop – rzadki ptak, tylko w puszczy. Należy ona do rodziny drop. kolorowy ptak góry piasek lub brązowe z czarnymi plamami, biały brzuch. W okresie kojarzenia się mężczyźni Plumage zmiany – szyjka jest czarno biały dwoma pasami.

Latanie rodzaju ptaków. Wydaje się, że ona drży i trzęsie, dokonując gwizd. Małe dropie żyć w parach i są preferowane przez tylko przed odlotem do zimowania miejscach.

W gniazdach ptaków Kuban w obszarze Novopokrovskiy i na Półwyspie Taman, podczas lotu znalezionego na wybrzeżu Morza Czarnego. Ze względu na polowania i zmniejszyć powierzchnię unplowed ludności stepowej gwałtownie maleje.

czapla

Heron zwykłych inaczej zwane nocne czaple. Nosi niewielkie podobieństwo do członków ich rodzin. W przeciwieństwie do innych czapli, dziobie, nóg i szyi nie są tak długie. Młode ptaki mają brązowe upierzenie. Gdy dorosną, zmieniając kolor. Boki i brzuch są białe, z dzioba rozciąga się z tyłu czarnym paskiem. Z tyłu głowy wyrasta kilka długich białych piór.

Heron osiada w pobliżu zbiorników wodnych o gęstej roślinności i lasów. Żyje na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy i Australii. Po południu nie jest aktywny i można siedzieć bez ruchu przez kilka godzin. Z nadejściem zmroku, ona „ożywa” i rozpoczyna się polowanie na żaby i ryby.