652 Shares 1841 views

Skuteczna maska na twarz dla skóry tłustej

Tłusta skóra daje swoim właścicielom wiele problemów. Ten i pryszcze i zaskórniki i trwały połysk. Wszystko to nie maluje i znacząco popsuć nastrój. Zwalczanie tych nieprzyjemnych zdarzeń powinny zacząć ze zdrowym stylem życia. Po pierwsze, trzeba odzyskać i oczyścić swoje ciało, a następnie leczyć skórę będzie znacznie łatwiejsze. Druga pozycja powinna być właściwa pielęgnacja. Koncepcja ta wiąże się wiele: wybór kosmetyków, codziennego czyszczenia, nawodnienia i żywienia, dodatkową opiekę. Na koniec chciałbym zatrzymać się w sposób bardziej szczegółowy.

Myć się rano i wieczorem, oczywiście, bardzo ważne, jak dokładnie i używać odpowiedni krem. Jednak, aby skutecznie zwalczać niedoskonałości tego nie wystarczy. W swoim arsenale mają być maseczka dla cery tłustej. Jest on przeznaczony do wykonywania kilku zadań: aby zmniejszyć pory, usunąć połysk, nie dać wyprysków i zaskórników. Istnieje wiele przepisów, które mogą pomóc w tej sprawie. Chciałbym opisać najpopularniejsze z nich.

Maska Drożdże do skóry tłustej

Do jego przygotowania potrzebne 10 g drożdży, łyżeczki soku z dowolnego owocu i jogurt. Wszystkie składniki należy wymieszać dobrze. Maska powinna być gruba, aby trzymać twarz. Jest on stosowany na twarz na 15 minut. W tym czasie, należy go wysuszyć, po czym może być zmywane.

Jabłka w pomocy

Maska twarzy dla skóry tłustej na bazie jabłek gotowanych w bardzo prosty sposób. Kilka małych owoców trzeba zetrzeć i wymieszać z białek (wcześniej pobity). Waga jest nakładany na twarz i szyję na około 20 minut.

Warzywa i owoce

Oparte na świeżych owoców i warzyw zrobić wielką maskę oczyszczającą dla skóry tłustej. Na to można użyć dowolnego świeżego soku, jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Jest mieszany z ubitymi białkami. Dla odmiany, za każdym razem, można użyć innego sok lub kilka.

Maska na twarz dla skóry tłustej szczawiu

trzeba będzie zniszczyć liści szczawiu i matki i macochy w tej samej proporcji. Otrzymaną zawiesinę wlać gorącą wodą i umieścić w ogniu. Podgrzać potrzebę do około 70 stopni, a następnie pozostawić do ostygnięcia. Waga nakłada się gazę, a następnie na twarzy. Przytrzymać przez 15 minut.

Maska z cytryny

Lemon jest idealny do twarzy dla skóry tłustej. Odświeża i tonizuje skórę. Aby przygotować maski trzeba wziąć łyżeczkę soku z cytryny i śmietany. Stosuje się go za pomocą wacika. Po upływie 20 minut prania.

Maska ziołowa

Ma działanie przeciwzapalne, co jest tłusta koniecznością. Najpierw trzeba drobno pokruszyć liści babki lancetowatej i pokrzywy. Otrzymaną zawiesinę wylewać łyżkę stołową dowolny sok cytrusowy. Stosuje się do czyszczenia skóry. Po 20 minutach chłodzenia wody do przemywania.

Maska ogórka

Do jego przygotowania należy mieszać czwartą szklanki mleka i takiej samej liczby soku z ogórka. Krotnie gazy kilka razy i zanurzyć w otrzymanej mieszaninie. Gaza jest nakładana na powierzchnię na 15 minut. Przykryć ręcznikiem.