509 Shares 2239 views

Ryby sum. informacje ogólne

Sum – jest to duża ryba słodkowodna, która żyje w rzekach i jeziorach naszego kraju. Dorosłych rośnie o długości 3 m i o wadze 150 kg.


W zależności od pory roku, a suma siedlisk ryb, której obraz można znaleźć w dużych ilościach w Internecie, to ma inny kolor – od czarny i żółty na jasne. Czasami jest to możliwe do spełnienia i albinos.

Ryba sum posiada dużą i szeroką głowę. Duża szczęka zawiera wiele małych ostre zęby. Niedaleko ujścia ryb są dwa długie białe wąsy, a nieco niżej na brodzie, kolejne cztery mniejsze. Jego oczy są duże sumy i opuszczona. Skóra ma łuski.

Mała płetwa na grzbiecie nie wygląda anal – długi, szeroki. Ogon jest duża część ciała.

Sum – życia ryb na dnie zbiornika, jego korpus jest całkowicie przystosowane do takiego życia. To rzadko wznosi się na powierzchni wody. Sum jest zwykle głęboka dziura i osadza się w nim. Jest to również miejsce, aby być cichy, bez silnych prądów i solidne dno. Uwielbia zaczepów i zwalone drzewa. Sum – ryby ciepłolubne. Już na początku jesieni, kiedy pierwszy zimno, przestaje jeść i leży na dnie na zimę.

Sum ryba błotnista woda nie lubi, więc w deszczu chowa się w jego otwór.

Jest wszystkożerny, dzięki czemu może być bezpiecznie zwany „uporządkowany ciało z wody.” Sum żywności są żaby, mięczaki, skorupiaki, ptaki wodne i małe zwierzęta, przepłynął rzekę. On również nie zrezygnować z mięsa martwych zwierząt.

Ale jego głównym dieta jest ryba. W celu połowu suma jest zamaskowany i czeka na swojego podejścia. Jego łupem, a on prowadzi ataki niespodziewanie. Pokarm dla ryb pływa sum w nocy przed jego pit można zaobserwować wzmożoną aktywność.

On poluje zwykle samotnie, ale jeśli jedzenie będzie dużo, można zobaczyć wiele gatunków ryb w jednym miejscu.

Catfish ryby rośnie powoli. W ciągu roku, zyskując 1,5-2 kg, a tylko pięciu lat od jego masy wynosi 8-10 kg i długości jednego metra. Dojrzałość płciowa występuje w rybach tylko 3-4 lat życia.

Tarło Somalia rozpoczyna się nagrzewa wodę do 17-19 stopni, począwszy od końca maja. W tym celu, zostawia swój pit i znaleźć ciche miejsce (creek lub laurowy).

Samica wybiera się mężczyzna z wielu wnioskodawców, po którym gonili innych.

Razem idą do miejsca, gdzie tarło odbędzie, który przygotowuje para razem. Z tego soma jamy wykopane do głębokości 1 metra, po czym samica składa jaja niewielką ilość.

Pojawienie się larw następuje po 7-10 dni, w czasie których oboje rodzice są w pobliżu i strzegą ich ruszeniem inne ryby. Wraz z pojawieniem się palczaków sum opuszczenie miejsca tarła i powrócić do jego grobu.

Połowu ryb, jak to możliwe, od końca kwietnia do sierpnia. To najlepsze ukąszenia sum w nocy. Jak garnitur przynęta dżdżownic, pijawek i żab. Przynęty sztuczne sumów zwykle nie idą, nie zawsze się tam dostać w pit odpowiednim czasie. Dobre asystenci rybacka będzie wysokiej jakości i wytrzymałe wędki, łodzi gumy i podbierak, który można wyciągnąć zaczep z wody.

Som do 5 kg, a po 20 kg, zwykle uwalniane. Panienka musi rosnąć, a bardzo duże jednostki mają wartość reprodukcyjną.