145 Shares 5594 views

Genri Yen Cusick: zdjęcia aktor, filmografia, ciekawostki z życia

Genri Yen Cusick – aktor peruwiański szkockiego pochodzenia, grał w filmach takich jak: „24 godzin”, „skandal”, „Fringe”, „Hawaii 5.0”. Jednakże, jest znany ze swojej roli Desmond Hume w udanym serialu „Lost”, wydany w 2004 roku.


Wczesne życie i edukacja

Cusick urodził się w Trujillo (Peru) 49 lat temu, w rodzinie peruwiańskiego Esperanza Chavez i Scot z katolickiej rodziny Garri Dzhozefa Cusick. Kiedy miał dwa lata, rodzina przeniosła się do Madrytu (Hiszpania), po pewnym czasie – w Glasgow (Szkocja), a potem – w Trynidadzie i Tobago, gdzie mieszkała przez około 10 lat.

W San Fernando (jednego z głównych miast kraju island) młody człowiek studiował na uczelni teatralnej, po którym jego rodzina przeniosła się z powrotem do Szkocji w Paisley w wieku czternastu lat. Tam, Henry dołączył do Royal Scottish Academy of Music and Drama, gdzie po treningu (2 lata) zaczęła pracować w Citizens Theatre.

Kariera, role filmowe

Genri Yen Cusick karierę rozpoczął jako aktor w teatrze Royal National Theatre. W jednym ze swoich pierwszych występach, zagrał w produkcji „Portret Doriana Graya”, gdzie Cusick partnerem na scenie stał się aktorem Hollywood Rupert Everett. To było po roli Hamleta i Horner pracy w sztukach Szekspira „Sen nocy letniej”, „Otello”. Po jej udział w produkcji „Antoniusz i Kleopatra”, „Ryszard II”, „Niebezpieczne związki”, „Don Giovanni”, „Makbet”.

W 1995 roku za rolę Torquato Tasso i Creon ( „Edypa”), aktor otrzymał prestiżową nagrodę teatralną o nazwie po Ian Charlzona za wybitne osiągnięcia młodego aktora.

części filmu doszło nieco później, po licznych badaniach dotyczących brytyjskiego aktora telewizyjnego zauważone w Hollywood. W 2003 Genri Yen Cusick, filmy, których udział zaczął iść na duży ekran, grał Jezusa w Biblii: „Wizualnej. Ewangelii Jana” Ale wciąż tak samo żywy rola jako Dezmond Hyum z super popularnego serialu „Lost” (2005), Cusick jeszcze nie grał. Ale aktor nie zamierza być zakładnikiem do jednej roli. Część z kręcenia drugiego sezonu zgromadziła się wielkim sukcesem prestiżową nominację do nagrody dla „Amy” (2006).

Po sensacyjnym pracy "stracone" Genri Yen Cusick grał w filmach "Demi" z Demi Mur, "24 godziny", "Hitman", "Law & Order: Special Group", "skandal". Nie tak dawno temu aktor działał jako reżyser w filmie „sukienka”, nakręcony na Hawajach, a który zdobył nagrodę w kategorii „najlepszy film krótkometrażowy” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Honolulu. Obecnie Cusick zagrała w sequelu do „setki”, gdzie przez kilka sezonów grających Misanthrope Marcus Kane.

życie osobiste

Cusick i jego żona Enn Vud ma trzech synów, Elias (1994 str.), Lucas (1998 str.), Izajasz (2000 str.). Żona przez długi czas (od 1992) żył w małżeństwie cywilnym, a 15 lipca 2006 sformalizowane relacje. Rodzina mieszka obecnie w Kailua na Hawajach.

Ciekawostki

 • Cusick sportowiec, cieszy się surfing, pływanie, piłka nożna, bieganie.
 • Biegły w języku hiszpańskim.
 • Uważa on, że Hawaje – jest najlepszym miejscem na pobyt.
 • Może gdybym nie spotkał się z Carlton Cuse, producent wykonawczy „Lost” w domu przyjaciela Cusick – Brian Cox, publiczność nie byłoby zobaczyć go w roli Hume. Jak przypomniano aktora, jego kandydatura została wybrana również dlatego, że szuka kogoś o szkockich korzeniach (Irlandia).
 • Akademia Muzyki i Dramatu udało się zakończyć w Glasgow – z powodu problemów z udziałem aktora wydalony.

 • Dzięki przekonującej grze w filmie „Zaginiony” Cusick został nominowany do „Emmy”.
 • Ian przyznaje, że nie lubi latać samolotem.
 • W wywiadzie po wydaniu „stracone” Genri Yen Cusick, zdjęcie które są prezentowane na swojej uwagi w artykule podano, że gdybym nie dostał roli Desmond Hume nie był przeciwny, aby grać Benjamin Linus i Dzhona Lokka.
 • Cusick jest fanem drużyny piłkarskiej Scottish Premier League, „Dundee United”.
 • Genri Yen Cusick uznaje się, że najbardziej uczciwe i prawdziwe krytyka – jego dzieci, której opinia zawsze słucha.
 • Imię „Henry” aktor nie próbuje być reprezentowane, on bardziej pod wrażeniem drugi – „Ian”.
 • Brał udział w dubbingu gier komputerowych w serialu „Lost”.