671 Shares 6126 views

Koktajle z tequili: Przepisy

Tequila – to meksykańska duch narodowy, uzyskał podczas destylacji alkoholu z rdzenia agawy, który jest poddawany fermentacji – nazywa pulke.


Jakiś czas temu, mało kto wpadł na pomysł tego napoju. Jednak ten egzotyczny mocno zakorzenione w Ameryce Północnej i podbili Europę. Nazwa tego trunku jest związana z nazwą zakładu botanicznego – Agawa tequilana. Ale istnieje możliwość, że stało się to z powodu małej miejscowości o tej samej nazwie, gdzie napój pierwszy zaczął produkować. Dziś jest bardzo popularny koktajl z tequilą. Na nich zostaną omówione później.

Tequila, jak również wiele innych napojów, jest klasyfikowany, choć bardzo warunkowe.

Blanco (srebrny) – biały (srebrny). Ta tequila bez czasu lub z nią, ale jej życie jest bardzo mały – nawet do miesiąca.

Joven abocado – również bez ekspozycji. Inna nazwa – złoty. Kolor jest zwykle barwiony karmelem. Ale są wyjątki – „Legenda Milagro Gold” jest tworzony bez dodatków. Kolor ten pochodzi z ekspozycji.

Reposado – pić średnią ekspozycję (2 miesiąc – rok). Najbardziej popularne tequila "Espesial Reposado". Ale są wyjątki, które są przechowywane przez okres dłuższy niż dwa lata. Ta premia drink – "Omelka Tezon Reposado".

I elita – Anejo. On jest wart więcej niż wszystko, i nalegał do pięciu lat.

Teraz nadszedł czas, aby mówić o koktajli z tequilą i sposobu stosowania go prawidłowo. Ten napój do ostygnięcia, następnie pić powoli, jak whisky. Tylko w tym przypadku ujawni smak tequili. Znawcy mówią o koktajli z tequilą, które obejmują lód, on okrada ten napój ogromna część aromatu i smaku. Jednakże istnieją inne zalecenia – do schłodzenia go i dyszeć jak sznapsa.

Teraz napoje, które obejmują Tequila. Koktajle w domu gotować w bardzo prosty sposób. Wystarczy tylko wystarczającą ilość składników.

Margarita. Jeśli mówimy o koktajli z tequili, nie można nie wspomnieć Margaritę. Urodził się w 1948 roku. Na to potrzebne 20 ml Cointreau, 10 ml soku z limonki, a 40 ml napoju – tequili. Wstrząsarka, którego połowa jest wypełniona lodu, to należy wlać wszystko to wskazano powyżej, i mieszać energicznie. A następnie wlać do szklanki, pozostawiając lodu wstrząsarki. Można zrobić spektakularną sól oblodzenia. To bardzo proste – krawędź szklanki zanurzone w soku z cytryny, a następnie zanurzane w spodek z solą. Podobnie, wykonana z cukru pudru lub cukier puder.

Tequila Sunrise – bardzo znany koktajl. Potrzeba 40 ml tequili, 70 ml soku z pomarańczy i jeden Grenadine łyżeczka (syrop granatu). Szkło, suszarka wypełniona lodem, po czym dodaje się do soku pomarańczowego, a następnie – tequili. W centrum trzeba szybko wlać syrop. Ten koktajl jest podawane z kijem, przeznaczony do mieszania.

A ostatni – drink "Tequila Boom". Być może jest to najprostszy gotować w domu. Trzeba tequili 25 ml, 10 ml soku cytrynowego (lub limonki) i 50 ml ikonki. Wszystko to jest wlana do szklanki lub kubka. Po tym, powinien on obejmować coś pożądanego szmatki. Przed karmieniem, tkanina dociskany dłoń, szkło dramatycznie wstrząśnięty. Choć zawartość piany – trzeba pić jednym haustem.