789 Shares 5074 views

Przemiana białek i węglowodanów w celu obrócenia metabolizmu

Dlaczego próby siedzenia w diecie głodowej nieuchronnie prowadzą do tego, że ciężar nie tylko powraca, ale także wzrasta? Fakt, że ciało jest podkreślone, otrzymuje sygnał, że kryzys się rozpoczął. Po tym, jakakolwiek darmowa kaloria jest wysyłana na rezerwy – do komórek tłuszczowych i nic nie pozostaje na utrzymanie energii. Poczujesz spadek siły, senność, są bolesne odczucia, podobne do migreny. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że nie możesz zmusić ciała do głodu. Alternatywa z białkami i węglowodanami nadaje się do pożywnej diety, która nie przyniesie zbyt dużej sztywności, a nawet pozwoli Ci schudnąć.

Nasz Oganizm potrzebuje różnorodności. Jednocześnie każdy z nas ma własne nawyki żywieniowe i uzależnienia. Wymóg ten pozwala zaspokoić zmianę białka-węglowodanów, menu wcale nie jest wcale wyczerpane, konieczne jest oddzielanie białek i węglowodanów w ciągu kilku dni.

Ta metoda odżywiania nie jest bardzo trudna. Zwykle zmiana białka węglowodanów składa się z serii czterech dniowych cykli, które można powtarzać przez dość długi czas. Pierwsze dwa dni to białko, w tej chwili można jeść chude mięso, ryby, owoce morza, produkty mleczarskie. Będzie poprawne dzielenie białka na kilka posiłków, podczas gdy ilość żywności nie powinna być doprowadzona do absurdu, w przeciwnym razie efekt będzie przeciwny. Trzeci dzień, kiedy ciało już pragnie węglowodanów, wystarczy wypełnić swoje pragnienie – menu węglowodanów składa się z jak największej ilości różnych zbóż, uzupełnione warzywami bez skrobi, świeżymi owocami. Czwarty dzień to również węglowodany, można sobie pozwolić na więcej warzyw. Tu są opcje, w zależności od preferencji. Starając się uzyskać smukłą postać, czwarty dzień można zasadniczo rozładować. Niezależnie od dnia, przemiana białek i węglowodanów musi koniecznie towarzyszyć wystarczającej ilości czystej wody, około dwóch litrów dziennie.

W przypadku dni białkowych takie sposoby gotowania, jak pieczenie, gulaszowanie lub gotowanie są świetne, ale smażone mięso lub ryba w żołądku są zbyt ciężkie. Preferuje się ptak i chude mięso, a owoce morza można uznać za idealne składniki tej diety.

Efektem tego systemu żywieniowego jest to, że nie głodzisz, nie ma uczucia dyskomfortu. A w dzień węglowodanów można traktować się z jedzeniem, które są surowo zabronione w innych dietach. Prawidłowo prowadzona zmiana białka węglowodanów pomaga radzić sobie z tak zwanym "efektem plateau", gdy ciężar nie przemieszcza się w dół pomimo wszystkich sztuczek i ograniczeń w żywieniu. Możesz zjeść kilka słodyczy, czekolady lub nawet kawałek ciasta, po prostu wybierz cukierki, które zawierają mniej tłuszczu. Jogurt z jagodami jest korzystny dla tłuszczu herbatnik z masłem śmietany.

Ta metoda odżywiania została już przetestowana w praktyce przez wiele kobiet i mężczyzn, a przebieg zmieniania przebiegu węglowodanów w badaniach był najbardziej korzystny i nie jest to zaskakujące. Najważniejszą rzeczą jest to, że z taką dietą nie ma chęci zerwania i zorganizowania "święta żołądka". Po osiągnięciu pożądanej masy można wprowadzić do diety więcej różnorodnych produktów spożywczych, ale zachowują podstawową zasadę przemieniających się dni białkowych i węglowodanowych. Zaletą tego systemu żywnościowego jest brak zawrotów głowy i utrata siły, nie ma potrzeby ograniczać diety, wręcz przeciwnie, należy upewnić się, że nie ma osłabiającego uczucia głodu. Jednocześnie aktywowany jest metabolizm, a dobry metabolizm stanowi gwarancję skutecznej utraty wagi.