542 Shares 9174 views

Dlaczego dziecko ciemny mocz

Wielu rodziców martwić się, gdy dziecko wydaje się ciemny mocz. Można powiedzieć, że to dziecko było chore, lub odwrotnie – czegokolwiek. Inaczej mówiąc, normalny mocz może mieć różne kolory – bezbarwny do brązowawego pomarańczowy. Jeśli dziecko w ciągu dnia pić dużo płynów, jego wybór może być mniej wyraźny kolor. Również w cieniu moczu wpływa na niektóre pokarmy – marchew, buraki lub jagody. Wiele leków może zmienić emisję barwa i zapach.


Dlaczego ciemne zabarwienie moczu występuje u dziecka? Z wielu powodów, ale być testowane jest nadal konieczne, jeżeli:

– ciemny moczu towarzyszy wysoka gorączka;

– nie jest ból brzucha;

– bolesne oddawanie moczu.

Ciemny moczu może prowadzić do chorób nerek lub odmiedniczkowe zapalenie nerek. I ona i inne choroby w potrzebie leczenia i właściwą poradę. Analiza moczu wskazuje na obecność lub brak choroby. Jeśli dużo krwinek białych, wtedy dziecko ma odmiedniczkowe zapalenie nerek lub zapalenie pęcherza moczowego, a jeśli zwiększona ilość białka i czerwonych krwinek, jest to dowód na kłębuszkowe zapalenie nerek. Leczący pediatra powinien wyznaczyć jako niezbędne i inne badania – USG, chemia krwi, moczu i kultura Nechiporenko. Można wtedy dać precyzyjną odpowiedź dotycząca rzekomej choroby i stopnia zapalenia.

Jeśli mocz jest ciemny kolor z zapachem, potem rodzice będą z pewnością trzeba zobaczyć się z lekarzem. Ten objaw może wskazywać, że zakażenia układu moczowego dziecka.

Dla prawidłowego doręczenia analizy, konieczne jest, aby stosować się do następujących zasad:

– przed oddawania moczu, konieczne jest podcięcie dziecka;

– analiza konieczności zbierania wyłącznie w sterylizowanych naczynia, matowej i parzonych wrzątkiem;

– moczu powinny być pobierane z „średnim strumieniem”, który jest ostatnią a pierwszą część dokonanego nie jest pożądana;

– analiza powinna być zbierane rano, przed wizytą w laboratorium.

Jeśli mocz jest koloru ciemnego, ale dziecko czuje się dobrze, nie martw się, może powinien wziąć dużo płynów. Trochę niejasny podział też nie mówi o przyczynach paniki. Należy odwołać się do specjalistów – nefrolog i endokrynolog w przypadku w analizie dużych ilości białek i cukrów. Wynik badania zależy od tego, co dziecko jadł dzień wcześniej. Jeśli dominują mięsa, kwasowość będzie niewielki, a jeśli mleko, to wzrasta w swojej diecie. Analiza może ujawnić obecność ciał ketonowych, objawiają się poważne infekcje, podczas wymiotów i wysokie temperatury. Istnieją przypadki, w których znaleziono zdrowe dziecko dane ciało, w tym przypadku, należy skonsultować się z endokrynologa, aby uniknąć wystąpienia poważnych chorób.

Poziomu krwinek białych i czerwonych krwinek Najważniejszym wynikiem, który może być albo usunięty lub potwierdzenie wiele chorób. Jeśli leukocyty wiele, oznacza to stan zapalny lub rodziców po prostu źle do zbierania moczu. Duża liczba krwinek czerwonych wskazuje na chorobę nerek. Średnia liczba komórek – do 5, a erytrocyty – do 2.

Również nieprawidłowe gromadzenie moczu wskazuje na dużą ilość śluzu. Obecność bakterii można powiedzieć procesu zapalnego pęcherza lub nerek.

Zatem konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie analizy materiału dowodowego, który może teraz odszyfrować i rodzice sami. nie powinien być opóźniony, jeżeli dziecko ma ciemny kolor moczu jest dużo czasu, to wskazuje na chorobę, która jest ukryta w dzieciństwie. W każdym przypadku, gdy test wykazuje, choroby nerek, dróg moczowych specjalista przepisać odpowiednich leków i diety, w której okres będzie trzeba wyłączyć przyprawy, sól i przyprawy. Ponadto, lekarz może przepisać specjalną terapię ćwiczeń, które można wykonać albo leżącej lub siedzącej, w zależności od tego, jak dziecko się czuje.