666 Shares 5822 views

MA Bułhakowa. Biografia utalentowany pisarz

Jeśli przeprowadzamy ankietę wśród ludzi, którzy czytają na temat „Moja ulubiona rosyjskiego pisarza”, znaczny odsetek respondentów, które mogą odpowiedzieć „Mihail Afanasevich Bułhakow, oczywiście.” Ta osoba jest związana przede wszystkim z utalentowanym pracy „Mistrz i Małgorzata”, który nie jest przypadkiem: geniusz powieści jest obecnie uznanym przez społeczność światową.


MA Bułhakowa. Biografia. Dzieciństwo i młodość

Jest to jeden z najlepszych pisarzy XX wieku, urodzony w 1891 roku, w dniu 15 maja. Oprócz rodziny chłopca miał sześcioro dzieci. Wczesne lata Bułhakowa odbyły się w Kijowie – mieście, które kochał ogromnie i „Enter” w wielu swoich książkach.

W 1906 roku młody człowiek wszedł na Wydziale Lekarskim. Badanie dano mu doskonale, więc w 1916 roku ukończył studia na uniwersytecie, otrzymał tytuł „Lekarz z wyróżnieniem."

W 1913 roku Michaił Bułhakow żonaty. Jego pierwszą żoną była Tatiana Lappa.

Po ukończeniu studiów, Bułhakow został wysłany na południowo-zachodnim froncie jako lekarz. W 1917 roku został przeniesiony do miasta Vyazma szpitala. Wiadomym jest, że w tym samym czasie zaczął brać morfinę. Po pierwsze, dla celów leczniczych, a w związku objawia uzależnienia.

MA Bułhakowa. Biografia. Twórcze pisanie, kariera

W latach służby wojskowej, lekarz zaczął przejawiać zdolności literackie młodego człowieka, choć sprawa już dawno go przyciąga. Efektem pobytu w różnych szpitalach stały cykl „Notatki młodego lekarza”. Na jego uzależnienia młodego pisarza Bułhakowa Mihail powiedział w swoim „Morphine”.

Od 1921 roku zaczął współpracować z niektórych gazet i czasopism literackich. Dwa lata później, pan Michał dołączył do Związku Pisarzy.

W 1925 roku ożenił się ponownie. Teraz Lyubovi Belozerskoy.

Bułhakow zaczął poważnie angażować się w działalność pisaniu. Co ciekawe, gra „Dni Turbin” Stalin chwalił się, choć zaznaczył, że produkt jest antykomunistyczne. Jeszcze mniej spotkał zgodę Bulgakov z rówieśnikami, które w zdecydowanej większości krytykowali jego pracę.

W rezultacie, za 1930 dzieła pisarza praktycznie zaprzestał publikowania i opublikować. Między innymi, Bułhakow zaczął starać się w ścieżce reżysera. Teatr Moskwa odbyła wiele występów wystawił je.

Jego najsłynniejsze dzieła są :. „Psie serce”, „Biała gwardia”, „Fatalne jaja” i, oczywiście, „Mistrz i Małgorzata”

MA Bułhakowa. Biografia. późniejsze lata

Po raz pierwszy idea „Mistrza i Małgorzaty” pisarz przyszedł w 1928 roku. Dopiero w 1939 roku zdecydował się go zrealizować. Jednakże, na własną rękę, nie mógł tego zrobić, bo jego wzrok się pogarszał się z dnia na dzień. Ostateczna wersja Romana Bułhakowa podyktowane jego trzecia żona, Elena, którego poślubiła w 1929 roku. Od początku 1940 roku przy łóżku swojego stałego obowiązku jego krewnych i przyjaciół.

10 marca 1940 roku, pojawiły się doniesienia, że zmarł Michaiła Bułhakowa. Biografia tego człowieka było jasne i jednoznaczne. I to nie tylko nasi rodacy, ale także cudzoziemcy nadal czytać stworzył arcydzieła.