354 Shares 6612 views

Son-trawa – dekoracyjne i roślin leczniczych

Syn trawy – piękne i użyteczne rośliny. Nawet w czasach starożytnych była ona uważana za symbol zwycięskich ramionach, a sok stosuje się do smarowania groty. Nasi przodkowie wierzyli, że w ten sposób możliwe jest, aby wypędzić złe siły. Uzyskanych w trakcie bitwy ran leczonych sen-trawa.

W dawnych czasach, to jest bardzo często wykorzystywane w obrzędach rytualnych i magicznych. Son-trawa była używana jako talizman przed złym okiem i suszonych kwiatów zachowane jako amulet, aby przyciągnąć bogactwo do domu. Legenda głosi, że człowiek, śpi wśród sen-trawa będzie w stanie przewidzieć przyszłości.

Według ludowych receptur świeży sok trawa potarł bolące stawy z bólu i ułatwienia pracy i kąpała się w różnych chorób skóry.

Szeroko ujawnione przekroju (snu trawa) jest kulturą długoterminowym, który należy do rodziny Ranunculaceae. Kwitnie w maju-kwiecień pojedynczych ciemnych fioletowych kwiatów w kształcie tradycyjnych tulipanów ogrodu. Tworzenie dodatkowych ozdobne puszyste delikatnych liści.

Zasadniczo jest to rzadka roślina jest powszechne w Europie, Kanadzie i Ameryce Północnej. Najczęściej, komora znajduje się w iglastych i liściastych suchych lasów.

Ostatnio sen-trawa jest często sadzone w ogrodach przydomowych. Jeśli zdecydowaliśmy się na własną rękę, aby rozwijać tę wspaniałą roślinę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Krzyż dobrze rośnie na glebach bogatych z dobrą strukturą. Bardzo lubi nawozów organicznych. To niekorzystnie wpływa na nadmierną wilgotność i wilgoć. Najlepszym miejscem na posadzenie krzewów sen-trawa – w półcieniu.

Dorosłe rośliny podczas przesadzania przetrwa bardzo źle. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to zrobić to lepiej przed rozpoczęciem wegetacji – wczesną wiosną. Stary krzew może być podzielony na kilka pąków. Roślina jest przyzwyczajony do regularnego i umiarkowanego podlewania.

Syn nie jest potrzebna opieka trawy mróz odporna i wyjątkowy. W porze suchej mogą wymagać dodatkowego podlewania.

Propagowane przez nasiona komory, co prowadzi wiatr na znaczną odległość. Jeśli zdecydujesz się siać sam sen trawy, to najlepiej zrobić to w listopadzie, a sadzonki są uprawiane w zimie na pokrycie liści, więc nie są one zniszczone przez mróz. Pierwsze kwiaty pojawiają się dopiero w trzecim roku życia.

Son-trawa: opis właściwości medycznych

W różnych badaniach stwierdzono, że sen-trawa posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Spowalnia oddychanie obniża ciśnienie krwi i tętno. Oficjalna medycyna nie korzysta z tej rośliny. Jednak w tradycyjnej medycynie, jest ona szeroko stosowana.

Nazwa snu trawy mówi sama za siebie. Wywar z lumbago leczeniu bólów głowy, ataki histerii, zaburzenia nerwowe i bezsenność. Zewnętrznie stosuje się go na bóle stawów, zakażenia grzybicze skóry i swędzenie. Chiński tradycyjny napar medycyny snu zioła traktuje bakteryjną i Amoebic czerwonkę.

Należy zauważyć, że świeże rośliny jest trujący. Kiedy jego kontakt z sokiem skóry powstaje chemiczne oparzenia I-II stopnia. Suszonych liści trawy snu dopiero po czterech czy pięciu miesiącach przechowywania tracą toksyczne efekty. Muszą być one suszone w dobrze wentylowanym zacienionym miejscu.

Ponieważ sen-trawa – silny lek, zakład należy stosować bardzo ostrożnie i w żadnym wypadku nie należy stosować w okresie ciąży, zapalenie wątroby, zapalenie błony śluzowej żołądka lub odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Niestety, ze względu na ich doskonałe właściwości dekoracyjnych na sen-trawa niekontrolowany zniszczone i dziś figuruje w Czerwonej Księdze.