805 Shares 5312 views

IL-96-400: opis, cechy i funkcje

IL-96-300 i IL-96-400, jak sama nazwa wskazuje – dwie wersje tego samego samolotu, utworzony przez rosyjskich projektantów. Druga wersja miała być logiczną kontynuacją pierwszej, ale z kilku powodów, aby uzyskać zupełnie inną maszynę. Samoloty wnętrze różnić, parametry techniczne i właściwości lotne … losu.


Początkowo były to statki do przewozu pasażerów, odpowiednio, w średnich i długich dystansach. Ale teraz model 300 to jedyny oddział prezydencki i I-400 … W rzeczywistości, wszystko w porządku. Dane techniczne, cechy i zdjęcia IL-96-400 modelu uważamy.

historia

Na początku lat 80-tych, OKB Iljuszyn opracowany samolot średniego zasięgu, nazwany IL-86. Samochód został stworzony przez przyjętymi normami czasu. W przeciwieństwie do wcześniejszych 62 th i pewnego rozwoju tupolewa silniki są 86-szy na pylonach pod skrzydłami. Ten samolot szeroko ciało, posiadające nowoczesny (w tym czasie) silniki i układy sterowania. Z jednej strony: całkowicie zastąpić przestarzałe IL-62, ta maszyna nie może jeszcze.

W późnych latach 80-tych, istnieją dane dotyczące samolotów pasażerskich IL-96. Rozwój ten powinien również odnosić się do rodzaju szeroko ciała, ale aby stać się pojazdów długodystansowych. Podstawą nowej płaszczyźnie powinien służyć 86, ale z odpowiednimi poprawkami dotyczącymi prędkości, zbiorniki paliwa, głośności oraz możliwość długiego lotu. Pierwsze testy lotu przeprowadzono w 1988 roku, a masowa produkcja rozpoczyna się w 1993 roku. W 2009 roku ogłoszono likwidację modeli produkcyjnych, jak beznadziejna. W ciągu tych lat, świat widział w sumie 22 (według innych źródeł 28) maszyny. Pozostając w eksploatacji statku powietrznego działającego na Kubie kilka zmodyfikowane wersje używane lotniczy „Rosja” w służbie dla pierwszych osób państwa.

Model 300

Po rozpoczęciu seryjnej produkcji nowego modelu, który otrzymał indeks 300, wejdzie on w „Aeroflot”. Na komputerze, który mógłby konkurować z wiodącymi siłami rozwoju „Boeing” i „Airbus”, twórcy otrzymali nagrodę państwową. Chociaż samolot był tańszy, bezpieczniejszy, a pod pewnymi względami nawet wyższych do rozwoju amerykańskiej, przewoźnicy krajowi kupić „Boeing”. W tym przypadku, motywacja do takiego zakupu czasami przybierać formę najbardziej śmieszne. Na przykład, że „Boeing” dwóch członków załogi i trzy na Ile. Albo, że „Boeing” jest bardziej bezpieczne, chociaż konstrukcja naszego rozwoju testu okazały się inaczej.

Szczegółowe dane techniczne samolotu IL-96-300 jest praktycznie taka sama wersja 400, po prostu pamiętać, że obecność tego statku pozwala na „Aeroflot”, aby bezpośrednie loty z Moskwy do dowolnego miasta w obu Amerykach, a zarazem do przewozu 300 osób (układ odnosalonnaya).

Narodziny 400

Pierwsza ciężarówka w składzie był IL-96t. Urodził się w 1997 roku w ramach traktatu rosyjsko-amerykańskich. Rosja dostarczyła szybowiec, a Amerykanie dostarczyli 4 silnika z „Pratt & Whitney” (takich jak użycie „777”) i awioniki pokładowej z Collins. Samolot był nieco wydłużony kadłub, sprzęt cargo, a nawet został certyfikowany przez normy amerykański FAR25. Jednak w dalszej produkcji nie wyjdzie. Jest na tej podstawie następnie skonstruowane pierwszych 400 minut. W samolocie założona rosyjski i rosyjsko awioniki same silniki.

Model 400

Na przełomie wieku prasowa twórców wkładki, które mogą latać na 500 km dalej, a równocześnie do zabierania na pokład już 435 osób. Jednak trudna sytuacja finansowa w Rosji praktycznie kładzie kres samolocie pasażerskim, ale na podstawie jego przewidywanego wersji transportowej. Zmiana pasażera, drzwi ładunkowe są dodawane, a w 2007 roku na wystawie powietrza wykazuje następujący rozwój firm Woroneżu – IL-96-400T. To nie jest zjawiskiem nowym, ponieważ charakterystyka pracy pozostają niezmienione. Dwa lata bezczynności samolotu, zmieniającym się właścicielom, takie jak rękawiczki, ale w 2009 roku samochód stał zainteresowany rosyjskiej spółki „Flight” i pierwszych trzech płaszczyznach są wysyłane do niej (dwa zostały zebrane wcześniej 2007 i istniał próbek jako eksperymentalne). Zatem, termin rozpoczęcia pracy jest uważana za 23 kwiecień 2009. Karpow, prezes „Flight”, planuje zwiększyć liczbę maszyn do 6 sztuk, ale w 2013 roku, przewoźnik jest uznawany bankrutem. Woroneż zebrane czwarty samolot, ale to jest, z oczywistych powodów, nie zostały zakupione przez spółkę.

Ale wersja transportowa innego zainteresowanego nabywcy – rosyjskie siły powietrzne. Do tej pory, istnieją pogłoski o 30 samolotów transportowych i jak wiele modeli 300. Urzędnicy z Ministerstwa Obrony powiedział, że program rozplanowany na 10 lat, tak aby uzyskać ostatni samochód w 2024 roku.

lineup

Podczas jego trudnego życia IL-96 przeszedł kilka modyfikacji. Oprócz podstawowych modeli – 300 i 400, został zwolniony jeszcze kilka opcji, z których większość była albo przekształcone w innych wersjach lub pozostawione jako prototyp. Wśród nich są:

 • IL-96t – pierwszy prototyp nowoczesnego modelu 400. Jedyny egzemplarz na całej linii, jakiś czas nosił sprzęt amerykański.
 • Il-96m – drugi egzemplarz prototypu. Główna różnica była wydłużona kadłuba.
 • Ił-96-300 – pasażer szeroko ciało model samolotu. Od prawie 20 lat tych modeli (w sumie 6 samochodów były nieoficjalnych szacunków bilansu Spółki) w ograniczonej liczbie zostały wykorzystane przez Aeroflot.
 • IL-96-400 i 400T – odpowiednio dla modelu samolotu pasażerskiego i transportowego. Lub do 92 ton bagażu, lub więcej niż 400 osób.
 • IL-96-400TZ – model przeprojektowany od poprzedniej wersji. Tankowce są zainteresowani rosyjskiego lotnictwa. To jest w tym przykładzie wykonania, wzór 400 uporządkowane zgodnie z planem wymiany IL-78.
 • Ił-96-550 – prototyp piętrowych samolot. Analogiem Boeing 747-400. Będzie ona dalszego rozwoju – nie jest jeszcze znana.

Lista ta nie jest specjalnie włączone kilka modeli ryazryada „PU” (punkt kontrolny) są zmodyfikowane modele 300 i 400, które są w oddzielnej grupie „Rosja” Airlines oraz Międzynarodowa Klasyfikacja dalej „pokładzie №1”

funkcje

Rosyjski samolot IL-96-400 była w procesie tworzenia kilka cech, które odróżniają go od innych firm lotniczych.

Samoloty tankowiec, są zainteresowani w wojsku, to model „dwa w jednym”. Dodatkowe zbiorniki paliwa są umieszczone w kadłubie, są podłączone do głównego układu paliwowego i stanie pomieścić dodatkowe 62 ton paliwa. Samolot może dostarczyć akcji w odległości 3500 km. Jeśli nie ma potrzeby tankowania, nie jest łatwo zostać przekształcony zwykłym frachtowca. Zakres lot nie ulegnie zmianie, ale obciążenie może być podjęta do 92 ton.

Drugą cechą wykładziny chodzi o bezpieczeństwo. 96-te był jedyny samolot na świecie, który jest w stanie normalnie siedzieć, nawet w przypadku awarii wszystkich czterech silników na pokładzie. Kontrola ta została przeprowadzona przy pierwszym badaniu przez rosyjskich pilotów testowych. W locie, wyłączyć wszystkie 4 z silnikiem, po czym samolot bezpiecznie posadzone w zwykły sposób sadzenia.

specyfikacja produktu

Poniżej weźmiemy pod uwagę inne cechy i parametry samolotu IL-96-400. Charakterystyka techniczna wersji transportowej:

 • Długość – 64 m;
 • Wysokość – 15, 7;
 • Szerokość – 6,1 M;
 • rozpiętość skrzydeł – 60,1m;
 • Powierzchnia skrzydła – 392 tys. m;
 • masa startowa (max) – 270 m;
 • prędkość lotu – 850 kilometrów na godzinę;
 • Sufit – 13,100 m;
 • Zakres – 10.000 m;
 • Ładunek – 92 m;

 • liczba miejsc – 435 osób (dla jednej klasy zakwaterowanie);
 • Startowa dla startu – 2600m, do nasadzania – 1980 m.

zakaz lotów

Nie zrobiłem historię samolotu i nie krótkoterminowej, ale jednak przyniosła wielkie straty dla przewoźników rosyjskich, zakaz lotów. Decyzja została podjęta w wyniku incydentu w sierpniu 2005 roku, kiedy to odejście od fińskiego pokładzie prezydenckiego udało się zdobyć niezbędną prędkość dla separacji. Według głównego projektanta, decyzja była niezgodna z prawem. Fakt, że IL-96-400 Funkcje obejmują ewentualne awarie jednostek z różnych powodów. Układ hydrauliczny zawiera rezerwę niż zużycie przez 4 razy. Rezerwa ta będzie wystarczająca do utrzymania normalnego trybu hamowania dla każdego koła 12 statków, nawet wtedy, gdy system nie działa na jednym lub dwóch kółkach. Ich funkcja przełączy się na drugą.

wniosek

Dla wielu powodów, dla samolotu Ił-96-400, zaprojektowany początkowo jako samolot pasażerski dalekiego zasięgu, przeszedł do służby wojskowej. Jednocześnie, ze względu na pasażera przeszłości, BBC wyprodukowała maszynę, która jest zdolna do wykonywania wielu zadań: od konwencjonalnego transportera towarzyszyć samolotów. W przeciwnym razie obecna sytuacja, ptaki stalowe będą latać na terytorium byłego Związku Radzieckiego na średnich i długich dystansach. Po tym wszystkim, cała linia 96 została zaprojektowana jako zamiennik dla dwóch samochodów: IL-86 i IL-62.