779 Shares 6424 views

Naleśniki z serem: przepis

W tym artykule pokażemy, jak przygotować naleśniki z serem. To danie kuchni ukraińskiej – kwestia dumy narodowej, a także zupy, pierogi, Hrechanyky, zavyvantsyami … Ale czekaj! Wróćmy do naleśników. Pochodzą one z różnymi nadzieniami. Na weselach, są podawane z posiekanego kurczaka lub mięsa mielonego. Na chrzciny – słodkie, rodzynki, jabłka, wiśnie lub z kwaśną śmietaną i sosem miodowym. W dni powszednie – z kapustą, grzybami, wątroby, sera. W ogólności, wypełnienie dla tej potrawy może służyć te same produkty jak na pierogi. Ale klasycy gatunku były i pozostają Naleśniki z serem. Preparat testem dla nich jest nieco podobny do procesu mieszania podstawę rosyjskich naleśników. Ale jest w nim, i ma swoją specyfikę. Załóżmy, zrozumieć go.

Składniki na ciasto

Rosyjskie naleśniki, francuskie naleśników, meksykańskie tortille, angielski pancake – wśród nich wiele wspólnego. Nieco z dala od nich, oczywiście, dania narodowe ukraińskie naleśniki: z serem, mięsem i każdym innym nadzieniem. Oni nie tylko smażone na patelni, ale potem dopekayut w piecu z sosem lub śmietaną. Dlatego, ciasto z mąki koperty powinny być specjalne. Istnieją pewne niuanse w każdym regionie Ukrainy. W Galicji Naleśniki gotowane z kwaśnego mleka lub serwatki. W centralnej Ukrainie – świeżego produktu. Gdzieś dodaje sody, a gdzieś – skrobię. Ale podstawowym składnikiem jest jajka, ale nie istnieją, i do domu. Jaśniejsze żółtka, elastyczne ciasto wyjdzie na naleśniki. Jest jeszcze jedna różnica między tym naczyniu z rosyjskich naleśników. Można dodać trochę bazy oleju roślinnego.

ciasto

Z jego ugniatania rozpoczynamy przygotowania ukraińskich Naleśniki z serem (zdjęcie). Przepis pomogą nam zrozumieć to wszystko, a więc dość prostym procesem. Ciasto wymieszano w dwóch etapach. Po pierwsze, jest bardzo gruba (jak w cieście), a następnie, po upływie pół godziny, rozcieńcza się dużą ilością mleka. Ale rozpocząć pracę z tym sęk cztery jaja z trzecim filiżanki cukru. Dodaj szczyptę soli i około sześć łyżek mąki. Rozcieńczyć niewielką ilość mleka – oddano o około ćwierć litra lub pół szklanki. Grube ciasto pozostawiono w temperaturze pokojowej przez trzydzieści minut. Po tym, gdy reszta jest uzupełniany z mlekiem, dokładnie wymieszać. Ciasto powinno mieć bardzo płynne, ale nie dajcie się przestraszyć. Niektóre gospodynie dodać kilka łyżek oleju roślinnego w nim. Inni nie, a Placki wcześniej spędził na dnie patelni z kawałek boczku, nadziany na widelec.

pieczenie

Na pyszne – i, co ważniejsze, cała – naleśniki, musimy mieć dobrą patelnię żeliwa z grubym dnem. Każda gospodyni Ukraińska gospodarka jest w specjalny „dla translacyjnej naleśniki męska” – mała średnica, aby uczynić go bardziej wygodne, aby obrócić naleśnik. Pan jest dobrze ogrzewane, ale nie podgrzewany. Wlać trochę ciasta. W tym samym poruszać patelni, tak aby rozłożyć równomiernie. Jeśli olej jest dodany do surowego ciasta oddzielnie nie powinno wlać do misy. Należy pamiętać, że po gotowaniu Naleśniki z serem będzie „dochód” w piecu, więc ważne jest, że nie zatrzymuje wilgoć. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby naleśniki przyjść trochę surowe. Mogą one odwrócić gdy krawędzie lekko podsushatsya i pripodnimut. Jeśli ciasto jest prawidłowo ugniata, naleśniki okazać się bardzo cienka, półprzezroczysta, ale jednocześnie silna i elastyczna. Dodaj je do stosu talerz i natychmiast chowają się za para złagodził ciasto.

nadzienie

Jeśli chcesz gotować prawdziwe ukraińskie Naleśniki z serem, nie skąpią na ser na dobry rolnika. niskotłuszczowy produkt zachowuje się źle w piekarniku i może zepsuć danie. Klasyka gatunku sugeruje dwie opcje Naleśniki z serem: słodkie i pikantne. Zaczynamy od pierwszego. Kilogram świeżego tłuszczu Twaróg zacieru z widelcem i zagnieść z dwóch jaj i dwóch trzecich filiżanki cukru pudru. Możesz dodać torbę dla smaku wanilii. Pikantny wersja tylko ograniczyć ilość cukru i dodać kilka szczypty soli. Waga w żadnym wypadku nie powinien otrzymać ciecz. W takim przypadku, należy nacisnąć napełniania gazy. Placki generowania prosta umieścić na łyżeczkę napełniania naleśnik, opakowany w kopertę lub rury. Podobnie, przygotowuje się to naczynie z inne mięsa.

Naleśniki z serem w piecu

Głęboka miska z ceramiki ogniotrwałej smaruje masłem. Odchylić w rzędach gotowych rur lub kopert. Przesuwamy swoje kawałki masła. Mamy podgrzać piekarnik nieznacznie. Przykryć naczynie i podpalono na minimum godzinę. Ostrzeżenie: masło nie trzeba współczuć, inaczej Naleśniki zasushatsya, nie parzona. Jeśli chcesz, aby danie bardziej ekonomiczny, przynieść naleśniki, aż gotowane na patelni. Naleśniki, ale z pewnością podsmażyć na maśle. Lub wypełnij pieca naleśniki z kwaśnej śmietanie. Odbijanie naleśniki w glinianych miseczkach malowane. Oddzielnie umieścić na stole kremu, miód, dżem (deser przykład wykonania) lub pocięte zielonej cebuli i koper do pikantnych naleśników.

Opcje naleśniki z serem

Wypełnienie tych ukraińskich naleśniki może być mnóstwo. Ale jeśli zdecydujesz się zrobić je z serem, to tutaj jest twoja wyobraźnia nie jest ograniczona do pewnych kanonów. Można gotować je z wiśni lub wanilii, suszonych moreli lub makiem. Szczególnie smaczne naleśniki z twarogu i rodzynkami. Proces wytwarzania nadzienia jest bardzo prosta. Zamoczony rodzynek (na kilogram sera wymaga 100 g), we wrzącej wodzie. Kiedy pęcznieje, ugniata odważne rustykalny Twaróg z żółtek jaj, cukru, wanilii. Pod koniec dodać rodzynki ottsezhenny. Rozłożone nadzienie na naleśnik, rury rolki. Naleśniki leżał w kształcie, nie tylko przez dodanie kawałków masła, ale również posypane karmelizowanego cukru na wierzchu. Połtawa wersja tego dania wymaga coraz promazyvanie każdy naleśnik ze śmietaną. Piec w temperaturze 160 ° C przez około godzinę. Podawać z kwaśnej śmietany, zagniata z mlekiem skondensowanym.