759 Shares 1216 views

Dlaczego każda kobieta musi znać przynajmniej jeden przepis na brukselki

Każda gospodyni domowa, dbając o jej rodzina i przyjaciele jedli nie tylko smaczne, ale także z korzyścią dla jego zdrowia, konieczne jest, aby wiedzieć, co najmniej jeden przepis na brukselki.


brukselka są bardzo nietypowe wyglądające rośliny. Jej wierzchołek wieńczy pęczek liści i łodyg gęsto usiany małych kochanchiki, zewnętrznie podobny do kapusty, ale o wartość orzech do tego dużego jajka. Takie kochanchiki na tej samej roślinie czasami aż stu sztuk. Te małe kochanchiki przyjemny i łagodny białej kapusty, a ponadto zawierają one więcej minerały, witaminy i białka.

Domem dla kiełków Belgia Bruksela jest uważany nie bez powodu, to kapusta jest nazwany po belgijskiej stolicy stanu – miasto Bruksela. Źródła historyczne wskazują, że w XV brukselka Podawać arystokratów belgijskich. Każdy szanujący się kucharz, służył w szlacheckiej rodzinie, należy mieć oryginalną recepturę brukselki. Znacznie później, pod koniec XIX wieku, to warzywo zadomowiła się w menu mieszkańców Wielkiej Brytanii, Francji i Stanach Zjednoczonych, wyprzedzając zwykłą kapustę.

Spośród wszystkich roślin kapusta, kiełki mistrz na zawartość soli potasowych, które są bardzo przydatne dla ludzi, którzy mają problemy z układem sercowo-naczyniowym. Potrawy z kapusty zaleca się stosowanie na otyłość, obrzęki, niedokrwistość, a także w celu odzyskania od choroby, w celu przyspieszenia gojenia ran i fuzję kości złamań. Ilość witaminy C w kapuście czyli około trzy razy więcej niż cytryna, są witaminy z grupy B, witaminy PP i karoten.

Od brukselki gotować kapusty, nie rzucać kilka liści, znajdujących się na nim, ponieważ składniki odżywcze w niej nie mniej niż kochanchiki kiełkami i może służyć jako doskonała baza dla bulionu warzywnego. Kochanchiki siebie najlepiej oddzielić od całkowitej macierzystych bezpośrednio przed gotować brukselki, w przeciwnym razie szybko pogarszać. Aby wyciąć je bardzo ostrożnie, tak aby nie rozpadły się pojedyncze liście i nie psuć wyglądu przygotowywanych potraw.

Brukselka jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów gotowania: można gotować, smażyć, piec, dusić. Przed smażyć i piec, sparzyć kapusty zaleca się pozbyć swojej wrodzonej niskim goryczy, a podczas gotowania jest pożądane, aby umieścić we wrzącej wody, łyżeczkę cukru. Ważne jest, aby nie strawić brukselki, inaczej natychmiast staje się bezkształtną i traci smak.

Oto prosty przepis na brukselka, który z pewnością zadowoli wszystkich miłośników tego produktu.

Dla tego przepisu potrzebne będą: ½ kg. Brukselka; 2 jaja; 150 ° C. Ostra Ser substancji stałej; kubek śmietana; bułka tarta; sól.

Wybierz mocne, małe kochanchiki kapusty i gotować je w osolonej wodzie przez około 10 minut. Następnie odcedzić i umieścić w kochanchiki obficie wysmarowanej naczyniu do pieczenia.

Przygotować sos: wymieszać dokładnie starty ser ze śmietaną i żółtka jaj, aby gęstą masę jednorodnej, dodać sól. Wlać kapusty sos, posypać bułki tartej i pieczone w podgrzanej do 220 ° C w piecu przez piętnaście minut.

To przepis na brukselka może być nieznacznie zmodyfikowane poprzez przygotowanie nie kwaśną śmietaną i sosem holenderskim, potrawa będzie bardziej pożywne i pikantny z nim.

Na sos, trzeba będzie: 2 surowe żółtka; wody zimnej; ¼ paczka masła; sok z cytryny; sól.

W garnku lub głębokim garnku wlać żółtka i zimnej wody. Istnieje również dodać pokrojone na kawałki masła i dusić mieszaniny, stale mieszając, aż zgęstnieje. Następnie zatrzymaj ogrzewanie i dodać do soku cytrynowym i solą. Ponadto, jeśli jest to pożądane, mogą być dodawane w różnych sosów posiekane ząbki czosnku.

Co wspina i jak go ugotować?
82 shares 2886 views
192 shares 1138 views
683 shares 6663 views