860 Shares 8894 views

Udana replika jest sztuką –

Narodziny teatru rozpoczęła się wiele lat temu w odległych czasach starożytnych. Jednym z pierwszych aktorów byli kapłanami religijne, ministrowie bogów. One zapamiętane swoje rytuały, który znał bezbłędnie wykonał akcję (w roli). Maski, specjalny uroczysty strój – to rodzaj strojów scenicznych.


Inni przodkowie aktorami byli głupcami, oni też byli ubrani w stroje, maski i czasami jako kapłani wykonywali swoje zadania w ciągu całego życia. Ponieważ nie są obecnie działających dynastię, a także, że był to klan księży i cechów błaznów. Prawdopodobnie takie „pokrewieństwo” i stworzył inny stosunek do aktorów starożytności. Dla widza niektórzy aktorzy, jak ucieleśnieniem stała kapłanów opiekunów sztuki, inne – zawroty głowy, czasami grubej jokera.

Gra bez słów

Początkowo aktorstwo było bez słów, i nazywają je później aktorów, najpierw były mimów, sobowtórów. Jeśli myślisz o tym – sztuka i umiejętność aktora jest w rzeczywistości, gra jest imitacją działania.

Dopiero po długim czasie miał pierwszą replikę aktora. W starożytnej Grecji rozgrywa się nie tylko krótkie skecze memy życia obywateli. Zaczęliśmy pojawiać całych spektakli teatralnych z gola małych scen, które sprawia, że doświadczenie widza z aktorami wszystkich działań.

Grecy docenili jego aktorów na równi z bohaterów igrzysk, najlepiej wynagradzany, dał im prezenty. Nie byli zawodowi aktorzy, teatralne były częścią ich życia.

Pojawienie się zawodu

Pierwsze wzmianki o działając jako zawód w głębokim średniowieczu we Włoszech. I wtedy stało się jasne, że dla wielu replika – to nie tylko umiejętność słowem, ale także rodzaj oratorium. Nie bez powodu w czasie napięte stosunki teatru i kościoła. urzędnicy kościelni zaczęli nazywać zwiastuje aktorów diabła ".

Replika – to w teatralnym zrozumienia dialogu między podmiotami w literaturze mówi bohaterów literackich razem. We Francji w XVII wieku, głównym podłoga była w teatrze. Napisał gra na tematy filozoficzne, dużo czasu zapamiętywanie tekstów aktorów wypłacanych występów brzmiał całkiem w zgodzie z nim, i ten trend jest , gdy słowo przeważały nad działaniem, można prześledzić do XIX wieku.

Aktorzy w każdym wieku zostały nieobliczalny, a ludzie nie zawsze są przewidywalne, często zadowolić publiczność, że „zapomniał”, aby rządzić, a ze sceny brzmiały wtedy między zapamiętanego tekstu, poproszony przez serce, dialog z publicznością. Replika – to Reprise, dialog z publicznością, jest to nowy trend w XIX wieku.

Najbardziej popiera teatru XX wieku, co dało Rosji wielkich dramaturgów, aktorów, reżyserów. Występy stulecia w wielu teatrach widzów obserwował grę tylko główni bohaterowie, najlepsze wiersze pisane tylko dla nich, a nie śledzić ogólny zespół grający z innymi podmiotami.

obszerne produkcje

Dzięki Konstantinu Sergeevichu Stanislavskomu i Vsevolodu Emilevichu Meyerholdu Te stereotypy zagrać jeden aktor złamał, udało im się osiągnąć w ogólnym zespołem gry, gdy wszystkie podmioty biorące udział w grze musi pokazać widzom obraz życia bohaterów. Stanisławski powiedział, że dobrze dobrane replika – to zawsze połowa sukcesu Play. Niektórzy z aktorów, którzy odgrywają rolę pomocniczą, często przechowywane na replice, która dobrze pasuje do kontekstu. Dzięki kina, niektórzy aktorzy nigdy nie grał główne role w filmie, stał się sławny i rozpoznawalny tylko ze względu na dobrze dobranych i grał replik.