385 Shares 4834 views

Kolejka – morze emocji. Jak kolejką: urządzenie, długość, wysokość. Najbardziej znanym kolejka w Kijowie, Władywostoku, Pradze i Barcelonie

Mieszkańcy niektórych miast na świecie może pochwalić się, że mają w swojej ojczyźnie takich atrakcji jak kolejki linowej. To nie jest tylko samochód. Można go śmiało nazwać atrakcją w którym użytkowym funkcja podnoszenia jest połączony z rozrywką.


Jak kolejką?

Podstawowym urządzeniem kolejka charakteryzuje się nazwą (słowo „funiculitis” jest tłumaczone jako liny z łaciny i włoskiego). Składa się on z systemem trakcji i przyczep, zazwyczaj porusza się w przeciwnym kierunku. Program ten pozwala na zrównoważenie obciążenia. budownictwa inżynieryjnego obejmuje również prowadnice, przekładnie, napędy i układ hamulcowy, w tym wyjątkowego uruchamiającą się automatycznie, jeśli pęknie lina lub inne nietypowe sytuacje. kolejki linowe konstrukcyjne zmieniać w każdym z miast, które zostały zbudowane według własnego projektu, z unikalną architekturą dworców i konstrukcji taboru.

Reaktywowana Odessa kolejka

Na przykład w Odessie, w pobliżu Giant schody (później przemianowany Potemkin), od 1902 pracuje się kolejką linową, pierwszy w imperium rosyjskim. W 60-tych XX wieku, w jego miejsce został zainstalowany schodkowych, jak te, które działają w metrze. Przepustowość wzrosła, ale szkoda, nowoczesny wygląd w połączeniu z historycznym wyglądem południowej miasta. W końcu, nowoczesny „podróży schody” zużyte, a teraz w tym samym miejscu po raz kolejny zdobył kolejką. Struktura ta wykorzystuje zasłużony sukces wśród obywateli Odessie i gości miasta, i oferuje wspaniały widok na port i port, poza ułatwia drogę do Primorsky Boulevard, po wspinaczce 192 kroków dla niektórych osób, szczególnie starszych, jest to uciążliwe.

Tramwaj w San Francisco – model dla kolejki linowej we Władywostoku

Linowych Władywostok został pomyślany jako jeden ze środków do przekształcania tego wspaniałego nadmorskiego miasta w „sowieckim San Francisco.” Podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych, która odbyła się w 1959 roku, pierwszy sekretarz KPZR N. S. Hruschev pod wrażeniem systemu transportu miejskiego w kalifornijskiej metropolii, która nie ma sobie równych na świecie. Jak Władywostoku, San Francisco znajduje się w trudnym terenie, a do walk pieszych na to dość trudne, mamy coś do wspinania, a następnie zejść po stromych zboczach. Zwyczajne transportu miejskiego niektórych podjazdach może być poza zasięgiem, a następnie powstał ciekawy decyzję. Wszystkie tramwaje miejskie San Francisco poruszające się po szynach, pomiędzy którymi układa linę. Aby zatrzymać samochód, doradca powinien otworzyć urządzenie łączące i nacisnąć na hamulec, a ruch zaczyna się, gdy działania odwrotnego. To nawet trudno określić dokładnie kolejką lub tramwaj jest, ale system działa dobrze, ale jak taboru wykorzystywanego do przywrócenia starych samochodów bez silników importowanych z różnych krajów, co czyni żadnej zabawy podróż wypełnioną przygodę w naturze.

Kolejka – sight "Vlad"

Może się okazać, że do służby w 1962 roku we Władywostoku linowych i gorsze pod względem wielkości i rozgałęzienia USA, ale jest również bardzo dobra. Tylko na Dalekim Wschodzie, to łączy zatokę Złoty Róg z Orlinaya ulicy V. Sibirtseva. Zgodnie z nią, jak dostać się do Szkoły Inżynierii studenci, turyści na pewno odwiedzić ten symbol, i mieszkańców miasta pokonanie stromego wzgórza, jeśli nie chcą iść w górę, „Tysiąc i jeden krok” (w rzeczywistości ich 368, ale to jest zbyt dużo). Ascent kolejką linową na wysokość 70 metrów trwa piętnaście minut, w czasie których nie pokonuje 183 m toru. Zatem średnia nachylenie jest większe niż 22 stopni, że dużo.

Kolejka linowa w Pradze – sposób dla miłośników

W przeciwieństwie do nowoczesnych i bardzo przydatnych dla mieszkańców Władywostoku kolejka w stolicy Czech kolej na wzgórze Petrin jest niezwykle zabawnych atrakcji i wieku jej czcigodny – to rozpoczął pracę w 1891 roku. Jednocześnie został otwarty kolejny słynną kolejką w Pradze Letna wzgórzu. trasa ruchu romantyczna i malownicza. Na jego długości 510 metrów od stacji kolejki pokonuje niewielki tunel pod murem starej twierdzy, a na końcu odwiedzających, oprócz wieży widokowej, w oczekiwaniu na rzeźbę poświęconą pocałunku. Jest to ulubione miejsce spotkań młodych mieszkańców stolicy.

Barcelona kolejki linowe

„Tibidabo” – najstarsza kolejka linowa w Barcelonie (i wszystkie trzy z nich). Trasa wiedzie go na szczycie góry, po czym jest ona nazwie, druga stacja znajduje się przy ulicy Dr. Andreu. Tibidabo jest na innej liny pociągiem – „Vayvidrera”, który odjeżdża z dworca Peude, ale jest znacznie mniejszy, może pomieścić tylko około pięćdziesięciu pasażerów. Wysokość podnoszenia zarówno funicular w przybliżeniu takie same, więcej niż 160 metrów, ale różne długości (729 m i 1152, odpowiednio), co oznacza, że ruch odbywa się w różnych stromości zbocza. Dlatego bardziej delikatny „Tibidabo”, mimo zaawansowanego wieku (on jest eksploatowane od 1901 roku), to zajmuje czterystu pasażerów, a jego młodszy brat Peude – osiem razy mniej.

Montuika kolejka – transport publiczny i jazdy w tym samym czasie

Trzecia kolejka – „Montuika” – to część gminy transportu Barcelona, jest automatyczny i szybki. Jej celem – aby połączyć się z lokalną kolejką linową od stacji metra stacji „Parallel”. Tor jest bardzo dobrze się jej droga 758 m biegnie między unruly zarośla i unosi pasażerów na wysokości 76 m. Godny naśladowania administracji Barcelona City dążenie do zapewnienia, że punktem zainteresowania wniesiona do skarbca jak najwięcej środków, jak to możliwe. Turystyczna atrakcja promuje infrastruktury, bogate restauracji, kawiarni i innych lokali rozrywkowych, które tworzą wszystkie warunki dla korzystających piękne widoki z gór Montuika. Zbudowany kolejki w Barcelonie z okazji odbyła się tam w 1929 roku, świat targów, ale doskonały stan techniczny pozwolił nam wykorzystać go jako ośrodka olimpijskiego w sześć-plus dziesięcioleci.

Kijów kolejka – idea i realizacja

Kolejka linowa w Kijowie – jeden z symboli miasta. On doświadczył wiele historycznych wstrząsów. Rewolucja, wojna domowa, katalog Makhnovshchina, austriacki interwencja Ukraińska Republika, ruina, Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i kilka „Majdan” – to tylko częściowa lista wydarzeń, przez które przeszła wyciągu krzesełkowego Kijowie. I zaczął swoje życie w 1905 roku, kiedy po dwóch latach budowy, „Spółka belgijski” wziął go do eksploatacji. Autorzy projektu, rosyjscy inżynierowie NI Barysznikow i N. K. Pyatnitsky planowana długość ćwierć kilometra, ale właściciel domu w dolnej części drogi nie chciał sprzedać swój majątek do władz miejskich i musiał zmienić plan, skracając drogę do pięćdziesięciu jardów. Jednak ogólny problem, mianowicie ulga życia Kijów, zmuszony wspinać się rąbek wzdłuż ścieżki i schody z setek kroków, został rozwiązany. Tramwaj nie mógł zdać się na strome wzgórza Kijowie. Po Odessa Kijów stał się drugim miastem w Rosji, który jest systemem osiągnięciem wliczone jest elektromechanicznym cud jak wzrost Michalskiej (jak to było pierwotnie zwany innowacji technicznych).

Odrodzenie kolejką Kijów

Kijów kolejka pracował w jego pierwotnej formie aż do 1928 roku, kiedy to podczas rutynowej konserwacji nie było awarii przyczepy, która toczy się w dół po stromych szyn, pokonany drugi. W tym wypadku, na szczęście, było ofiar, ale budynek wymaga gruntownej renowacji. Wymiana przeszedł walcówka, liny linie i układu hamulcowego. Ponadto, dolna stacja ostatecznie przeniesione i trasa jest przedłużony o 38 metrów. Jednostkę napędową składającą się z dwóch silników prądu stałego w Szwajcarii (65 l. S, 1903 modelu roku), a pasowe koło napędowe liny podawane do 1984 roku.

W 1986 roku, trzecia rekonstrukcja została zakończona, które w swojej historii przeszedł Kijów kolejki. Ta funkcja jest już odbiera samochód z setkami pasażerów na wysokość 75 m, przy szybkości 2 m / sek. Znacznie zwiększona pojemność moc, moc zainstalowana wynosi 100 kW. Całkowita długość toru osiągnął 222 m. Wózki odjeżdżają co siedem minut. Każdego dnia, około 15.000 pasażerów korzysta z tego wygodnego formę transportu.

Działać na rzecz poprawy kolejki odbywają się regularnie, odnoszą się one do poprawy bezpieczeństwa i świadomości pasażerów. Dużo uwagi poświęca się na stronie estetycznej, ponieważ budynek ten już od dawna częścią historycznego wyglądu stolicy Ukrainy.