442 Shares 2211 views

Objawy niewydolności serca

Niewydolność serca – stan patologiczny, w którym serce nie może być zredukowana tak mocno pompować krew do wymaganej objętości tkanek i narządów. Mogą wystąpić objawy ostrej niewydolności serca lub rozwijać się w czasie. Choć stopniowo pogarszającą się kondycję człowieka.


Jest to przewlekła (zastoinowa) niewydolność serca występuje w 5% osób w podeszłym wieku, a częściej u kobiet.

Przyczyny niewydolności serca

W celu zwalczania objawów niewydolności serca nie powinien określić, czy tylko naruszenie serca, ale także znaleźć przyczynę, która może być wyzwalaczem w rozwoju tej choroby.

Bezpośrednią przyczyną niewydolności serca może być zator płucny, nadczynność tarczycy w ciąży, niedokrwistości zakaźnej, zapalenia wsierdzia, stresu (fizycznego, diety, lub emocjonalnego), nadciśnienie i zawał mięśnia sercowego.

Jednakże, jeśli bardzo zdrowe serce, to wszystkie te „katastrofy” nie będzie prowadzić do niewydolności krążenia, podczas gdy choroby (zwężenie aorty, kardiomiopatia, wady zastawek, choroba wieńcowa) prowadzi do tego, że objawy niewydolności serca są szybko i ciężka rozwijającego.

Objawy niewydolności serca

Najwcześniejszym objawem może być duszność z powodu niewydolności serca. Na początku choroby, to pojawia się tylko po wysiłku, ale z postępem choroby trudno jest oddychać i odpocząć. W zdrowej osoby, zbyt, nie ma zadyszkę, ale dla jej występowania potrzebują większej intensywności niż w niewydolności serca. W ciężkich przypadkach, tam jest noc (nocny), duszność, w wyniku zastoju w płucach.

Stopniowo pojawiają się obrzęki. Po pierwsze, cierpi nogę, a potem brzuch, a w ciężkiej chorobie – twarzy.

Zmęczenie i osłabienie spowodowane złym dopływu krwi do mięśni i zaburzenia psychiczne, takie jak bóle głowy, utrata pamięci i uwagi, bezsenność i niepokój są wynikiem słaby dopływ krwi do mózgu.

Człowiek z przewlekłą niewydolnością serca czują się lepiej w pozycji pionowej (orthopnoë). Wynika to z odpływu krwi z płuc do dolnych. Wielu pacjentów nawet spać na siedząco.

Na przepełnienie, żyły wątroby pojawia się ból w prawym górnym kwadrancie. Przez krążenia awarii chorej kończyny, która pojawia się blady lub niebieską skórę rąk, stóp, a czasami usta.

Rozpoznanie niewydolności serca

Zdiagnozować chorobę może nawet zanim pojawią się objawy niewydolności serca. W tym celu należy zawsze skonsultować się z lekarzem, gdy pierwsze objawy związane z chorobą serca (uderzeń ciśnienia, ból w klatce piersiowej, obrzęk).

Lekarz powinien przeprowadzić jakieś badania i określenia stopnia niewydolności serca, zidentyfikować powikłania (jeśli istnieje) i przepisać odpowiednie leczenie.

Objawy niewydolności serca mogą być wykryte przez pytające, inspekcji i osłuchiwania serca i płuc. Dodatkowe metody mogą służyć jako EKG, echokardiografia, rtg klatki piersiowej i badania krwi i moczu.

Leczenie niewydolności serca

niewydolność krążenia, trzeba przestrzegać diety z ograniczoną zawartością soli i robić ćwiczenia fizyczne (ale nie sportowy).

Na leki należą w tej chorobie:

– leki moczopędne;

– glikozydy nasercowe ;

– beta-blokery;

– inhibitory ACE;

– azotany.

Każdy lek może być podjęta dopiero po konsultacji z kardiologiem.

podawanie leku w postaci zawieszenia progresji choroby, poprawa jakości życia pacjenta, więc powinno być prowadzone przez długi czas (czasem życia).