671 Shares 4072 views

Jak palić tłuszcz w domu?

Przechodząc centrów handlowych, często słyszymy odporną energiczne zapach wędzonego boczku. Oprzeć się pokusie niemożliwe. Ale trudno jest przygotować go na własną rękę w domu? Spróbujmy dowiedzieć się, jak dym boczek.


Oczywiście, największą zaletą jest to, że się przygotować i mieć pełną kontrolę nad procesem – to danie w domu zawsze smakuje lepiej. Drugi punkt, przy zakupie tłuszcz Ci wybrać produkt wysokiej jakości, a to połowa sukcesu. Wreszcie, jeszcze jedną zaletę – przyprawa, mogą też być niezależnie wybrany, w zależności od smaku.

Koptowie na kilka sposobów. Jeśli nie wiesz jak pali boczek w wędzarni, można użyć przepis dla mieszkańców Zakarpacia – to tłuszcz przepis okazuje się bardzo smaczne. Aby to zrobić, należy wybrać element z warstwy mięsa i pokroić na duże kawałki, – szerokość dziesięciu cm i długości około dwudziestu pięciu. Kawałki słomy czysty zeskrobać spalone miejsca i pokryty solą w beczce. Sól powinna być bardzo obfite, jak ustanowiono papierem ściernym. Zatem, tłuszcz powinien prosalivatsya dwadzieścia dni. W miarę upływu czasu, tłuszcz oczyszcza się z soli i zawiesza w nocy do odprowadzania nadmiaru cieczy. W swojej wędzarni wisiał siebie na kawałki Nie dotykać. Kindle ogień, drewno posypane TYRSA nie przyszedł na ogień i dym. Temperatura nie powinna być duża – korzystnie o około trzydzieści stopni. W tym stanie boczek dym wytrzymać dzień. Po ukazaniu brązowienia można usunąć i tam.

Jeśli nie wiesz jak pali boczek w ten sposób, może być wędzony Aerogrill. Aby to zrobić, trzeba wziąć funt świeżego produktu, sól, przyprawy, wybranych płynnego dymu i frytki olchy.

Tłuszcz jest najlepiej wybrać się na rynku, ale nie wahaj się poprosić o zaświadczenie weterynaryjne. Dobrze, jeśli tłuszcz jest z warstwami mięsa, tzw podcherevina – boczek cięcia z brzucha. Niektórzy właściciele nie są usuwane z podchereviny Flank – dobry kawałek mięsa, który jest „przypisane” do tłuszczu. Gdy boczek wędzony jest szczególnie smaczne. Przed gotowaniem tłuszczu powinno być oczyszczone z nożem zeskrobać jego ogorzały miejsca, usunąć wszystkie niepotrzebne. Po tym, pokroić na małe kawałki. Każdy kawałek tłuszczu trzeba dodać sól z grubej soli, sól potrzebuje dużo – tłuszcz nadmiar soli nie wchłania, ale solone niewystarczająco tłuszczu może zepsuć cały smak po paleniu. Po boczku soli trzeba posypać pieprzem – czarny lub czerwony, jeśli nie – paprykę. Po tej procedurze, tłuszcz staje się niezwykle piękny kolor. Wreszcie smalec posypane różnych przypraw – tymianek, rozmaryn, szałwia, gałka muszkatołowa orzechów, oregano. Każda z tych przypraw daje wspaniały aromat tłuszczu, który jest po prostu niemożliwe, aby oprzeć.

Po tłuszcz jest przetwarzane, należy go umieścić w chłodnym miejscu na kilka dni, tak że moczone. ty dwanaście godzin przed palić tłuszcz, konieczne jest, aby smarować płynnego dymu za pomocą pędzla.

Osobno w misce wody (niekoniecznie na gorąco) opuszczają pęcznienie jednej saszetki żelatyny sorokagrammovy, a następnie dodać paprykę i mieszać. Mieszaniny, co spowodowało, smalec pominąć kilka minut.

Teraz możemy przystąpić do pracy bezpośrednio z Aerogrill. Przed dymem tłuszczu, umieścić na dolnych żetonów aerogrill olchy i zwilżyć go vodoy.Esli nie olcha, możliwe jest podjęcie procesor jabłkowy. Salo rozkładać na ruszt grillowy, temperaturę doprowadza się do sześćdziesięciu pięciu stopni, a na tym etapie wyróżnia tłuszczu do trzech godzin, okresowe sprawdzanie dostępności. Po pewnym czasie, tłuszcz będzie gotowy.

Miłośnicy wędrówek zebrać przepisy kulinarne wędzonką dla nich – podpis danie na każdą okazję.