849 Shares 5057 views

Jak przygotować galarecie szczupaka: dwa różne opcje

Szczupak w galarecie można przygotować na różne sposoby. Dziś prezentujemy uwagę dwie proste opcje, z których jedna wymaga użycia gotowanej ryby, i inne – farsz z niego.


Szczegóły dotyczące sposobu przygotowania galarecie szczupaka

Na takie proste, ale bardzo smaczne potrawy należy zakupić małą liczbę łatwo dostępnych produktów, a mianowicie:

 • Jaja przepiórcze – 6 szt.;
 • mały świeży szczupak – 1 szt;.
 • żelatyny typu instant – 1,5 deser łyżki (na 1 litr cieczy);
 • liść laurowy – 1 szt;.
 • sól morska, pieprz czarny groszek – dodaj do smaku;
 • Puszki czarne oliwki, marchew, cebula strzały, zielony groszek, itp. – do wykorzystania w dowolnym momencie do dekorowania potraw.

Wytwarzanie produktów wypełnienia

Szczupak w galarecie powinno odbywać się etapami. Najpierw trzeba oczyścić świeże ryby z wnętrzności, płetwy, głowy i ogona, a następnie zagotować w słonej i pieprzem wody przez 20 minut. Ponadto, bulion można umieścić liść laurowy i marchew, aby nadal używać go jako dekoracji potraw.

Gdy ryba będzie miękka, to jest zobowiązany do ostygnięcia jak najwięcej. Natomiast szczupak jest chłodzony, powinno być gotowane jaja przepiórki, oczyścić je i pokroić na pół. Ponadto, konieczne jest rozpuszczenie żelatyny w ciepłej wodzie, ładne sieczki puszki oliwek i gotowanych marchwi. Następny schłodzone szczupak wymagane pokroić na steki nie grube i gładkie.

Proces formowania naczyń

Po ustanowieniu podstawowych produktów będzie, musi być połączona z aromatycznej bulionu ryb z żelatyny i zmieszanie ich.

Galaretek szczupaki, pożądane jest przygotowanie dużą średnicę oraz niezbyt głębokie pulę. Na jego dnie jest wymagane, aby ułożyć piękne steki rybne i umieścić połowę jaj przepiórczych, zielona cebula, gotowana marchew, oliwki, groszek i inne składniki, które sprawiają, że danie bardziej apetyczny i atrakcyjne dla oka. Następnie, wszystkie składniki muszą być wypełnione pachnące brzeczki, tak, że produkty są całkowicie zanurzone w nim. Następny tworzą danie zaleca się umieścić w lodówce na kilka godzin, gdzie utwardza się całkowicie.

Jak przedstawienie gości?

Wypełniacz szczupak serwowane dla gości tylko schłodzone. Co do zasady, jest ozdobiony stół uncut, wraz z sałatki i inne przekąski.

Faszerowany szczupak w galarecie: jak gotować?

Kucharz to danie jest o wiele trudniejsze niż poprzedni. Po tym wszystkim, to przepis ryba filet nie jest używany jako całości, ale w formie smakowej farszu.

Tak więc, do wytwarzania wypełniacza będziesz potrzebować:

 • Świeży szczupak duża nienaruszone – 1 szt;.
 • biały chleb miękiszu – 200 g;
 • duża marchewka – 2 szt;.
 • Standardowe jajka – 2 szt.;
 • mleka – 1/3 szklanki;
 • ostre cebuli – 2 głowice;
 • Świeże pietruszka, koper – 60 g;
 • sól, liście laurowe, pieprz, mielony – dodać na osobistych preferencji;
 • łyżki 2 deser (1,5 litrów płynu) – żelatyna.

Proces przygotowania nadziewane ryby

Aby galarecie szczupak faszerowany, należy zakupić całość i świeże ryby bez żadnych uszkodzeń. To musi być dobrze umyte, a potem ostrożnie odciąć głowę i pończochy skórki. Potem trzeba oczyścić filety z chrząstki i sąsiadującej kości. Następnie ryby powinny być zgnieciony na miazgę wraz z cebulą w blenderze lub młynku.

Również w farszu, trzeba dodać okruch białego chleba, wcześniej namoczone w mleku, 1 tartych świeżych marchewek, sól, surowe jajko, czarnego pieprzu, posiekanym koperkiem i pietruszką. Dokładnego wymieszania wszystkich tych składników powinna być dokładnie i trwale umieszczone we wcześniej przygotowanym obsady skóry piki. Do napełniania jest uwalniane w procesie obróbki cieplnej, otwór w powłoce jest zalecane również przyszyty bandaż lub nici.

gotowanie ryby

Po Pike nadziewane z nią umieszcza się w garnku lub pokrycie z zimną wodą tak, że obejmuje tuszy 2-3 centymetrów. Również w bulionie zaleca się rzut głowicy cebuli i marchew, pory z solą i pieprzem. Po gotowaniu szczupaka należy gotować przez około pół godziny. Po tym czasie ryby trzeba uzyskać dokładne i cool. W tym samym czasie, to jest konieczne do przygotowania bulionu do napełniania, wymieszać z żelatyny i gotować jaj na twardo i pokroić dobrze z gotowanej marchwi.

Proces formowania naczyń

Szczupak w galarecie nadziewane utworzona w taki sam sposób jak w poprzednim przepisie. W tym schłodzonych ryb muszą być pocięte na kawałki o grubości około 2 cm, a następnie umieścić w ładnie dań wraz z jaj, zielonych gałęzi, gotowanej marchwi i innych składników. Dalsze produkty należy wlać bulion i umieścić w chłodnicy przez 5-6 godzin. Jest to szczególnie godne uwagi, że to danie okazuje się nie tylko smaczne, obfite i aromatyczne, ale niezwykle piękne. W związku z tym, może być bezpiecznie przygotowany dla każdego świątecznym stole.