462 Shares 3831 views

Starożytne naczynia na naszym stole – przepis Haszana.

Prawdopodobnie, z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że jeden z najbardziej popularnych dań na terytorium Armenii nie tylko, ale także cały Kaukaz Południowy jest hash. Jest to nie tylko bardzo przydatne, ale również bardzo smaczne danie. Podstawowym Haszana przepis pochodzi z czasów starożytnych i został poddany bardzo niewiele się zmieniło.


Historycznie rzecz biorąc, że hash było jedzenie dla chłopów, że przygotowuje się do późnej jesieni, a przed nadejściem ciepłych dni. Biorąc pod uwagę, że przepis Haszana wymaga dużo czasu, aby gotować i jeść to sprawiło wcześnie rano – danie jest bardzo satysfakcjonujące, gospodynie gotować ją na noc.

Ci, którzy już próbowali tę starożytną danie, często zastanawiam się, jak zrobić własny skrót. W rzeczywistości przepis jest prosty Haszana, jest trochę jak gotowane salceson i nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy na temat gotowania. Produktów wymaga: bydło stopę (1,5 kg), blizny (0,5 kg), kilka głowic czosnku, rzodkiew, soli. A także na belce pietruszka, bazylia, estragon.

Przed przygotowaniem należy odpowiednio przygotować nogę wołowiny (skaz i złom), dalej przemyto podzielony (cięcia) na kawałki i pozostawiono do odstania godziny w zimnej wodzie. Można moczyć w biegu lub po prostu zalać zimną wodą, która następnie jest konieczne co 2-3 godziny, aby ciągle się zmienia. Następnie przemyć raz, nie przesuwają się w bardzo szerokim garnka i zalać wodą o 15-20 cm powyżej Laid nóg.

Podczas przygotowania Haszana absolutnie nie może pozwolić szybkiego zagotować. Gotowano bez soli okresowego gromadzenia pianki i tłuszczu.

Blizny należy najpierw przygotować dobrze – czysta i płukania, a następnie wlać zimnej wody i gotowania, aż do całkowitego zniknięcia zapachu. Po tym, bulion powinien być opróżniony blizny umyć, posiekać i dodać do stóp gotowania. Jeśli mięso jest łatwo oddzielić od kości – Hash gotowy. Na koniec należy dodać tłuszcz usunięty.

Na stole serwowane jest bezpośrednio „z ogniem” bardzo gorąco, dla niego – sól, rzodkiewka, rozwiedzionej bulionu zgnieciony czosnek, ostre zielenie i chleb pita.

Tradycyjnie, kuchnia ormiańska hash wykonane tam, zachorpyvaya papka lavashom suche, ale można użyć łyżkę że znajomy w nowoczesnych posiłków. Przez hashu, mimo wczesnej czasie, zwykle podawane wódka, uważa się, że bez niego, to danie „nie pójdzie”.

W sposobie wytwarzania pozostały po obrabiania tusz okrawków mięsa ormiańskiej kuchni odpowiednim twórczego. Tak, jeden z klasycznych przykładów tego „kreatywność” można nazwać Haszana przepis, zwany w języku francuskim, a jego odmiany – Lyonnaise, Red.

Podczas gotowania, smażone w mieszaninie patelni ciętych resztek mięsa i warzyw z przyprawami. W przygotowaniu tej potrawy można bezpiecznie eksperymentować ze składnikami, wybierając te składniki, które lubisz, lub po prostu bardziej dostępne. Jednolite wymagania dla wszystkich odmian tej potrawy – to takie łatwe i szybkie przygotowanie wszystkim należy bardzo drobno posiekane.

Każda z wybranych składników w naczyniu przyniesiesz coś własnego, nadać mięsu więcej smaku własnej wartości, kolory i smaki, więc nie bój się wyrazić swoją wyobraźnię. Danie okazało się bardzo smaczne i oryginalne, i pytanie jak zrobić skrót, więc okazało się, „jak sąsiad” jest bardzo trudne. będzie musiał podnieść właśnie dokładnie te produkty, które zostały wykorzystane do przygotowania tego konkretnego określonego Haszana.

Jeśli zdecydujesz się eksperymentować i rozwijać swoje receptury Haszana takich jak warzywa, spróbuj dodać do potrawy ziemniaczanej. Może być używany jako już gotowane i surowe. Surowy ruszt lub pokroić w kostkę. Gotować hash może być albo miękką konsystencję, lub do złotego koloru – od gustu.

Proces gotowania, jak wszystko inne, też daje prawo wyboru, ponieważ istnieją dwa podejścia do procesu gotowania. Można przygotowywać posiłki każdego składnika oddzielnie, łącząc wszystko razem aż do końca, albo stopniowo dodać składniki, jeden po drugim. To danie jest idealny dla tych, którzy lubią eksperymentować w kuchni, ale ze względu na swoją prostotę na ramieniu nawet początkujący kochanką.