663 Shares 4071 views

Jaki jest skrót? Skróty ze szczegółami: przykłady

Czasami występują w mowie te słowa, które składają się z szeregu liter lub słów połówki. Zdarza się, że znaczenia słów nieznanych. To jest grupa żetonów, które są w naszym języku. O nich i porozmawiać. Jaki jest skrót? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie w tym artykule.


Slozhnosokraschonnoe słowo

Słowo „skrót” w drodze włoskich „cut”. Jest to specjalny rodzaj wyrazu, która wymaga szyfrowania. Najczęściej stosowane w oficjalnej dokumentacji biznesowej, cechą wielu językach.

Aby zrozumieć, co ten skrót, ale jeden przykład wystarczy rozważyć szczegółowo. Weźmy słowo Uniwersytetu Moskiewskiego. Na pierwszy rzut oka nie jest dla nas jasne. Wystarczy dowolny zestaw liter. Ale człowiek, który nie zna języka rosyjskiego na poziomie nauczania, po prostu powiedzieć, że każda litera oznacza słowo. Rozszyfrować je: M – Moskwa, D – stan, I – Uniwersytet im.

W ten sposób, wiedząc, dekodowanie można określić, co oznacza skrót.

Znajomość z wykorzystaniem skrótów w mowie zaczyna się w szkole. Na przykład, w badaniach biologii tych skrótów można znaleźć: DNA – kwas dezoksyrybonukleinowy, HIV – ludzki wirus upośledzenia odporności, itp …

Metody skrótów tworzących

Slozhnosokraschonnye słowa często odnoszą się do znanych i bliskich nam rzeczy. Mogą one wyglądać inaczej, ale mają wspólne jedno: prawo wjazdu słowa w swoim wystąpieniu, że jest to konieczne do rozszyfrowania i uzgodnić w zdaniu poprawnie.

Istnieje kilka sposobów tworzenia takich słów. Zbadajmy je szczegółowo.

  1. Korzystanie z wielu pierwsze dźwięki słów i zmieszać je razem. Na przykład, "pułkownik" został utworzony w następujący sposób: (com) Andir (dz) izii; "Store" – (uni) łój (mag) azyny, etc …
  2. Korzystanie z początkowych liter. Na przykład, BBC ([vevees] Siła powietrza); ORT ([oerte] rosyjski Public Television).
  3. Korzystanie początkowe dźwięki. Pisząc te skróty mogą składać się zarówno wielkie i małe litery. Na przykład, SMU ([SMU] Zarządzanie budowlanych); instytucja ([uniwersytet], szkolnictwo wyższe).

Ponadto w naszej mowie, akronim jest szeroko rozpowszechnione. Towarzyszą one następujące dziedziny: nauka, medycyna, literatura. Wiele skrótów w literaturze.

Dekodowanie słowa slozhnosokraschonnyh

Po przestudiowaniu materiału teoretycznego, to łatwo zrozumieć, co skrót. Najważniejsze tutaj – aby dowiedzieć się, jak zastosować je w swoim wystąpieniu. W tym celu musimy umieć rozszyfrować slozhnosokraschonnoe słowo, a następnie wyrównać go poprawnie w zdaniu.

Na przykład w zdaniu „Po remoncie wzrosły NPP (f) emisja energii elektrycznej” to czasownik kończy A. napisać go poprawnie, musimy najpierw rozszyfrować słowa. NPP energetyka jądrowa. Kluczowym słowem „stacji”, jest kobiecy.

Skróty pomoże w interpretacji prawidłowo i sprawnie zbudować. Są one również zezwolić na przedłużenie leksykon jako deszyfrowanie wprowadza nowe słowa.

Ponadto w naszej mowie stale słyszał skrótów. Muszą wiedzieć, w przeciwnym razie można przejść dla człowieka niewykształconego. Ponadto znajomość tych słów ułatwiają życie.

Na przykład, aby wiedzieć, gdzie prowadzi ten znak, że jest to konieczne do rozszyfrowania. Actaris to Lianozovo elektromechaniczne roślin.

Skróty cudzoziemcy

Większość zagranicznych slozhnosokraschonnyh słowa angielski skróty. Ten skurcz angielskich słów. Wśród nich są proste, szybko wpada w ucho, są też skomplikowane. Wiedzieć powinni. Mogą się przydać w pracy, w podróży, w korespondencji biznesowej, w innych dziedzinach życia ludzkiego.

Oto kilka angielskich słów, skróty. Można je podzielić na grupy:

  1. List wymowa: BBC [BBC] (BBC), PC [pisi] (komputer osobisty), USA [yuesey] (Stany Zjednoczone).
  2. Słowa akronimy (utworzone przez początkowe dźwięki): NATO [NATO] (Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego).
  3. Akronimy tylko w piśmie, brzmi jak pełnoprawny słowa w mowie: Pan [pan] – (Pan), St [Ulica] (ulica).
  4. Stosowanie skrótów w strukturze organizacyjnej języku: itd. [Etsetera] (i tak dalej), NB [enbi] (interesujące).
  5. Skrócone słowa używane w mowie: TV [Tiwi] (TV) Case [przypadek] (lista).

Jeśli zainteresowany w pełnej wersji angielskich skrótów i robić swoje tłumaczenie, przyczyni się do nauki języka angielskiego. Takie skróty szczegóły i wypełnić leksykonie.

Skróty w naszym życiu

Słowo skróty towarzyszą nam przez całe życie, od urodzenia w szpitalu (szpitalu położniczym), który jest zarejestrowany w urzędzie rejestracyjnym (cywilnego). Po wizycie w przedszkolu (w wieku przedszkolnym instytucji edukacyjnych), wciąż przejść przez ścieżkę długości jedenastej wiekowych w SACCH School (Municipal Educational Institution Secondary School), gdzie uczęszczał lekcje sportsektsii (kluby sportowe), teatru amatorskiego (grupy teatralne) i tak dalej. D. Następnie postępować w szkole średniej (liceum) lub studia, zdobyć zawód i pracę w Instytucie Badawczym (Research Institute) lub LLC (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością). Ktoś otwiera PE (prywatne firmy) i staje SP (indywidualny przedsiębiorca). Idziemy na domach towarowych (domy towarowe), biurach mieszkaniowych (mieszkania i usługi komunalne), odwiedź kompleksów sportowych (obiekty sportowe), DK (Dom Kultury), pracuje na PC (komputer osobisty). Tymczasem poważne pasje gotować w UE (Unii Europejskiej), OBWE (Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie), APEC (Asia-Pacific Economic) … Współpracy

Są to tylko kilka przykładów pokazujących, że ten skrót. To nie jest na liście. Ale złapali nas na każdym kroku.

Najlepiej najbardziej

Pochodzenie najczęstszych angielskich skrótów OK posiada wiele opcji: jest to związane z nazwą amerykańskich herbatniki z terminem telegraf „klucza publicznego”, z inicjałami jednego z amerykańskich prezydentów, YES Indian.

Najdłuższy Skrót w Rosji składa się z 55 znaków – NIIOMTPLABOPARMBETZHELBETRABSBORMONIMONKONOTDTEHSTROYMONT (Badania laboratoryjne do konkretnych działań wzmacniających i robót żelbetowych dla konstrukcji prefabrykowanych-monolityczne i konstrukcje monolityczne działu technologii budowy i montażu Akademii Zarządzania Budownictwa i Architektury ZSRR).

Najzabawniejsza skrót – Zamki w twarz (zastępcą dowódcy Spraw Morskich).

Najbardziej śmieszne akronim – mudo (instytucja Municipal dodatkowej edukacji).