348 Shares 2528 views

Rosyjscy żołnierze sił powietrznych radarowe. Dzień wojsk radiotechnicznych

Jednym z wakacji, czczonych wśród specjalistów od spraw wojskowych, jest dniem wojsk radiotechnicznych Federacji Rosyjskiej Air Force. Świętuj go corocznie w dniu 15 grudnia.


Problem wojsk radarowych

Być może nie wszyscy czytelnicy wiedzą, że wojska radar w jednym czasie oddziela się od rosyjskiego lotnictwa. Ich głównym celem jest uważana do prowadzenia działań rozpoznawczych radarowego przez które jednostki administracyjne Sił Powietrznych otrzymywania aktualnych informacji na temat wykrytego wroga powietrza. Ponadto dane o stałych warunkach powietrze potrzebne do rozwiązywania problemów, regularnie nie tylko w czasie wojny, ale kiedy nic nie zagraża bezpieczeństwu państwa. Informacje strategiczne, który otrzymał od siedziby sił powietrznych wojsk inteligencja radarowych, a następnie kierowane, w miarę potrzeby, w jednostkach wojskowych, lotniczych przeciwlotniczych wojsk rakietowych.

Historia wystąpienia

Okazuje się, że oddziały radarowe mają bogatą historię. Ten korpus jest dość młody, jak został on utworzony trochę więcej niż pół wieku temu. W 1952 roku pracował w zasadniczo tej samej postaci, w jakiej jest prezentowany dziś. Chociaż przodków radiu wojskowym są tak zwane „punkty obserwacyjne”. Powstały one w czasie pierwszej wojny światowej w procesie organizowania działań obronnych wokół Piotrogrodu. Następnie zadaniem nowo utworzonym stanowisku Army jest terminowe ostrzegania o bliskości wroga powietrza. Kilka lat później słupki połączone w ciele wojskowego, usługi formowania Marka (nadzoru powietrznego, ostrzeżenia i komunikaty).

Radiotechnika czasie II wojny światowej

W najbliższych latach słupki wyposażone w proste techniki optycznej, a w 1940 roku przyszedł do dyspozycji radar ostrzegawczy powietrza RUS-2. W ciągu dwóch lat, radar został uaktualniony, które mogą nadal korzystać z urządzeń z poprawą uprated. wojska radiolokacyjne II wojny światowej, korzystając z pierwszych stacji byli w stanie wykryć faszystowskich samoloty w odległości 40 kilometrów.

W rzeczywistości, korzystanie z takiego radaru była jedyną metodą wywiadu w przestrzeni powietrznej w poszukiwaniu wroga. Zdając sobie sprawę z poziomu zagrożenia dla myśliwców i bombowców z eksploatacji urządzeń radarowych, piloci wroga zaszło obowiązkowe zadanie aby je zniszczyć. Tak więc wczesne wykrywanie punktu samolotu był potencjalnym wrogiem numer jeden w zasadniczej zadanie szczeblu państwowym w celu zapewnienia bezpieczeństwa kraju.

Zatwierdzenie dnia 15 grudnia

W obchodach Dnia radia wojska rosyjskie, ale jego start w 1951 roku. Następnie, w dniu 15 grudnia Rada Ministrów nakazał Ministerstwu Obrony, aby utworzyć nowy funkcjonalny korpus wojskowy, który zajmie się problematyką wykrywania wroga w przestrzeni powietrznej granicznej oraz ostrzeżenie o siedzibie wojskowej, cywilnej.

Air Force wojska radarowe przeszedł ważny etap rozwoju w połowie XX wieku. 60. były naznaczone dużą dostawę sprzętu radarowego, stanowiło część ramienia wojskowej służby. Ponadto nacisk położono na otwarcie nowych wysokościach, przyczyniając się do zapewnienia kontroli sowieckiej powietrza.

Rozwój elektronicznych sferze wojskowej pod koniec XX wieku

Nowoczesne specjaliści wojskowi mówią, że najważniejsze dla historii wojsk radiotechnicznych stały 80 lat. Okres ten charakteryzował się znacznymi znaczących zmian w wyposażeniu wojsk. Jeden po drugim w jednostkach dostarczonej potężnej i skomplikowanej stacji wykrywania radaru. Ponadto, wiele z tych nowych urządzeń wytwórczych częściowo lub całkowicie przekształcono automatycznego. Na tym etapie rozwoju sił systemów radiowych musiała być połączona z siłami obrony powietrznej. Zakres i wysoki poziom automatyzacji procesów do zarządzania, przetwarzania danych i dostarczania informacji włączonych wojsk radiotechnicznych zajmować pierwsze miejsce wśród sił zbrojnych.

Znaczenie wojsk radiowych w zapewnieniu możliwości obrony Rosji

Radar pola na terytorium byłego Związku Radzieckiego, utworzone w tym okresie, i pozwala nadal realizować program ciągłego monitorowania i wsparcia samolotów, śmigłowców i innych statków powietrznych.

Okazuje się, że oddziały radarowe przyczyniły się do wyjątkowej historii przemysłu kosmicznego i jest zaangażowany w organizację i przyczyniły się do bezpiecznego lądowania statków krajowych. Nawiasem mówiąc, lądowanie pierwszego radzieckiego kosmonauty Jurija Gagarina nie przechodzą bez pomocy elektroniki. Wiadomo również, że ten rodzaj wojsk biorących udział w misjach pokojowych krajów Azji Środkowej (Chiny, Korea Północna, Wietnam), Angola, Egipt, Syria, Afganistan, Kuba i wielu innych krajach.

Rosyjscy żołnierze radarowe, które zawierają te same nazwy, półki podporządkowane Dowództwa Sił Powietrznych. W przypadku braku walki wszystkie jednostki i mocne punkty tego rodzaju sił nie opuszczają miejsca ich rozmieszczenia i nadal chronić strefę granicy państwowej, a raczej z jej przestrzenią powietrzną przed ingerencją z zewnątrz.

Instytucja edukacyjna technika radiowa w Vladimir

Ważne jest również, że radio wojsk rosyjskich sił powietrznych w potrzebie właściwego poziomu bezpieczeństwa materialnego, ponieważ działań wywiadowczych radar wymaga drogiego sprzętu z nowoczesnym sprzętem i wysoko wykwalifikowanych specjalistów wojskowych szkolenia do dalszego wykorzystywania takiej technologii.

W Rosji działa wyspecjalizowanej instytucji szkoleniowych w mieście Vladimir, zwane ośrodki szkoleniowe sił powietrznych wojsk radarowych. Absolwenci uczelni, otrzymali dyplomy w dziedzinie techniki „radaru”, „technik radarowych odrębnej spółki” et al., Może zaciągnąć go wojsk radarowych.

rozwój przemysłu

W tej chwili, rosyjskiego budżetu państwa rocznie przewiduje konieczność wyposażenia oraz zakup high-end perspektywy radiowe dla tego rodzaju wojsk Sił Powietrznych. Ponadto, w celu utrzymania zadowalającego stanu elektroniki wojskowych jednostek zarządzających organizowany jej okresowej konserwacji. Przy okazji, dzięki ciągłej modernizacji sprzętu w tym zakresie, w 2015 roku, około jedna trzecia wszystkich broni zrobić innowacyjnych urządzeń radiowych. Jednak, zgodnie z liderów Air Force, to nie jest limit. Planuje się, że do roku 2020 liczba ta podwoi się.

Nie ma nic dziwnego w tym, że w dniu 15 grudnia w Rosji gratulacje wszędzie dźwiękowe na jego wojsk radarowych. Pracowników w tym sektorze życzyć wszystkiego najlepszego, ponieważ przedstawiciele wojskowości zasługuje na uznanie i szacunek, nie mniej niż żołnierzy służby wojsk powietrznych, obrony powietrznej i granic.