90 Shares 2763 views

Jak radzić sobie z tą chorobą, jak zgnilizny wierzchołkowej pomidorów

Istnieją dwa rodzaje tych powszechnych chorób jak wierzchołkowej Rot pomidorów. W pierwszym przypadku szypuła owoców w strefie uszkodzeń powstaje w wyniku zaburzeń w metabolizmie roślin w drugą przyczynę tego zjawiska stają się nieprzyjemnych bakterii. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, jak uniknąć choroby i co zrobić, jeśli owoce będą nadal zdziwiony.

Zapobieganie koniuszka zgnilizna niepochodzących bakteryjnego

Przyczyny tej choroby, w tym przypadku składa się głównie na braku wapnia. Zewnętrznie, to objawia się pojawieniem się w okolicach szypułki wodniste plamy, które następnie zaczyna rosnąć, kaczki i pokryte charakterystycznymi suchych złożone kręgi. Kwiat pomidora zaraza (dotkniętych zdjęcia owoce, dla jasności, reprezentowany jest po lewej) tego typu jest najbardziej prawdopodobne, gdy gleba pod nimi niedostatecznie nawilżony i brakuje tak ważnego elementu śladowych, takich jak wapń. Najczęściej ten rodzaj choroby wpływa na uprawy pomidorów w szklarni. W tym przypadku także przyczyną awarii nawadniania często staje się zbyt wysoką temperaturę powietrza (27 – 30 stopni).

Dotknięte owoce jak żywność jest całkowicie bezużyteczny, jak również ich nasiona do sadzenia. Kwiat zgnilizna pomidorów jest mało prawdopodobne, aby przejawiać się w przypadku, będzie obserwowany w szklarni w optymalnym zakresie temperatur (22 – 25 ° w ciągu dnia i 18 w nocy). Ponadto, należy wiedzieć, jak podlewać rośliny. W pochmurne dni gleby pod pomidory zwilża się raz w tygodniu w słońcu – 5 razy.

Oczywiście, zmiana temperatury w szklarni – problem dość skomplikowane. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na skład gleby. Jesień na glebach ubogich w wapń, należy przeprowadzić wapnowania. Procedura taka jest przydatna dla pomidorów uprawiane na polu. Ponadto powinien być rozpylany rośliny 0,5 roztwór azotanu wapnia. Czy to podczas intensywnego dojrzewania owoców w odstępach około dwóch razy w tygodniu.

zaprawianie nasion w szczególnych rozwiązań pomoże również zapobiec występowaniu takich chorób jak zgnilizny wierzchołkowej pomidora. Tak więc jest możliwe stosowanie następujący skład: 0,3 g siarczanu cynku, 0,5 g siarczanu manganu, 50 g siarczanu miedzi. Wszystko to rozpuszcza się w jednym litrze wody i moczono w mieszaninie materiału reprodukcyjnego przez 24 godzin.

Rezygnacja z uprawy w szklarni odmian opracowanych na otwartym terenie, może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia takich chorób jak wierzchołkowej Rot pomidorów. Jak radzić sobie z nim – w tym przypadku sprawa nie jest tak ostry. Takie korzystne jest stosowanie, na przykład, jako „stopnie”, „Rusich Wołgogradzki” „wstęp” et al.

Profilaktyka bakteryjnego zgnilizny wierzchołkowej

Plamy na szypułki owoców na przejaw choroby wywołane przez bakterie mają szarawy odcień i są wilgotne typu. Zatem zakażenia i miąższ owoców. Głównym powodem takich problemów jest uważany za wysokiej wilgotności i zwiększa się temperaturę. Nie jest konieczne, aby podlewać pomidory zbyt często w dużym zachmurzeniu. Kiedy przychodzi do szklarni, konieczne jest, aby starać się zapewnić, że wilgotność powietrza wewnątrz nie wyższy niż 70% i nie mniej niż 50% było. Należy także pamiętać, trzeba zerwać dotkniętych owoce i spalić wierchuszka spadać. Fakt, że bakterie zimować również w nim, a następnie osiedlić się na nowych roślin. Duże znaczenie ma również takie zdarzenie, jak owoce podwiązki. Leżąc na pomidorach gruntowych wpływa bardziej prawdopodobne. Materiał do sadzenia powinny być traktowane 1% roztworu nadmanganianu potasu

W ten sposób, z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad uprawy i podejmowanie różnego rodzaju działań prewencyjnych, może zapobiec rozwojowi chorób, takich jak zgnilizna pomidorów wierzchołka.