585 Shares 2096 views

Piękny Delphinium: sadzenie i pielęgnacja

Wielu entuzjastów ogrodnictwa są uprawiane na ich klombów Spurrier. Ale nazwa nie jest tak dobrze znany wśród fanów tego kwiatu jako Ostróżka. Druga nazwa jest bardziej piękny i poetycki, być może, dlatego stosuje się go częściej. Wynikiem długo skrzyżowania różnych gatunków roślin i pojawienie się odmiany „Ostróżka kulturowego”. Sadzenie i konserwacja są proste, ale proces jej uprawy wymaga opieki. Kwiaty tej rośliny o średnicy od 3 do 5 centymetrów może być niebieski, niebieski, fioletowy, biały, różowy i czerwony. Znawcy wiedzą, że są one proste lub podwójne, z wizjerem lub pyłek, z ostrogą, i bez niego.

Delphinium służy do krajobrazu w tablicach i grup, a także dla pojedynczych lądowań bliskich do tarasów letnich i altanki. Jest bardzo popularna w bukietach, ponieważ daje doskonałe na kwiat cięty. Głównym problemem tej rośliny, według doświadczonych ogrodników uważa się, biedny kiełkowanie, ale fakt ten został obalony przez doświadczenie, wydana w Stanach Zjednoczonych. Jego celem było określenie maksymalnych możliwych nasiona okres przechowywania. Ich próbkę kontrolną umieszcza się w szczelnie zamykanych pojemnikach i przechowuje w temperaturze 15 stopni poniżej zera. Stwierdzono, że po 16 latach nie stracił doskonałą kiełkowania. Zatem najważniejsze – jest prawidłowe przechowywanie nasion z Ostróżka kwiat, sadzenia i pielęgnacji – ma następujące czynności procesowych.

Do sadzenia tej rośliny najlepiej jest używać gleby składa się z czarnej gleby, humusu i piasku, jeśli istnieje możliwość, aby uzyskać torfu, to powinien być stosowany zamiast pierwszego składnika. Aby wsiąść równomiernie, konieczne jest, aby powierzchnia wlać cienką warstwę piasku rzecznego i umieścić nasiona na wierzchu. Na tym tle żółty są wyraźnie widoczne. Sadzenie odbywa się w wilgotnej gleby. Dla lepszego kiełkowania trzeba mieć nie więcej niż dwa nasiona na 1 centymetr kwadratowy. Uważa się, że w procesie kiełkowania, wydzielają do gleby specjalną substancję, która pobudza strzelać sąsiednie niełupki, dlatego nie umieszczać zbyt daleko od siebie.

Po kiełkowanie jest konieczne do ścisłego przestrzegania zasad podlewania tej rośliny. Nie można kierować strumienia wody bezpośrednio na sadzonki, ponieważ raz padł na ziemię, nie wstać i umierają. Bardzo umiarkowane podlewanie – jest to jedna z głównych cech Ostróżka kwiat. Sadzenia i pielęgnacji tych roślin – nie jest łatwe.

Początkujący ogrodnicy powinni znać kilka faktów na temat tego kwiatu. Po pierwsze, to mnoży na kilka sposobów: przez nasiona, sadzonki, pąki i podział kłączy. Po drugie, istnieje duża liczba różnych roślin o nazwie „Delphinium”. Jego gatunek następująco: Terry różowy, Malwina, Centurion, biały z czarnym okiem, i wiele innych. Wszystkie są piękne na swój sposób i doskonale nadają się do dekoracji w ogrodzie. Po trzecie, jest dorocznym ostróżka, jak również jego widok długoterminowy. Który z nich wybrać, zależy od osobistych praw uprzywilejowanych. Jeśli co roku chcesz zmienić wygląd swojego ogrodu kwiatowego, to lepiej wybrać pierwszą opcję.

Więc, co stowarzyszenia robi słowo „Delphinium”? Sadzenie i pielęgnacja, podlewanie i obserwując radość i podziw.