698 Shares 6180 views

Przegląd pojazdu URAL-4320

Ładunek URAL-4320 jest produkowany w Ural Automobile Plant od czasów ZSRR. Przez cały okres jego istnienia (ponad 30 lat), praktycznie nie poddawano się technicznymi zmianami i pozostał ten sam pojazd terenowy, jak poprzednio. Początkowo model 4320 został opracowany do transportu różnych ładunków, ludzi (modyfikacje z nadwoziem "watch"), jak również przyczep holowniczych przyczepy na trudnym terenie.

Patrząc na zdjęcie samochodu, możesz natychmiast zobaczyć, jak duży jest prześwit. Rzeczywiście, 36-centymetrowy luz pozwala, aby samochód poruszał się gładko przez dwa metrowe rowery i rowery bez większego wysiłku. Jednocześnie kąt podnoszenia wózka wynosi 60 procent. Do tego przyczynia się nie tylko pełny napęd i duże koła, ale także modny silnik, o czym mówimy trochę później.

Odmiany

W chwili obecnej fabryka samochodów produkuje wiele modyfikacji modelu samochodu ciężarowego Ural 4320. Obejmują one 22-godzinne autobusy zmiany biegów i ciągniki siodłowe, a nawet specjalne jednostki produkcyjne naftowo-gazowe. Dodatkowo w fabryce produkowane są wojskowe URAL i autobusy 30 miejscowe. Model 4320 udowodnił, że jest to sprzęt pożarniczy i komunalny, chociaż ten ostatni na naszych ogromnych przestrzeniach prawie nie istnieje.

Warto zauważyć modyfikację nośnika drewna. Pojazd URAL-4320, dzięki długiej ramie, silnemu silnikowi i 6 x 6 napędom, umożliwia transport drzew na dowolną odległość. Szeroką akceptację ciężarówek do przewozu drewna tej marki uzyskano na Syberii, gdzie prawie nie ma drogi asfaltowej, a drogi gruntowe przebiegają przez rzekę. URAL-4320, wyposażony w dźwigarkę manipulatora, może niezależnie przeprowadzać załadunek i rozładunek towarów w dowolnym miejscu. Takie maszyny są również wysokie.

Specyfikacje techniczne

Samochód jest wyposażony w trzy sześciocylindrowe silniki wysokoprężne o pojemności 230, 240 i 250 KM. Takie silniki pozwalają na transport towarów o masie całkowitej większej niż 12 ton. Ponadto parametry techniczne wózka pozwalają na działanie w temperaturach do minus 45 stopni Celsjusza. I napędzana 5-biegową manualną skrzynią biegów URAL-4320. Również w samochodzie znajduje się skrzynia transportowa i blokada mechanizmu różnicowego międzyosiowego.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, URAL-4320 nie ma najlepszych osiągów. Nawet przy prędkości 40 kilometrów na godzinę urządzenie zużywa co najmniej 30 litrów oleju napędowego na "sto". A jeśli samochód będzie używany na glebach ciężkich, liczba ta może wzrosnąć do 60 litrów. Dlatego samochód prawie nigdy nie był używany jako samochód ciężarowy dla potrzeb cywilnych, szczególnie w mieście.

URAL-4320: cena

Minimalny koszt tego samochodu w Rosji wynosi 1 milion 700 tysięcy rubli. Za tę cenę można kupić tylko podwozie. Cóż, nachylone ciężarówki, wyposażone w wciągarkę, są co najmniej 180 tysięcy rubli droższe. Modyfikacje z wydłużoną ramą i platformą pokładową kosztują około 2 milionów rubli.